Magazín
Jozef Píry o zraze športovcov - kulturistika, klasická kulturistika, mens physique
dátum: 22.08.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Štátny reprezentačný tréner mužov a juniorov (kulturistika, klasická kulturistika, mens physique) Jozef Píry pre náš portál zhodnotil z pohľadu svojich kategórii zraz športovcov SAFKST, ktorý sa konal 19. 8. v bratislavskom PenGyme.

Na snímke je štátny reprezentačný tréner mužov a juniorov Jozef Píry uprostred, vľavo (Peter Kokoška) a vpravo (Roland Brosman) sú jeho asistenti.

FOTOGALÉRIA ZO ZRAZU TU

„Uvítal som, že to bolo otvorené a mohlo prísť viac športovcov, lebo takýto širší zraz v tomto období mal svoje opodstatnenie. Čo sa týka počtu a kvality pripravených borcov, som veľmi spokojný. Sobotňajší zraz ukázal, že slovenskú kulturistiku netreba zatracovať. Poviem pár mien, ktoré dosť vyčnievali: Tomáš Smrek, Patrik Valach, Ondrej Miláček, Dominik Balga, Michal Kertes, Michal Zaukolec, pretekár kategórie masters Roman Skalský bol dokonca v takej forme, že by hneď zajtra mohol ísť na súťaž, až sme mu museli povedať, aby trochu pribrzdil, ale aj úradujúci majster Európy Marek Leder bude takisto v pohode. V jesennom kádri máme zopár výrazných borcov, ktorí majú potenciál dosiahnuť dobré výsledky na medzinárodných súťažiach. Peter Tatarka (bronz na MS, absolútny titul na ME) a Miroslav Škadra (majster Európy) sú veľmi skúsení pretekári, ktorí už toho veľa dokázali a stále ešte veľa dokázať môžu. Z mladšej generácie ešte spomeniem Erika Halašku (juniorský majster sveta) – ten sa síce vrátil z dovolenky trochu zaliaty, ale on to určite dobehne – a po prestupe zo SANK by chcel aj na súťažiach IFBB miešať kartami Vladimír Pečeňa (vlaňajší juniorský majster sveta medzi naturálmi). Som rád, že na tomto zraze bolo v každej kategórii niekoľko výborne pripravených pretekárov, ktorí o miestenku na MS mužov a MS juniorov i masters zabojujú na svojich nominačných súťažiach v Prešove (Tatranský pohár 22. 10.) a Dubnici n. V (Veľká cena Dubnice 28. 10.). Verím, že nikto nesklame. Reprezentácia Slovenska je priorita, preto ma naozaj veľmi teší, že prístup asociácie sa ukazuje ako správny, lebo sa vracia dôvera pretekárov vo vedenie SAFKST a systematická práca so športovcami (nikoho neodbijeme, každého vypočujeme, s každým sa porozprávame, každého usmerníme) začína prinášať svoje ovocie.”

Súvisiace články:

Barbara Machalová o zraze športovcov, kategória fitnes

Pavol Korpáš o zraze športovcov, kategórie bodyfitnes a bikiny fitnes

Zraz SAFKST v Pengyme nebol len pre 'vyvolených'

Autor: Ľubomír Chochula

Zobraziť galériu (12)