Magazín
Zraz SAFKST v Pengyme nebol len pre 'vyvolených' + FOTOGALÉRIA
dátum: 21.08.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V sobotu 19. augusta sa v Pengyme Bratislava uskutočnil zraz športovcov SAFKST, ktorého sa zúčastnilo spolu viac ako 100 pretekárov zo všetkých kategórii. Tento zraz bol nielen pre reprezentantov, ale bol otvorený pre všetkých potenciálnych pretekárov, ktorí majú záujem v blízkej alebo trochu vzdialenejšej budúcnosti reprezentovať Slovensko na medzinárodných súťažiach.

FOTOGALÉRIA ZO ZRAZU POD ČLÁNKOM (celkovo 221 fotiek)

Na formu prítomných pretekárov si na zraze posvietilo široké plénum, v ktorom boli prezident Slovenskej asociácie fitnes, kulturistiky a silového trojboja (SAFKST) Boris Mlsna, viceprezident SAFKST pre fitnes a kulturistiku Peter Antal, člen Výkonného výboru SAFKST Ľubomír Hečko, generálny sekretár SAFKST Ladislav Meško, predsedkyňa rozhodcovskej komisie a členka trénersko-metodickej komisie SAFKST Gabika Mlsnová, legenda čs. kulturistiky a medzinárodný rozhodca Peter Uríček, štátny reprezentačný tréner mužov a juniorov Jozef Píry spolu s asistentmi Rolandom Brosmanom a Petrom Kokoškom, štátna reprezentačná trénerka žien a junioriek vo fitness Barbara Machalová, štátny reprezentačný tréner žien a junioriek v bodyfitnes a bikiny fitnes Pavol Korpáš.

Šéf asociácie Boris Mlsna bol rád, že pozvanie prijali aj profesionálne pretekárky Olívia Pohanková (bikiny fitnes) a Lucia Košecká (figure), ktoré na zraze pôsobili v pozícii konzultantiek.

Pózovanie dievčat riadila Gabika Mlsnová, ktorá priebežne upozorňovala športovkyne na správne predvedenie súťažných postojov. Čo sa týka mužských kategórii, tiež sa bolo na čo pozerať a pózovanie tu riadil Ľubomír Hečko.

Členovia trénersko-metodickej komisie spolu so štátnymi trénermi a ich asistentmi v závere svoje postrehy prezentovali pri osobných konzultáciách so športovcami.

„Určite sa organizovanie takéhoto podujatia stane pravidlom, pretože zraz splnil nielen naše očakávania, ale podľa ohlasov aj očakávania športovcov. Týmto sme zároveň chceli vyvrátiť podozrenia, že možnosť dostať sa do reprezentácie je len pre 'vyvolených'” uviedol pre stránku sakst.sk viceprezident SAFKST a člen trénersko-metodickej komisie Peter Antal.

Osobne ďakujem všetkým na čele so šéfom SAFKST Borisom Mlsnom za to, že zástupcovia médií mali dôstojné podmienky na svoju prácu na zraze športovcov v Pengyme. Ďakujem tiež všetkým pretekárom a pretekárkam za ich ústretovosť, empatiu a profesionalitu.

Autor: Ľubomír Chochula

Zobraziť galériu (221)