Magazín
Grib je rád, že porazil šampióna Halašku
dátum: 10.10.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Juniorský reprezentant SAKFST Tomáš Grib (Stará Ľubovňa) si na Veľkej cene Dubnice, kde vyhral kategóriu klasická kulturistika open, vybojoval nomináciu na juniorské majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia 25. až 27. 10. v mongolskej metropole Ulanbátare.

Na snímke je Tomáš Grib. Foto: Eastlabs

Na dubnickom pódiu mal silného konkurenta v podobe aktuálneho európskeho šampióna v klasickej kulturistike Erika Halašku, ktorý sa napokon musel uspokojiť s druhým miestom. Grib sa tohto súboja trochu obával, keďže z "klasikov" mohlo vedenie SAKFST nominovať na JMS do Mongolsku iba jedného borca, ale po pretekoch už žiaril šťastím. Zlatá medaila mu videla na krku a vo vrecku mal aj spomínanú nomináciu.

"Nečakal som víťazstvo. Erik už niečo v tejto kategórii dokázal, v máji tohto roku vyhral juniorskú "Európu". Na preteky som išiel viac-menej z tréningu. Čiže moja forma bola skôr tréningová. Nerobil som žiadne dramatické úpravy, či už cukrovanie alebo odvodňovanie. Cítil som sa v pohode, súťažilo sa mi dobre. Som veľmi rád, že som zvíťazil," tešil sa Tomáš Grib, ktorého trénuje, rovnako ako v prípade Halašku, reprezentačný tréner pre kulturistiku Ľubomír Hečko.Jedna vec je nominovať sa na súťaž, druhá, obstáť na nej so cťou. "Určite nebudem v tréningu zaháľať a budem naďalej na to dupať, aby som v Mongolsku bol ešte v lepšej forme ako teraz. Nesmiem povoliť."

Grib má tréningový systém nastavený tak, aby mu vyhovoval. "Cvičím podľa pocitu, nemám presne stanovený split, podľa ktorého sa riadim. Pocit je pre mňa dôležitejší. Ak cítim, že potrebujem tri dni voľna, pokojne si ho doprajem. Na druhej strane, ak cítim, že môžem trénovať týždeň v kuse, tak trénujem. Neviem, aká bude na svetovom šampionáte juniorov konkurencia, ale medaila by ma určite potešila," poznamenal Tomáš Grib, ktorého najväčším doterajším úspechom v kariére je 4. miesto na juniorských MS 2011 v klasickej kulturistike (Santa Susanna).

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs

Pozrite si videá z juniorskej nominačky

Interview s trénerom Meškom po nominačke

Výsledky juniorskej Veľkej ceny Dubnice

Pre Griba je úspechom už zvládnutá príprava