Magazín
Ondrejovičová potvrdila účasť na sibírskej súťaži
dátum: 10.10.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Najväčší slovenský talent v bodyfitness súčasnosti, pretekárka SAKFST Adela Ondrejovičová je na najlepšej ceste pokračovať vo svojej kariére ďalšími skvelými úspechmi. Je to úradujúca majsterka sveta z Kyjeva medzi ženami (do 168 cm) a aktuálna absolútna juniorská majsterka Európy v bodyfitness zo Santa Susanny.

Na snímke je Adela Ondrejovičová.

Najbližšie ju čaká Arnold Classic Europe v Madride (12. 10.) a potom juniorské majstrovstvá sveta v Mongolsku (25. až 27. 10.). Ondrejovičová bola na Veľkej cene Dubnice (juniorská nominačka 5. 10.), kde vyhrala svoju kategóriu bodyfitness open, v dobrej forme. "Bola to pre mňa jedna z tých jednoduchších súťaží. Víťazstvo som očakávala. Som rada, že som sa rozlúčila s juniorskou kariérou na Slovensku so zlatou medailou. V zahraničí v juniorskej kategórii absolvujem ešte dvojo pretekov a v roku 2014 už budem súťažiť len medzi ženami."

Adela totiž 26. novembra dovŕši vek 23 rokov, čo je limit pre juniorské súťaže. Na Arnolde túži štartovať nielen v juniorskej, ale aj v ženskej kategórii. "Ešte neviem, či mi to umožnia, ale dúfam, že sa to bude dať vybaviť." Po návrate zo Španielska už celú svoju prípravu zameria na JMS. "V Mongolsku by som rada dopadla tak ako na juniorskom "svete" pred dvomi rokmi, keď som sa stala absolútnou šampiónkou v bodyfitness. Verím, že sa mi to podarí."

Na snímke sú medailistky v bodyfitness na juniorskej nominačke – vľavo strieborná Tatiana Piačková, v strede zlatá Adela Ondrejovičová a vpravo Alexandra Halmová.

Týždeň po juniorských majstrovstvách sveta v Ulanbátare bude Ondrejovičová štartovať na súťaži v ruskom meste Ťumeň, ktoré sa nachádza na Sibíri. "Preteky sa uskutočnia 3. novembra a budú mojimi poslednými v tomto roku. Dúfam, že s letenkou a vízami nebude problém. Letenku si zaplatím sama, činí to nejakých 450 - 500 eur, ale ostatné mi hradí organizátor Eugene Koltun, ktorý ma na túto súťaž pozval. Je to tréner ruskej bodyfitnesky Julii Ušakovovej, ktorá je mojím vzorom. Na tejto súťaži budú zaujímavé prémie. Víťazka zinkasuje 2000 eur a ešte aj pretekárka na 10. mieste dostane 650 eur."  

Na snímke je Timea Rebrová, zverenkyňa Adely Ondrejovičovej.

Ondrejovičová pracuje v jednom dubnickom fitnescentre ako osobná trénerka. Na Veľkej cene Dubnice mala na pódiu jednu svoju zverenkyňu – Timeu Rebrovú, ktorá v bikiny fitness do 166 cm obsadila siedmu priečku. "Timea má len 16 rokov. Trénujeme spolu tri mesiace, predtým hrala tenis. Na poslednú chvíľu, asi mesiac pred súťažou sa rozhodla, že chce štartovať na nominačke. Už sa toho nedalo veľa spraviť, ale myslím si, že vzhľadom na svoj vek, zvládla preteky celkom dobre. Má dobrú stavbu tela, je pekná do tváre, mohla by byť v budúcnosti úspešná."

Adele Ondrejovičovej umožňuje štatút ženskej majsterky sveta uchádzať sa o profi-licenciu, ale v najbližšom období to nevyužije. "Zatiaľ nemyslím na profesionálnu kariéru. Jarnú časť sezóny v roku 2014 vypustím a dám si súťažnú prestávku. Budem sa pripravovať na to, aby som na jesenných MS 2014 obhájila titulu amatérskej svetovej šampiónky v ženskej kategórii."

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs

Súvisiace články

Pozrite si videá z juniorskej nominačky

Interview s trénerom Meškom po nominačke

Výsledky juniorskej Veľkej ceny Dubnice

Adela zvažuje Sibír a teší sa na Vianoce

Návrat k úspechu slovenských fitnesiek

Päť medailí v Kyjeve, tri premiérové tituly

Zlaté Multáňová, Ondrejovičová, Pleváková

Ondrejovičová chce dať dole ešte dve kilá

Ondrejovičová sa neobáva Antovskej

Adela: Cvičím s väčšími záťažami