Magazín
Pozvánka: Silní muži sa pobijú o Pohár Slovanov!
dátum: 03.08.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Tá najdôležitejšia novinka je, že z jednodňovej akcie je tento rok akcia dvojdňová! To znamená, že 12 silných slovanov si zmeria sily v piatok na námestí A.Hlinku a 6 najsilnejších postúpi do sobotného veľkolepého finále!

Semifinále je v réžii mesta Žilina, ktoré zastrešuje piatkovú akciu. Na štart sa postaví poliak Rafal Kobylarz, ktorý v minulom roku vybojoval inú významnú trofej a tou bol meč Matúša Čáka. Z Českej republiky príde obor Čestmír Šíma, z Ukrajiny dvojnásobný víťaz Konstantin Iljin, z Bieloruska Volodymyr Cyfra, Čiernu horu bude zastupovať Emanuel Pascari, Bulharsko Mariyan Dimitrov a Rusko Yury Bohzanov. Z Macedónska príde Yan Berkič. Domáce farby bude hájiť kvarteto Slovákov, najsilnejší Slovák Igor Petrík, Branislav Golier, Ivan Hryhorovský a Milan Šuľan. Pozvaní Srb Nemanja Tasič či Chorvát Dušan Popovič sa ospravedlnili pre zranenie.

V napínavom semifinále si budú musieť pretekári poradiť s nosením páru 150 kilogramových kufrov, prevracať ťažkú, 600 kilogramovú pneumatiku, ťahať kamión alebo držať v rozpažených rukách dva osobné automobily /hercules hold/. Z najlepšieho bodového zisku postúpi iba šesť finalistov.

Finále bude mať tri záverečné disciplíny. Odohrávať sa bude v obchodnom centre Mirage, nakoľko práve toto centrum je generálnym partnerom veľkolepého finále dvojdňovej akcie. Ako prvé budú siláci dvíhať oceľovú kladu či osobný automobil ako mrtvé ťahy. Záver bude patriť výdrži a to držaniu 26 kilového závažia v predpažení, čo mnohí poznajú z prestížnej ligy majstrov. Zo súčtu bodov zo semifinále a finále vznikne víťaz a držiteľ Pohára Slovanov pre rok 2017. Zo Slovákov sa z tejto jedinečnej trofeje radoval iba Branislav Golier v roku 2010.

Galéria víťazov:

2009 - Ján Šalata /CZ/

2010 - Branislav Golier /SR/

2011 - Konstantin Iljin /UA/

2012 - Krzysztof Radzikowski /PL/

2013 - Mateusz Baron /PL/

2014- Matjaž Belšak /SLO/

2015 - Janusz Kulaga /PL/

2016 - Konstantin Iljin /UA/

Uvidíme či zo štvorice pretekajúcich Slovákov sa niekomu podarí Braňa napodobniť. Pripravené budú divácke súťaže. Tešíme sa na vás! Semifinále začína už v piatok o 14-tej hodine na námestí A.Hlinku, finále bude v obchodnom centre Mirage, 5. augusta o 13-tej hodine.

Autor: Pavol Guga, generálny manažér SASIM