Magazín
Dušan Ďubek hovorí nielen o svojej dcére, začínajúcej bikinárke
dátum: 01.08.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Odborník na kulturistiku, bývalý pretekár, v súčasnosti tréner a manažér Dušan Ďubek (na snímke) hovorí pre náš portál o tom, aký šport si vybrala jeho 15-ročná dcéra Michaela, ale aj o tom, či súčasné vedenie SAFKST nabralo správny smer, či jeho pretekár Jakub Prokop má šancu štartovať na MS a či stále platí, že sa chce vrátiť k organizovaniu súťaže v Hnúšti.

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU:

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

Na ostatnom reprezentačnom zraze v PenGyme v Bratislave sa predstavila tvoja dcéra. Vzhľadom na jej vek 15 rokov má všetko pred sebou, ale aj tak, vidíš u nej potenciál byť v tomto športe úspešnou?

Nechcem to hodnotiť ja, na to tam boli iní odborníci ako Gabika Mlsnová či štátny reprezentačný tréner Pavol Korpáš, ale aj na základe toho, v akej forme sa predviedla, za čo bola pochválená, môžem skonštatovať, že ak Mišku nepoštípe mráz, tak je to veľká nádej pre bikiny fitnes. Má elegantnú symetrickú postavu, úzky pás, predné nohy sú celkom dobré, je aj výzorom sympatická, čo tiež hrá svoju rolu, ale musí ešte zväčšiť ramená a zlepšiť femoris zboku...

Ako odborníka na kulturistiku, ktorý už toho dosť preskákal, sa ťa pýtam, či si spokojný s tým, ako funguje asociácia SAFKST?

Myslím si, že vedenie asociácie na čele s prezidentom Borisom Mlsnom robí, čo môže. Osobne som bol na niekoľkých reprezentačných zrazoch, naposledy v PenGyme v Bratislave, ktorý bol výborne zorganizovaný. Funkcionári vytvorili žičlivú športovo-priateľskú atmosféru, čo kvitujem, lebo tak to má byť a vychádzali v ústrety pretekárom, ktorí dostali veľa doplnkov výživy. Prácu asociácie môžem hodnotiť iba na základe toho, čo vidím, čiže zvonku, ale nebudem asi jediný, kto má pocit, že to funguje dobre.

Zrejme si čítal Štatút reprezentanta, čo na to hovoríš?

Pozeral som si to, dostal to môj pretekár Jakub Prokop a je to tak ako v každom inom športovom odvetví. Reprezentant musí rešpektovať pravidlá asociácie, podriadiť tomu všetko a až potom sú osobní sponzori pretekárov. Ja s tým súhlasím.

Jakub Prokop bol jeden z tých, ktorý si na M-SR 2017 mužov v Púchove neprišli na slávnostnom vyhlásení po medailu (striebro v kategórii kulturistika do 70 kg)... Aký bol dôvod?

Jakub bol dobre pripravený, ale mohol byť ešte lepší, keby tri týždne pred súťažou vážne neochorel. Dostal zápal pľúc, bol 10 až 12 dní totálne mimo a musel brať antibiotiká. Bol zoslabnutý, dostával kŕče do nôh a vôbec nebolo isté, či nastúpi na pódium, ale Kubo napriek tomu hendikepu tlačil na to, že chce štartovať. Súťažil pod dohľadom svojej matky, ktorá je lekárka. Napokon zabojoval a obstál so cťou. Kubo ani nevedel, že je tam dopingová kontrola, ale jeho mama naňho naliehala, aby sa čím skôr po svojom vystúpení zbalil a odišiel s ňou domov, nakoľko zdravie je prvoradé. Všetko sme to vysvetlili a priložili potvrdenia od lekárov, takže je to v poriadku. Kubo je mladý 25-ročný perspektívny borec, ktorý je stvorený pre kategóriu kulturistika do 60 kg alebo do 65 kg. Do kulturistiky sa vyznám, a tak si dovolím tvrdiť, že z tých reprezentantov v kulturistike, ktorí sa zúčastnili zrazu v PenGyme, má Kubo najväčšie šance dosiahnuť dobrý výsledok na MS 2017.

Už v minulom rozhovore si nám prezradil, že by si bol veľmi rád, keby ste na jar 2018 znovu zorganizovali juniorskú súťaž v Hnúšti. Nerozmyslel si si to?

Nerozmyslel, chceme do Hnúšte po ročnej odmlke vrátiť Majstrovstvá Slovenska v kulturistike a klasickej kulturistike juniorov, vo fitness, bodyfitnes a bikiny fitnes junioriek. Poslali sme žiadosť na asociáciu a čakáme na schválenie. Verím, že všetko dobre dopadne a juniorské M-SR 2018 sa naozaj uskutočnia v Hnúšti, kde bol vždy plný kotol a kde fanúšikovia vždy vytvorili super kulisu.

Autor: Ľubomír Chochula