Magazín
V 5. kole strongman ligy ďaľšie víťazstvo Štefaňáka!
dátum: 17.07.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
V sobotu, 15. júla, sa na Duchonke odohralo v poradí piate kolo Slovenského pohára silných mužov. Ten nesie toho roku názov generálneho partnera, spoločnosti Allnutrition. Doplnky výživy tejto firmy dostávajú pretekári ako ceny na každom kole.

Na Duchonke, hrádzi, sa tak stretli siláci už po tretíkrát. Na štart sa ich postavilo sedem, rozhodoval Pavol Guga s organizátorom Braňom Golierom, moderoval Milan Gabrhel a o spárvnosť výsledkov sa starala Mária Golierová. Rodina Golierovcov tak v spolupráci so Slovenskou asociáciou silných mužov, zorganizovala perfektne pripravený pretek.

Úvod patril ťahaniu dvoch dodávok za sebou. Nerovnosť terénu sa prejavila hlavne na začiatku, kde bol mierny problém rozpohybovať obe autá. Po rozpačitom štarte to ale potom šlo zľahka. Od úvodného hvizdu píšťaľkou diktoval tempo aktuálny líder bodovania Allnutrition cup-u, Maroš Štefaňák. Ten sa ujal vedenia po prvom teste sily pred novicom Viktorom Suchým a Palim Horňákom.

Po ťahaní dodávok nasledovali štyri pretočenia 400 kilovej pneumatiky. Opäť sa z víťaznej disciplíny radoval Štefaňák pred Jurkovičom a Horňákom. Prekvapením na danom teste bol práve Jurkovič, ktorý patril medzi najľahších pretekárov /patrí účastníkom súťaží do 90kg/ v štartovom poli, no druhé miesto v druhej disciplíne mu určite dodá do ďalších kôl sebavedomie.

Stred vydareného preteku patril zdvihu 115 kilovej klady. Tu sa tlačil do popredia mladší s bratov Pirosovcov. Tomáš nasúkal poľahky päť zdvihov a danú disciplínu vyhral. So štyrmi pokusmi sa delili o druhé miesto Horňák a Štefaňák, dva platné pokusy a tretie miesto si vybojoval Hanák. Zvyšné trio pretekárov, Kollár, Suchý a Jurkovič nepredviedli ani jeden platný zdvih.

Predposlednou skúškou našich pretekárov bolo nosenie kufrov o váhe 120 kíl na vzdialenosť 20 metrov. Už tretiu vyhranú disciplínu si pripísal Štefaňák a mieril tak za ďaľším víťazstvom v Slovenskom pohári. Za ním skončil Horňák a tretie miesto vybojoval Tomáš Piros.

Záver patril mrtvým ťahom s osobným automobilom. Dvaja borci, Suchý a Jurkovič, nedokázali ani raz zodvihnúť automobil usadený na konštrukcii. Tretie miesto v danom teste si tak so štyrmi zdvihmi vybojoval Kollár. Trio – Horňák, Hanák a Piros, skončili druhý spolu s piatimi zdvihmi a prvenstvo získal so siedmimi zodvihnutiami Štefaňák.

Štyri víťazné disciplíny a jedno druhé miesto tak určilo za víťaza piateho kola Allnutrition cup-u, alebo Slovenského pohára silných mužov, Maroša Štefaňáka. Jeho impozantné výkony počas celého preteku len potvrdili, že Allnutrition cup má správneho lídra bodovania strongman ligy. Hlavne pri pretáčaní 400 kilogramovej pneumatiky za pomoci kolena pripomenul výkony hodné Braňa Goliera v jeho najlepšej forme. Odnáša si tak ďalšie, cenné, víťazstvo.

Druhý skončil Pavol Horňák. Ten sa vrátil posilnený skúsenosťami s medzinárodnej súťaže, ktorej sa zúčastnil na Ukrajine. Jeho vyrovnaný výkon počas celého preteku a hlavne žiadna nula v kolónke disciplín, mu zaručili doposiaľ najlepšie umiestnenie v prebiehajúcom ročníku.

Tretie miesto si odniesol z Duchonky Tomáš Piros. Ten po nervóznom začiatku nastolil neskutočné tempo a ak by mal pretek o jednu, možno dve disciplíny viac, z bronzu by bolo možno striebro. I tak je jeho tretie miesto skvelým výsledkom a taktiež podotýkam, bez nuly v kolónke výkonov, čo platí hlavne pre mrtvé ťahy, ktoré on i Pali Horňák značne zlepšili.

Výsledky: 1.Maroš Štefaňák 33,5b, 2.Pavol Horňák 26,5b, 3.Tomáš Piros 21,5b, 4.Denis Hanák 20,5b, 5.Viktor Suchý 11,5b, 6.Tomáš Jurkovič 11b, 7.Radovan Kollár 5,5b

Šieste kolo Allnutrition cup-u bude v Martine pri obchodnom centre Tulip. Pretekári naberajú k záveru ročníka skvelé výkony a budeme sledovať, kto sa bude radovať z víťazstva na predposlednom kole Slovenského pohára. Ďakujeme všetkým zúčastneným a strongmanom za predvedené výkony. Rodina Golierových sa na Vás potom teší na finále v Bánovciach nad Bebravou!

Autor: Pavol Guga, generálny manažér SASIM