Magazín
Dominika sa v Madride pokúsi zopakovať Kyjev
dátum: 10.10.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Aktuálna majsterka sveta v kategórii fitness do 163 cm medzi ženami, vekom však ešte juniorka, pretekárka SAKFST Dominika Multáňová (21 rokov) nenechala nikoho na juniorskej nominačnej súťaži v Dubnici na pochybách, že v tomto športe vyniká. Kategóriu fitness open vyhrala na Veľkej cene Dubnice (5. 10.) absolútne zaslúžene.

Na snímke je Dominika Multáňová s pohárom za víťazstvo na dubnickej súťaži.


Ako hodnotíte svoj výkon?

V rámci možností som spokojná, hoci voľná zostava mi mohla vyjsť aj lepšie. Jeden prvok na konci sa mi nie celkom podaril. Navyše jeden prvok som musela vypustiť, nakoľko som si pri tréningu presilila zápästie, ktoré ma v poslednom období trochu bolelo. Túto dubnickú súťaž som nepodcenila, veď to bola naša nominačka, ale všetko je podriadené tým cieľom, ktoré mám. V stredu odlietame na Arnold Classic Amateur...

S akými ambíciami pôjdete do Madridu?

Človek nikdy nevie, ako to dopadne. Mojím cieľom je ukázať sa v čo najlepšom svetle, prezentovať minimálne takú formu, akú som mala na MS v Kyjeve alebo ešte lepšiu. Zostavu ísť naplno, aby vyšla tak, ako má so všetkými, čo k nej patrí. Bude to úplne iná súťaž. O poradí budú rozhodovať iní rozhodcovia. Predpokladám, že budú aj iné kritéria hodnotenia. Keby sa mi podarilo dosiahnuť taký výsledok ako na MS, bola by som veľmi rada.

Na snímke sú medailistky na Veľkej cene Dubnice.

Juniorské majstrovstvá sveta v Mongolsku (25. až 27. 10.) absolvujete bez vášho osobného trénera Ľubomíra Hečka, ktorý ako reprezentačný tréner pre kulturistiku musí byť na nominačnej súťaži v Poprade (26. 10.). Bude to pre vás hendikep?

Určite mi bude chýbať ako človek i tréner. Bude mi chýbať aj tá jeho okamžitá spätná väzba. Trochu sa toho bojím, ale chcem byť s ním v kontakte aspoň cez skype a pokyny od neho dostanem už v predstihu. Do Mongolsku pôjde s nami reprezentačný tréner pán Meško. Dúfam, že to spolu zosúladíme a všetko dovedieme do úspešného konca. Verím, že sa dobre vysporiadam aj so zdĺhavým cestovaním, sedemhodinovým časovým posunom a s ďalšími vecami, aj čo sa týka stravy.  

Vraj si rada pospíte, je to pravda?

Akonáhle si dostatočne neoddýchnem a dobre sa nevyspím, som vyčerpaná, cítim únavu, nemám energiu na tréning, necvičím naplno a zostava je potom úplne o ničom. Snažím sa o to, aby som spala aspoň osem hodín. Regeneráciu nepodceňujem, práve preto chodím spať relatívne skoro, ale na druhej strane som zvyknutá vstávať už pred 7. h. Dobrý spánok, dostatok oddychu i regenerácie, to je pre mňa alfa a omega prípravy.

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs

Súvisiace články

Interview s trénerom Meškom po nominačke

Výsledky juniorskej Veľkej ceny Dubnice

Fitneska Multáňová zabodovala zostavou

Návrat k úspechu slovenských fitnesiek

Päť medailí v Kyjeve, tri premiérové tituly

Zlaté Multáňová, Ondrejovičová, Pleváková

Multáňová má dočasne zakázane kardio

Multáňová chce zabojovať o medaily