Magazín
Pleváková: Bikiny sa rýchlo posúvajú dopredu
dátum: 10.10.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Úradujúca majsterka sveta v bikiny fitness do 163 cm v ženskej kategórii, iba 20-ročná reprezentantka SAKFST Sabína Pleváková nemala na Veľkej cene Dubnice (nominačná súťaž na juniorský svetový šampionát) vo svojej kategórii do 166 cm rovnocennú súperku. Vyhrala úplne jednoznačne a presvedčivo. Po pretekoch rozdávala úsmevy na všetky strany.

"Mojím cieľom bolo tu v Dubnici (preteky sa konali 5. 10.) nominovať sa na juniorský "svet", čo sa mi podarilo. Nevedela som, či nepríde na nominačku nejaké dievča, ktoré bude lepšie pripravené ako ja. Napokon to dopadlo pre mňa dobre. Preteky som si celkom užila." Po prvý raz boli na slovenskej juniorskej súťaži v bikiny fitness až dve kategórie, čo Sabína kvituje. "Z toho mám naozaj radosť. Dúfam, že tento trend bude pokračovať. Myslím si, že na Slovensku nie je núdza o nové talenty v bikinách. Napríklad tu v Dubnici bola v mojej kategórii na 6. mieste Erika (Kandráčová – pozn. red.), ktorá má iba 17 rokov. Vyzerala výborne. Keď to potiahne ďalej a vydrží, tak v budúcnosti môže mať úspešnú kariéru."

Pleváková vyhráva v tomto roku ako na bežiacom páse. V jarnej sezóne zvíťazila na juniorských majstrovstvách Slovenska v Hnúšti, potom na slovenskom šampionáte žien v Nitre, na Mozolani Classic 2013 v Žiline ju pokorila iba Karina Antovská a na juniorských majstrovstvách Európy v Santa Susanne získala zlatú medailu. V jesennej sezóne má znovu víťaznú fazónu, triumfovala na nominačnej súťaži žien v Trenčíne, stala sa majsterkou sveta v kategórii žien v Kyjeve a pred pár dňami sa tešila z prvenstva na juniorskej nominačke v Dubnici.

V roku 2013 ju čakajú ešte tri súťaže. "Pôvodne som chcela štartovať aj na Arnold Classic Europe v Madride, ale to by som už mala veľmi nahustený program, a tak túto súťaž vypúšťam. Zúčastním sa EVL´S Prague Bikini Olympia Amateur (19. 10.), potom budú nasledovať juniorské majstrovstvá sveta v Mongolsku (25. až 27. 10.) a chcem súťažiť aj na Grand Prix House v Petrohrade (10. 11.). Som rada, že ma do Ruska pozvali. Bude to veľmi kvalitná súťaž, na ktorej by mala štartovať amatérska špička."

Vlani na juniorskom "svete" v Budapešti získala Pleváková bronz, ale odvtedy sa veľmi zlepšila. Do Ulanbátaru, dejiska JMS 2013, pocestuje v pozícii kandidátky na zlato. Od úradujúcej ženskej majsterky sveta sa bude očakávať medailový výsledok, ale do určitej miery môže byť zradné to, že podujatie bude v ďalekom Mongolsku, ktoré leží v inom časovom pásme. "Toho sa neobávam. So spaním nemám problém. Predpokladám, že cesta bude únavná. Podľa mňa strašne rýchlo prepnem, ani nebudem vedieť ako," pousmiala sa Sabína a pokračovala. "Bikiny sa rýchlo posúvajú dopredu. Nikdy si ani majsterka sveta nemôžete byť istá, ako to dopadne. Dúfam, že sa dostanem do finálovej šestky. Budem bojovať zo všetkých síl. Urobím všetko pre to, aby som na JMS v Mongolsku potvrdila, že juniorský európsky titul v Santa Susanne i svetové zlato medzi ženami v Kyjeve neboli náhodné."

Plevákovú svetový ženský titul naštartoval a dodal jej ďalšiu motiváciu. Na prestup do profi-kategórie zatiaľ nemyslí. "Na to mám ešte čas. Nie je dôvod sa niekam ponáhľať. Na to, aby som sa presadila medzi profesionálkami, potrebujem zlepšiť postavu. Uvidím, ako dopadnem na zvyšných jesenných súťažiach. Po ich skončení sa zameriam na JME 2014 a ME žien 2014, ktoré budú pod jednou strechou v Santa Susanne."

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs

Súvisiace články

Interview s trénerom Meškom po nominačke

Výsledky juniorskej Veľkej ceny Dubnice

Pleváková exkluzívne po návrate z MS 2013

Návrat k úspechu slovenských fitnesiek

Päť medailí v Kyjeve, tri premiérové tituly

Zlaté Multáňová, Ondrejovičová, Pleváková

Pleváková sa teší na MS žien, nechce sklamať

Slovenská nominácia do Kyjeva

Výsledky nominačnej pohárovej súťaže 

Pleváková skúsila HIIT a pomohlo jej to

Tréning nôh talentovanej Plevákovej

Mám rada silový i vypaľovací tréning

Túžba po medaile v Mongolsku