Magazín
Rozhovor s Pavlom Korpášom, štátnym trénerom v bikiny a body
dátum: 23.06.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Pavla Korpáša schválil pred dvomi dňami VV SAFKST na základe výberového konania do funkcie štátneho reprezentačného trénera pre ženy a juniorky v bikiny fitness i bodyfitness. Viac sa dozviete v našom aktuálnom rozhovore s ním.

Obhájil si svoju pozíciu. Ako to vnímaš?

Ja to vnímam tak , že  keby ostatní uchádzači ukázali viac výsledkov s pretekárkami a viac záujmu o súčasné trendy vo svete fitnes všeobecne, mal by som to ťažšie. Zarazilo ma, že som nevidel záujemkyne a záujemcov o tento post na žiadnej zahraničnej súťaži. Osobne som posledných pár rokov, presnejšie od roku 2011, chodil každý rok po všetkých možných súťažiach, Arnold Classic, Olympia Amateur, majstrovstvá Európy a majstrovstvá sveta.  No a ja som ich nevidel ani len tu kúsok za hranicou v Ostrave na Diamond Cupe. Osobne nerozumiem, ako si predstaviť a pripraviť sa na  zahraničnú konkurenciu bez toho, aby som ich osobne  videl.

Na aké dlhé obdobie to bude?

Bude to do januára 2018. Buď sa potvrdia súčasné mená, alebo sa budú menovať noví tréneri.

Novinkou je, že sa vytvoril post štátny reprezentačný tréner pre ženy a juniorky vo fitnes, ktorý bude zastávať Barbara Machalová. Čo na to hovoríš?

Výborné rozhodnutie, ktoré absolútne schvaľujem, Baška je úžasná osoba. Je to profesionálna trénerka a rozumie fitnes. Obdivujem na nej aj to, že napriek tomu, že má malé dieťa, zúčastnila sa všetkých súťažiach, na Slovensku aj v zahraničí.

V jarnej sezóne si si vyskúšal, aké je to pôsobiť ako štátny repre-tréner. Aké sú plusy a aké mínusy tejto činnosti?

Plusom je pre mňa možnosť byť v centre “repre“ diania. Spoznanie nových pretekárok a ich trénerov. Hlbšie spoznanie toho, čo je v zákulisí. Mínusy sú veľmi podobné, spoznanie nových pretekárok, ich trénerov, spoznanie toho, čo je v zákulisí a toto všetko obalené v troj obale primitívnych intríg.  

Na ME v Santa Susanne dostali príležitosť reprezentovať Slovensko nové tváre a na pódiu sa predstavilo dosť dievčat. Je lepší tento model ako ten, keď na špičkové podujatia štartovali len tie, ktoré mali šancu na medailu či finálový výsledok?

Po skúsenosti z ME v budúcnosti budem robiť užší výber a začne sa to od prvého reprezentačného zrazu. Mnohé dievčatá si neuvedomili, akú príležitosť dostali a nevedeli si to vážiť.

Budeš chcieť niečo v jesennej sezóne meniť, mám na mysli počty zrazov, ich náplne, vzájomnej komunikácie, spolupráce s osobnými trénermi pretekárok a pod.?

Osobne by som bol radšej, keby bolo viac repre-zrazov. Ich náplne by som nemenil. Čo sa týka vzájomnej komunikácie a spolupráce s pretekárkami a trénermi, tu by som bol rád, keby sa viac rozvinula.

Ty si bol tzv. hnací motor zmien v asociácii pred voľbami, priamočiaro a bez servítky si poukazoval na veci, ktoré sa ti nepáčili. Si teraz spokojný?

Sú tu stále jednotlivci, ktorí  intrigujú a konajú v konflikte záujmov s asociáciou, ale to sa dúfam v blízkej budúcnosti vyrieši. Musím, ale povedať, že nech tu bude ktokoľvek a bude robiť všetko najlepšie ako vie, stále bude niekto nespokojný. Ja osobne som s momentálnou situáciou v asociácií spokojný, myslím, že každý člen nového vedenia sa snaží robiť  všetko tak, aby dobre bolo.

Súvisiace články:

VV schválil štát. trénerov: Píry (Brosman, Kokoška), Korpáš, Machalová a Januška

Barbara Machalová prijala výzvu, ako štát. trénerka nechce sklamať

Autor: Ľubomír Chochula

 

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU:

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!