Magazín
Andrej Mozoláni sa zo zdravotných dôvodov nezúčastní Artic Pro na Aljaške!
dátum: 22.06.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Ešte včera sme písali, akých bude mať Andrej Mozoláni súperov na súťaži Artic Pro v Anchorage na Aljaške (sobota 24. 6.) a dnes je všetko inak. Zo zdravot0ných dôvodov sa týchto pretekov nemôže zúčastniť.

Toto napísal Andrej Mozoláni svojim fanúšikom na svoj fan page: "STOPka pre ARTIC PRO 2017!!! Je mi ľúto, ale na súťaži ARTIC PRO, ktorá sa koná tento víkend, sa nebudem môcť zúčastniť zo zdravotných dôvodov. Nepíšem to pre to, aby ste ma ľutovali alebo, aby som sa ja sťažoval, ale beriem to ako povinnosť voči fanúšikom, ktorí ma podporujú. Cela vec sa má tak, že po súťaži v DALLASE sa zhoršila viróza horných aj dolných dýchacích ciest a dostal som vysoké teploty. Ešte dodnes som dúfal, že to nejako ustojím a do odletu na Aljašku budem fit, lenže teraz viem, že to nedám, lebo ležím a neviem si predstaviť celý ten proces ladenia formy v takomto stave. Ešte raz opakujem, že to nepíšem, že sa sťažujem, len ozrejmujem momentálnu situáciu. Ostávam v USA a hneď, keď to bude možné, pokračujem v tréningovom procese a dúfam, že aj so súťažným výsledkom."

 

POZNÁMKA: Vlani Andrej Mozoláni veľmi dobre zvládol svoj súťažný comeback po 10-ročnej pauze. V minulosti amatérsky majster sveta v kulturistike (2005) a dvojnásobný majster Európy v kulturistike (2004 a 2006) sa v roku 2016 po prvý raz predstavil medzi profesionálmi v kategórii Pro Mens Bodybuilding 212 lbs a hneď vo svojej prvej sezóne medzi profíkmi získal jednu striebornú a dve bronzové medaily, pričom si dokonca vybojoval postup na Mr. Olympia. Pro debut absolvoval na Artic Pro v Anchorage na Aljaške (11. 6. - bronzová medaila), následne štartoval na Europa Dallas Pro (18. 6. - bronzová medaila) a potom súťažil na Europa Charlotte Pro (9. 7. - strieborná medaila). So ziskom bodov 10 postúpil ako tretí najlepší z kvalifikačného rebríčka na Mr. Olympia 212 v Las Vegas (17. 9), kde v megakonkurencii určite nesklamal (delené 16. miesto).  

 

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU:

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

Autor: Ľubomír Chochula