Magazín
Video návrat: Denisa, Sabína, Barbora...
dátum: 10.10.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Hoci SAKFST nominačná súťaž žien v Trenčíne bola už pred mesiacom, nezaškodí si prostredníctvom videí pripomenúť pocity jednotlivých pretekárok na týchto pretekoch, ako aj ich očakávania pred IFBB MS v Kyjeve. Dnes už vieme, či sa ich ambície naplnili, alebo nie.

DENISA LIPOVSKÁ

Nominačnú súťaž v Trenčíne vyhrala, štartovala v bikiny fiitness do 166 cm, ale na IFBB majstrovstvách sveta v Kyjeve (do 168 cm) o týždeň neskôr už na ňu medaila nezvýšila, obsadila nepopulárne štvrté miesto.

SABÍNA PLEVÁKOVÁ

V Trenčíne v kategórii bikiny fitness do 162 cm nenašla premožiteľku a rovnako porazila všetky súperky aj na IFBB MS v Kyjeve, kde súťažila v kategórii do 163 cm. Je to vekom ešte juniorka (20 rokov) a bude štartovať aj na JMS v Mongolsku.

BARBORA SEČKÁROVÁ-BUNČÁKOVÁ

Aktuálna absolútna majsterka Európy vo fitness zvíťazila v Trenčíne v kategórii fitness open, keď na druhé miesto odsunula Dominiku MUltáňovú. Na IFBB MS v Kyjeve však na medailu nedosiahla, lebo rozhodcovia ju dali až na štvrtú priečku.

ADELA ONDREJOVIČOVÁ

Svoje súperky zvalcovala na ženskej nominačke v Trenčíne (bodyfitness nad 163 cm) a potom na IFBB MS v Kyjeve si rovnako ako Pleváková pripísala na konto prvé svetové zlato v ženskej kategórii. Triumfovala v bodyfitness do 168 cm. Má 22 rokov a tiež tohto roku absolvuje ešte jedny majstrovstvá sveta, tentoraz juniorské v Mongolsku.

IVETA VANEKOVÁ

Jej triumf v bodyfitness do 163 cm na trenčianskej nominačke bol prekvapujúci. Koncom októbra bude štartovať na MS Masters v Mongolsku, ktoré sa budú konať súčasne s JMS.  

EVA HORVÁTHOVÁ

Na nominačke v Trenčíne senzačne zdolala 9-násobnú majsterku sveta v kulturistike Janu Purdjakovú, bola skvele pripravená, ale na ženský "svet" ju nenominovali.

JANA PURDJAKOVÁ

Nominačku v Trenčíne brala ako tréning na IFBB MS, aj preto ju zaskočila Horváthová, ale to, že je na Slovensku najlepšou kulturistikou, ukázala v Kyjeve, kde v kategórii kulturistika open získala striebro.

Ľubomír Chochula

Video: Juraj Milo

Foto: Eastlabs

Súvisiace články

Pleváková exkluzívne po návrate z MS 2013

Návrat k úspechu slovenských fitnesiek

Päť medailí v Kyjeve, tri premiérové tituly

Zlaté Multáňová, Ondrejovičová, Pleváková