Magazín
Andrej Mozoláni cez víkend v Texase na súťaži Europa Dallas Pro
dátum: 14.06.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Účastník minuloročnej Mr. Olympia 212 lbs, slovenský profesionálny kulturista Andrej Mozoláni, sa cez víkend (16. - 18. 6.) zúčastní v Texase súťaže Europa Dallas Pro Men's 212. Posledný tréning (sparringom mu bol Norbert Zajac) pred odletom absolvoval Andrej Mozoláni v jednom zo svojich troch fitnescentier v Žiline (12. 6.) a po jeho skončení sme mu položili zopár otázok.

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU:

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

Odkedy si v príprave a ako ju hodnotíš?

Prípravu som odštartoval v januári 2017. Bol to trochu iný model prípravy, neabsolvoval som objemový cyklus, lebo času po tom mojom oddychu nebolo veľa a hneď som začal so skvalitňovaním a oživením tej svalovej hmoty, ktorú som mal. Pripravovalo sa mi relatívne dobre, nevyskytli sa žiadne vážne komplikácie a jedinou prekážkou bolo to, že som tri mesiace nemohol naplno cvičiť nohy, lebo som mal problémy s kolenami. Našťastie, v záverečných dvoch mesiacoch prípravy to už bolo v poriadku, takže som bez ťažkostí mohol nabehnúť na plnohodnotný tréning. V príprave som zmenil niektoré veci a podľa mňa to dobre vplýva na postavu i formovanie tela. Nechajte sa prekvapiť, ako to bude vyzerať vo finálnom výsledku. Napríklad som tiež zmenil systém stravy, zmenšil som porcie jedál a pod.

!!!VIAC FOTIEK Z PÓZINGU NÁJDEŠ VO FOTOGALÉRII DOLE POD ČLÁNKOM!!!

 

Koľko prijímaš sacharidov, bielkovín a tukov?

Už od februára som znížil príjem sacharidov, denný príjem bol od 150 do 200 g a čerpám ich z ovsených vločiek a ryže. Čo sa týka bielkovín, najskôr som trochu experimentoval s ich vysokým príjmom, ale zistil som, že telo ten zvýšený príjem nevyužije, navyše som sa cítil malátny a unavený. Preto som v závere znížil dennú dávku bielkovín na maximálne 2,5 g na kilogram telesnej váhy, čo je pre mňa optimum. Bielkoviny čerpám z mäsa, vajíčok a proteínových koncentrátov. Novinkou je, že som do stravy zaradil podstatne viac tukov. V minulosti som tuky obmedzoval až do takej miery, že boli skoro na minime, ale teraz som denne prijímal od 150 do 200 g tukov (ľanový olej, panenský olivový olej, orechy), čo malo pozitívny efekt na moje telo a celkovú pohodu.

Konzultuješ s niekým prípravu?

Neil Hill mi dal základný nástrel, ale nie je to tak, že by som sa ortodoxne riadil jeho pokynmi, lebo niečo už mám za tie roky natrénované a snažím sa vnímať signály svojho tela. On je môj konzultant, poradca, ale trénujem a pripravujem sa sám.

Akú máš skladbu tréningov?

V ostatných desiatich týždňoch som mal dvojfázové tréningy, cvičil som systémom 6+1 a tomu zodpovedal denný režim aj v strave aj v suplementácii, aby som bol na cvičenie dobre načasovaný a aby to fungovalo. Ráno som absolvoval prvú fázu, ktorou bol aeróbny tréning plus nejaké ľahké pózovanie, a večer bola druhá fáza, ktorá pozostávala zo silového tréningu plus nejaká aeróbna fáza. Silové tréningy som často menil, čo sa týka skladby, počtu opakovaní, lebo som sa snažil neustálym spôsobom šokovať telo. Bolo to viac smerované na relatívne slabšie partie, ktorým bolo treba dodať väčší impulz.

V čom si sa zlepšil?

Nehovorím, že som so svojou formou, akú som mal na Mr. Olympia 2016 v kategórii do 212 libier, bol nespokojný, nevyzeral som zle, ale... Viacerým pretekárom, ktorí sa po prvý raz zúčastnia Olympie, sa stalo, že podľahli nutkaniu neznížiť svoju váhu, aby sa na pódiu necítili malí. To bol aj môj prípad. Dlho som udržiaval váhu na tej hranici, ktorá je povolená pre túto kategóriu, ale bolo to na úkor kvality, svalovú hmotu som nemal patrične spracovanú, čo bol hendikep. To bola svojím spôsobom taká nováčikovská daň, ale z tejto chyby som sa poučil. Keby sa mi podarilo znovu sa dostať na Olympiu, tak sa budem sústrediť na to, aby svalová hmota bola kvalitne spracovaná, aby detaily boli viac viditeľné. Aktuálne vážim 93-94 kg, moje svalstvo je teraz plnšie, guľatejšie a vyzerám trochu ináč. Moje telo ako celok pôsobí kompaktnejšie, je tam trochu viac muskulatúry a keď odvodním, dúfam, že vynikne aj viac detailov. Ak mi vyjde záverečná príprava a odvodnenie, tak by to na stage v Dallase mohlo byť celkom zaujímavé.

Ako si na tom s pózingom?

Poviem to otvorene, ja nie som 'pózer', ani som ním nikdy nebol, v tomto sa nevyžívam, nie je to oblasť, v ktorej by som sa cítil ako ryba vo vode. Napriek tomu sa vynasnažím na pódiu odprezentovať sa čo najlepšie. Ak sa nevyskytnú komplikácie, napríklad kŕč alebo nejaká nevoľnosť, tak moje pózovanie by malo byť v porovnaní s vlaňajškom lepšie.

Čo povieš na margo svojich súperov v Dallase?

Videl som štartovku, v ktorej je 19 súťažiacich. Je tam niekoľko zvučných mien, niekoľko účastníkov Olympie, ale ani tí ostatní nebudú do počtu a určite všetci budú dobre pripravení. Najväčšími favoritmi sú Ahmad Ahmad, Shaun Clarida, Dobromir Delev, Charles Dixon, zaujímavý by mohol byť Kórejčan Kang Kyung Won a uvidím, ako bude vyzerať bývalý amatérsky majster sveta Ukrajinec Oleksander Slobodyanyuk.

Aké sú tvoje ambície?

V Dallase budem štartovať iba tri dni po pristátí v USA. Ktovie, ako bude prebiehať aklimatizácia, neviem, ako bude moje telo reagovať, ale urobím všetko pre to, aby to bolo dobré. Vo veľmi silnej konkurencii sa nechcem stratiť a rád by som sa s tými najlepšími rovnocenne porovnal. Nejdem na výlet, nechcem sa tam iba zúčastniť, mojou ambíciou je predstaviť sa v čo najlepšej forme, aby som mal zo svojho vystúpenia dobrý pocit. Do Dallasu sa presuniem v piatok 16. 6. z Los Angeles (v LA mám v pláne trénovať dva dni predtým). Prezentácia pretekárov na súťaž Europa Dallas Pro je v piatok, o deň neskôr 17. 6. je na programe semifinále a finále sa uskutoční v nedeľu 18. 6. Rozdelenie súťaže do dvoch dní mi nevyhovuje, ale nič s tým nenarobím. Podľa toho rozpisu budem časovať formu, ale kľúčové bude sobotňajšie semifinále, v ktorom sa vždy väčšinou láme chlieb. Na základe minuloročných skúseností si dovolím tvrdiť, že semifinále rozhodne o víťazovi, ako aj o poradí na ďalších miestach a nedeľňajšie finále bude potom už viac-menej šou pre divákov.

Na akej ďalšej súťaži v Amerike budeš štartovať?

Kontrakt som podpísal aj na preteky Artic Pro v Anchorage na Aljaške (24. 6. ), kde by som chcel, aby to bolo tip-top, čo sa týka mojej formy. Zvažujem potom ešte jednu súťaž, ale to budem riešiť neskôr...

POZNÁMKA: Vlani Andrej Mozoláni veľmi dobre zvládol svoj súťažný comeback po 10-ročnej pauze. V minulosti amatérsky majster sveta v kulturistike (2005) a dvojnásobný majster Európy v kulturistike (2004 a 2006) sa v roku 2016 po prvý raz predstavil medzi profesionálmi v kategórii Pro Mens Bodybuilding 212 lbs a hneď vo svojej prvej sezóne medzi profíkmi získal jednu striebornú a dve bronzové medaily, pričom si dokonca vybojoval postup na Mr. Olympia. Pro debut absolvoval na Artic Pro v Anchorage na Aljaške (11. 6. - bronzová medaila), následne štartoval na Europa Dallas Pro (18. 6. - bronzová medaila) a potom súťažil na Europa Charlotte Pro (9. 7. - strieborná medaila). So ziskom bodov 10 postúpil ako tretí najlepší z kvalifikačného rebríčka na Mr. Olympia 212 v Las Vegas (17. 9), kde v megakonkurencii určite nesklamal (delené 16. miesto).  

Autor: Ľubomír Chochula

Zobraziť galériu (17)