Magazín
ME v detskom fitness – Novodomská víťazkou
dátum: 10.10.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Na IFBB majstrovstvách Európy v detskom fitness, ktoré sa konali 4. až 6. októbra v Budapešti, potvrdilo Slovensko, že je v tomto športe svetovou veľmocou. Na tomto šampionáte vyhralo Slovensko súťaž krajín a z jednotlivcov bola najúspešnejšia Zvolenčanka Nelli Novodomská, ktorá si vybojovala zlato v kategórii 8-9 rokov, čím obhájila európsky titul z minulého roka.

Na snímke je Nelli Novodomská počas žilinského sústredenia tri týždne pred ME 2013.


Celkovo slovenská výprava SAKFST pod vedením predsedníčky fitness detí a reprezentačnej trénerky Anny Mozoláni získala šesť cenných kovov – jedno zlato, štyri striebra a jeden bronz. Na prvom mieste skončila Nelli Novodomská, na druhom Katarína Blašková, Sára Dydi, Tatiana Kožuchová i Denis Ambruš a tretie miesto obsadila Kristína Juricová.   

Nelli Novodomská (kategória 8-9 rokov) cestovala na európsky šampionát v pozícii úradujúcej majsterky sveta a obhajkyne európskeho prvenstva. Na pódiu potvrdila, že v tejto kategórii je najlepšia. Žiačka III. základnej školy vo Zvolene zaknihovala v tomto roku víťazný hetrik - stala sa majsterkou Slovenska, majsterkou sveta i majsterkou Európy.

Strieborná Sára Dydi (kategória 10-11 rokov) splnila svoj základný cieľ, ktorým bolo zopakovanie druhého miesto z tohtoročných MS. Žiačka ZŠ Karpatská v Žiline má veľký potenciál. Striebro z MS zopakoval aj Denis Ambruš (kategória chlapci do 12 rokov). Žiak Športového gymnázia Slančíkovej v Nitre túžil po titule, ale úspechom je aj druhé miesto. V porovnaní s tohtoročnými MS si polepšili štyri fitnesky. Konkrétne sú to Katarína Blašková (teraz v kategórii 8-9 rokov striebro, na "svete" 5. miesto), Tatiana Kožuchová (teraz v kategórii 14-15 rokov striebro, na "svete" 5. miesto), Kristína Juricová (teraz v kategórii 12-13 rokov bronz, na "svete" 9. miesto) i Nasťa Vrábelová (teraz v kategórii 10-11 rokov 5. miesto, na "svete" 11. miesto).       

Slovenské výsledky na IFBB ME 2013 v detskom fitness v Budapešti:

Kategória chlapci: Denis Ambruš – 2. miesto
Kategória 8 -9 rokov: Nelli Novodomská – 1. miesto
Kategória 8 -9 rokov: Katrína Blašková – 2. miesto
Kategória 10-11 rokov: Sára Dydi – 2. miesto
Kategória 10-11 rokov: Nasťa Vrábelová – 5 .miesto
Kategória 12-13 rokov: Kristína Juricová – 3. miesto
Kategória 14 -15 rokov: Tatiana Kožuchová – 2. miesto

Súťaž krajín: Slovensko na 1. mieste

Len pripomíname, že na tohtoročných IFBB majstrovstvách sveta v detskom fitness (šampionát sa konal 15. až 17. júna v Novom Sade) sa Nelli Novodomská stala svetovou šampiónkou a Sára Dydi i Denis Ambruš vicešampiónmi.

Text a foto: Ľubomír Chochula