Magazín
Ako schudnúť? (4. diel): Marta mínus 21,6 kg za 10 týždňov
dátum: 24.05.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Chcete, aby ste sa vo vlastnom tele cítili dobre, ale neviete, ako bojovať s nadváhou? Obráťte sa na odborníkov a vyskúšajte redukčno-formovacie kurzy v Mozolani Fitness (Easy Body a Best Body)!

Chcete mať lepšiu postavu, menej kilogramov a byť zdravší? Potom si položte otázku, ako žijete, aký je váš životný štýl a čo všetko ste ochotní urobiť pre to, aby ste dosiahli cieľ? Ľudia s nadváhou často váhajú s tým, či sa odhodlať k radikálnej zmene svojho životného štýlu, boja sa toho, že to nezvládnu, keďže doterajší spôsob života bez cvičenia a s nezdravou stravou im v podstate vyhovoval. Neraz si pomáhajú výhovorkami rôzneho druhu a posúvajú svoj zámer začať chudnúť na neskoršie obdobie. Načo však čakať? Už včera bolo neskoro!

Víťazný boj

Inšpirujte sa výsledkami tých, ktorí to dokázali. Napríklad Marta Paľuchová pod vedením osobného trénera schudla za desať týždňov 21,6 kg. Na začiatku vážila 94,1 kg, po 70-tich dňoch mala váhu 72,5 kg, pričom v páse sa zoštíhlila o 22 cm. Bez osobného trénera by také výsledky nedosiahla, ale v prvom rade ona sama chcela na sebe pracovať a zdolávať prekážky, lebo chudnutie nie je prechádzka ružovou záhradou. Zmena návykov a životného štýlu, dodržiavanie diéty, keď mozog si pýta niečo, čo mu nemôžete dať, zmena prístupu k sebe samému, to si vyžaduje nielen dostatočnú motiváciu, ale aj pevnú vôľu a výdrž.

Ako si Marta Paľuchová spomína na svoj začiatok procesu chudnutia (február 2016)? „Myslela som si, že mám silné nohy, ale zistila som, že je to naopak moja slabina. Nevydržala som robiť výpady. Už po pätnástich minútach som mala pocit, že odpadnem, ale tréner ma podržal. Keď videl, že nevládzem, snažil sa ma motivovať. Tréner musí byť na klienta prísny, inak by sa nedosiahli dobré výsledky. Po prvých dvoch tréningoch som mala takú svalovicu, že som nevládala chodiť, boleli ma ramená, krk a aj tie svaly, o ktorých som ani netušila, že existujú. Čo sa týka detoxu, dalo sa to prežiť. V minulosti som si pri čítaní knihy zvykla niečo chrumkať, ale s tým som musela skoncovať.“

Marta zo svojich minulých pokusov o chudnutie vedela, že sa kríze nevyhne, že vtedy bude protivná, nervózna a po každom bude kričať, ale ľudia, ktorí chápali, na čo sa dala a prečo to robí, ju tolerovali a podporili. „Krízu som mala po piatich týždňoch chudnutia a našťastie ma vtedy podržali môj tréner, ako aj môj priateľ. Keby som v nich nemala takú oporu, tak neviem, ako by to dopadlo,“ poznamenala Marta Paľuchová, ktorá na tréningoch „makala“ naplno (okrem silových tréningov s trénerom absolvovala aj individuálne aeróbne kardio-tréningy), dodržiavala vypracovaný jedálniček, na nič sa nevyhovárala a hoci to mala dosť náročné, lebo chodila do práce aj na nočné zmeny, zvládla to na jednotku!

Špeciálne programy

V Mozolani Fitness sú stále v ponuke cenovo dostupné redukčno-formovacie kurzy Easy Body (pre ženy) a Best body (pre mužov), vďaka ktorým schudnete, vyformujete si postavu a zlepšíte si kondíciu i zdravie. Na základe úvodnej diagnostiky (zisťuje sa, aké stravovacie návyky ste mali doteraz, taktiež základné vstupné miery ako hmotnosť, výška, % tuku, obvody... ) vám osobný tréner vypracuje jedálny lístok a individuálny cvičebný plán. Špeciálne zostavené cvičenie na celé telo sa uskutočňuje pod dohľadom osobného trénera a je určené pre mužov i ženy bez ohľadu na vek, výkonnosť a hmotnosť. Jeden tréning pod odborným dohľadom trvá 60 minút vrátane rozcvičenia a strečingu, pričom osobný tréner vám upraví cvičenie podľa vašej aktuálnej výkonnosti a zdravotného stavu. Oslovte takých odborníkov, ktorí sa špecializujú na trénerskú a poradenskú činnosť a ktorí sú vám ochotní pomôcť pri vykročení za krajšou postavou, lepším zdravím a životnou pohodou. Oplatí sa vám vyskúšať špeciálny program!

EASY BODY

- diagnostika s konzultáciou

- jedálny lístok

- tréningový plán

- 8 hodín s osobným trénerom

- 8x vlastný vstup na kardio do Mozolani Fitness

BEST BODY

- diagnostika s konzultáciou

- jedálny lístok

- tréningový plán

- 10 hodín s osobným trénerom

- mesačná permanentka do Mozolani Fitness

Ďalšie informácie o možnostiach využitia týchto kurzov získate na www.mozolani.com alebo prostredníctvom infolinky 0911 511 880 či osobne na recepcii Mozolani Fitness ZOC Max Žilina.


 

Súvisiace články:

Ako schudnúť? (1. diel): Gabika mínus 52 kg za jeden rok!

Ako schudnúť? (2. diel): Peter mínus 33,6 kg za 10 týždňov

Ako schudnúť (3. diel): Jarmila mínus 24,6 kg za 10 týždňov

Autor: Ľubomír Chochula