Magazín
Ako schudnúť (3. diel): Jarmila mínus 24,6 kg za 10 týždňov
dátum: 22.05.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Ak potrebujete schudnúť, tak alfou a omegou je zmena životného štýlu, vhodne zvolený jedálniček, správny tréningový plán, stanovenie si reálnych cieľov, motivácia a pevná vôľa. Špeciálne programy ušité na mieru sú vyskúšaným modelom, ako sa zbaviť nadváhy, ako si vyformovať postavu, ako si zlepšiť kondíciu a upevniť zdravie, lebo redukcia hmotnosti je proces, ktorý, aby bol efektívny a neuškodil vám, musí byť postupný, primeraný a kontrolovaný. Jarmile Tabačárovej v chudnutí a premene postavy pomohol práve redukčno-formovací kurz Easy Body v Mozolani Fitness. Aj vy to dokážete, ak budete chcieť!

Osobný tréner na nezaplatenie

Ak chcete schudnúť komplexne a bez zdravotných následkov, zlepšiť si postavu a zvýšiť kondíciu, potom zbytočne neexperimentujte a radšej sa zverte do rúk kvalifikovaného osobného fitness trénera. Prečo je to výhodne a prečo budete potrebovať jeho rady? Kvalitný osobný tréner dobre poradí v oblasti tvorby cvičebného plánu a jedálneho lístku, dokáže vás motivovať a inšpirovať, ale naučí vás aj cvičiť technicky správne. Ak ste začiatočník, radu profesionálneho odborníka oceníte o to viac. Osobný tréner vám na základe diagnostiky aktuálneho stavu vášho organizmu nastaví primeranú záťaž a následne vás nasmeruje na cestu pozvoľného a bezpečného zvyšovania úrovne zdatnosti. On vám pomocou rôznych postupov vyhodnotí množstvo svalov, percento zásobného ruku, výskyt svalových nerovnováh, čím odhalí to, čo nie je vidieť na prvý pohľad. Rady osobného trénera sú na nezaplatenie pre ľudí, ktorí nevedia, ako cvičiť a ako sa správne stravovať, pre tých s nadváhou a obezitou, ale aj pre osoby, ktorí sa zotavujú z nejakej choroby, prípadne pre deti a starších cvičencov. Nejde iba o samotné rady, ale o celkové vedenie, ktoré môže zásadne zmeniť kvalitu vášho života. Takže bez ohľadu na to, aký máte talent, rada experta je jednoducho neoceniteľná, ak chcete dosiahnuť požadované výsledky, zmeniť svoju postavu, zvýšiť fyzickú zdatnosť, znížiť riziko zranení a zlepšiť zdravie i psychiku. Spolupráca s osobným trénerom vám umožní dlhodobo ovplyvňovať stav svojho zdravia.

Výsledky hovoria za všetko

Jarmila Tabačárová pred dvomi rokmi v celoslovenskej súťaže v chudnutí Mozolani Fit Body radikálne znížila svoju hmotnosť. Na štarte vážila 107,6 kg, ale desaťtýždňové intenzívne cvičenie pod dohľadom osobného trénera prinieslo ovocie, v cieli vážila 83 kg. „Najťažšie počas tých desiatich týždňov bolo dodržiavať stravu. Človek, keď má rodinu, musí variť a fungovať v nej, tak strava je najtvrdší oriešok. Predtým som zvykla jesť dvakrát denne a to poriadne, čo bolo zlé, ale potom som sa naučila jesť pravidelne, prešla som na systém piatich až šiestich menších porcií denne a na zdravý jedálniček, ktorý mi vypracoval môj tréner. Trénovala som každý deň okrem nedele. Veľmi sa mi zmenil život. Neverila som, že sa môžem takto rozhýbať. Keď som videla mladé dievčatá, ako na tej plošinke vo fitnescentre cvičia chrbát, hovorila som si: Bože, toto ja v živote nedokážem. Ale môj tréner Tomáš mi oponoval a mal pravdu. Stálo to za to odriekanie a za tú drinu...“

Skĺbiť domáce, pracovné i tréningové povinnosti nebolo ľahké. Chodiť do práce na tri smeny (na striedačku po týždni), starať sa o rodinu, cvičiť naplno a pritom fungovať bez cukru, to veru nebolo med lízať. „Našťastie mi pomohli moji blízki, ktorí mi všetci držali palce,“ dodala Jarmila Tabačárová, ktorá v treťom týždni chudnutia musela bojovať sama so sebou. Práve vtedy sa ukázalo, aká dôležitá je podpora rodiny, ale aj trénera. Vďaka tomu svoje kritické chvíle, keď sa cítila fyzicky i psychicky na dne, prekonala a vrátila sa na správnu cestu, čím sa v cieli po desiatich týždňoch mohla tešiť z úbytku hmotnosti takmer 25 kg a zo zoštíhlenia v páse o 24,5 cm.

Špeciálne programy

V Mozolani Fitness sú stále v ponuke cenovo dostupné redukčno-formovacie kurzy Easy Body (pre ženy) a Best body (pre mužov), vďaka ktorým schudnete, vyformujete si postavu a zlepšíte si kondíciu i zdravie. Na základe úvodnej diagnostiky (zisťuje sa, aké stravovacie návyky ste mali doteraz, taktiež základné vstupné miery ako hmotnosť, výška, % tuku, obvody... ) vám osobný tréner vypracuje jedálny lístok a individuálny cvičebný plán. Špeciálne zostavené cvičenie na celé telo sa uskutočňuje pod dohľadom osobného trénera a je určené pre mužov i ženy bez ohľadu na vek, výkonnosť a hmotnosť. Jeden tréning pod odborným dohľadom trvá 60 minút vrátane rozcvičenia a strečingu, pričom osobný tréner vám upraví cvičenie podľa vašej aktuálnej výkonnosti a zdravotného stavu. Oslovte takých odborníkov, ktorí sa špecializujú na trénerskú a poradenskú činnosť a ktorí sú vám ochotní pomôcť pri vykročení za krajšou postavou, lepším zdravím a životnou pohodou. Oplatí sa vám vyskúšať špeciálny program!

EASY BODY

- diagnostika s konzultáciou

- jedálny lístok

- tréningový plán

- 8 hodín s osobným trénerom

- 8x vlastný vstup na kardio do Mozolani Fitness

BEST BODY

- diagnostika s konzultáciou

- jedálny lístok

- tréningový plán

- 10 hodín s osobným trénerom

- mesačná permanentka do Mozolani Fitness

Ďalšie informácie o možnostiach využitia týchto kurzov získate na www.mozolani.com alebo prostredníctvom infolinky 0911 511 880 či osobne na recepcii Mozolani Fitness ZOC Max Žilina.

Súvisiace články:

Ako schudnúť? (1. diel): Gabika mínus 52 kg za jeden rok!

Ako schudnúť? (2. diel): Peter mínus 33,6 kg za 10 týždňov

Autor: Ľubomír Chochula