Magazín
Interview s trénerom Meškom po nominačke
dátum: 10.10.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Juniorský reprezentačný tréner pre kulturistiku a fitness asociácie SAKFST Peter Meško hodnotil nominačné preteky juniorov a junioriek, ktoré sa konali v sobotu 5. 10. v Dubnici nad Váhom, ako veľmi dobré. Potešilo ho, že sa súťaže zúčastnili všetky tri aktuálne majsterky sveta v kategórii žien, čo celému podujatiu dodalo lesk. Viac už v interview s Petrom Meškom.


Na snímke sú Adela Ondrejovičová (vľavo) a Tatiana Piačková.

Ešte nikdy sa nestalo, aby na juniorskej nominačke súťažili tri čerstvé svetové šampiónky v ženskej kategórii – Dominika Multáňová (fitness), Adela Ondrejovičová (bodyfitness) a Sabína Pleváková (bikiny fitness) – ktoré vekom ešte spadajú do tej juniorskej...
 

To je unikát. Mojím želaním je, aby sa všetky tri vrátili z juniorských majstrovstiev sveta v Mongolsku (25. až 27. 10.) znovu so zlatom. Očakávam od nich, že by sa im to mohlo podariť. O to ľahšie sa mi do toho Ulanbátaru pôjde. Samozrejme, vždy sa niečo môže stať, ale verím, že všetci nominovaní pretekári, či už baby Adela Ondrejovičová, Sabína Pleváková, Dominika Multáňová, Tatiana Piačková (bodyfitness) alebo Tomáš Grib (klasická kulturistika) budú mať formu na to, aby získali nejakú medailu.Na snímke sú Erik Halaška (vľavo) a Tomáš Grib.

V klasickej kulturistike bol tuhý súboj o prvenstvo medzi víťazným Gribom a strieborným Erikom Halaškom. Čo na to hovoríte?
 

Grib bol výborne pripravený. Dúfam, že na JMS, kde bude klasická kulturistika open, v tej tvrdej konkurencii niečo spraví. Halaška bol dobrý, ale nebol tak dobrý ako Grip. To je prvá vec. Tou druhou, prečo som Halašku nezaradil do reprezentácie je to, že na reprezentačné zrazy chodil absolútne nepripravený. Mal by si uvedomiť, že ako úradujúci juniorský majster Európy si nemôže dovoliť chodiť takto pripravený na zrazy. To, že teraz ako-tak vyzeral a na poslednú chvíľu urobil formu je síce fajn, ale kde mám istotu, že bude na JMS dobrý. Tomáš Grib je už teraz dobrý a aj keby začal cukrovať alebo hocičo, stále tá jeho forma je taká, že je skoro nepokaziteľná.


Na snímke je Alexandra Halmová.

Zaujal vás svojím výkonom na nominačke niekto, s kým sa nepočítalo?
 

Pozdávala sa mi Alexandra Halmová z Nitry, ktorá bola celkom dobrá. Ostatné ani nie. Napríklad medzi víťaznou Sabínou a druhou v poradí (Sandra Cabániková – pozn. red.) bol priepastný rozdiel. Nemám dôvod si všímať dievčatá, buď neperspektívne alebo zatiaľ ešte nie zaujímavé pre reprezentáciu.

Prvý raz boli na nominačke až dve kategórie bikiny fitness. Aj to svedčí o tom, že bikiny priťahujú čoraz viac pretekárok. Čo vy na to?
 

Prečo je záujem o to? Máme veľa pekných žien na Slovensku, preto máme aj veľa pretekárok. Je to tak trochu spôsobené aj tým, že niektoré dievčatá si myslia, trochu pocvičím, pekná som, idem na preteky. Ale keď sa potom postavia na pódium, zistia, že nemajú na to. Nestačí byť len pekná, ale treba mať aj peknú postavu.

Na snímke je Peter Meško.
 

Mongolsko je trochu od ruky. Je tam iné časové pásmo. Môže mať toto nejaký vplyv na výsledky našich reprezentantov?
 

Dúfam, že nie. Letíme z Viedne do Moskvy, tam sme štyri hodiny a potom z Moskvy do Ulanbátaru. V Mongolsku budeme päť dní. Naši budú súťažiť v piatok (25. 10.) a v sobotu (26. 10.), pričom vo štvrtok večer je váženie. Budeme tam dostatočne skoro na to, aby nebol problém s aklimatizáciou, ale netreba si klamať, iné letenky ani neboli. Vyberáme to, čo je aj cenovo dostupné.

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs