Magazín
Slovenský pohár silných mužov ALLnutrition cup pokračuje v Kajali!
dátum: 17.05.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
Po úspešnom prvom kole Slovenského pohára silných mužov, ktorý toho roku nesie názov ALLNutrition Cup, sa presúvajú silní muži Slovenska v rámci druhého kola, do Kajalu pri Galante. Prečo práve do malej obce? Pretože odtiaľ pochádza hlavný organizátor, strongman Tomáš Piros. Brat majstra Slovenska v dvíhaní klady, Františka Pirosa, po úspešnom vlaňajšom ročníku organizujú preteky aj v tomto roku.

Spoločnosť ALLNUTRITION zabezpečuje vecné ceny do celého kalendára podujatí Slovenského pohára silákov. Práve doplnky výživy od tejto špičkovej spoločnosti si odnášaju borci za dosiahnuté umiestnenia!

Tak ako býva zvykom, Slovenský pohár silných mužov rozhoduje medzinárodný rozhodca, Pavol Guga, moderovania sa po úvodnom vynechaní ujme viceprezident SASIM-u, Milan Gabrhel. Na hladký priebeh podujatia bude dohliadať skvele zohratý technický tím SASIM.

Disciplíny budú nasledovné. Na úvod bude silákov čakať tlaková kombinácia a to najskôr 75kg jednoručka + 90kg skala + 120kg náprava. Následne sa budú dvíhať betónové gule 110kg, 120kg a 140kg. Ako tretie v poradí sa bude nosiť „Kajalský kôň“ (super yok) o váhe 300kg a ak siláci donesú do cieľa yok, budú musieť ešte preniesť a prehodiť cez yok 110kg guľu. Predposlednou disciplínou bude nosenie 130 kilogramového Kajalského erbu 2x20m bez položenia. Záver bude patriť ťahaniu kamióna bez lana, čo dá určite tým ľahším zabrať.

S týmito testami sily sa popasuje aj víťaz prvého kola, Maroš Štefaňák, ktorý bude chcieť zabrániť v ceste za  víťazstvom Tomášovi Pirosovi, ktorý v minulom roku vybojoval druhé miesto, účasť prisľúbil aj majster SR v dvíhaní klady do 105kg Mário Fuska či majster SR do 105kg Pavol Horňák.

Príďte sa pozrieť na exhibičné vystúpenie fitnessiek či aktuálneho majstra SR v dvíhaní klady či vicemajstra SR silných mužov, Františka Pirosa. Už v sobotu, od 14:30 v obci Kajal na futbalovom ihrisku sa odohrá už druhé kolo ALLNutrition cup-u, Slovenského pohára silných mužov! Tešíme sa na Vás!

Autor: Pavol Guga, generálny manažér SASIM