Magazín
Najsilnejšia žena SR Vašková zvíťazila v Birminghame!
dátum: 17.05.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
Naša aktuálne už dvojnásobná (2016,2017) najsilnejšia žena Slovenska, Jana Vašková, sa zúčastnila prestížneho zápolenia žien vo váhovej kategórii do 83 kilogramov v Anglicku. Na tento pretek ju a i ostatných Slovákov, nominovala Slovenská asociácia silných mužov.
V meste Birmingham sa konal tradičný športový festival BodyPower Expo, počas ktorého sú lákadlom pre návštevníkov i preteky silných žien či mužov. Slovensko malo zastúpenie v neprofesionáloch - mužoch, kde spomedzi 40 účastníkov vybojoval 23.miesto Miroslav Pohlodek. Spomedzi žien sme mali dve želiezka v ohni. Majka Kubičková v kategórii open brala štvrté miesto, teda nepopulárnu, zemiakovú medailu. 
 
Najväčšie nádeje sme vkladali do najsilnejšej ženy Slovenska. A vyplatilo sa! Janka vyhrala štyri z piatich disciplín, v tej piatej si delila body s jednou zo súperiek. Na podujatí dokonca dvíhala osobný automobil!!! Úspech je o to cennejší, že na preteku boli nominované najsilnejšie ženy Európy (Island, Anglicko, Švédsko, Nórsko)! 
 
Janka Vašková tak dokázala, že nieje najsilnejšou len na Slovensku ale nezľakne sa ani tvrdej zahraničnej konkurencie! Ďaľším cieľom bude boj na podujatí o najsilnejšiu ženu sveta, ktorý sa uskutoční ku koncu tohto roka!
Autor: Pavol Guga, generálny manažér SASIM