Magazín
Ako schudnúť? (1. diel): Gabika mínus 52 kg za jeden rok!
dátum: 17.05.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Vyskúšali ste už všemožné diéty, cviky, „zázračné“ prípravky a ručička na váhe vás ešte stále nepotešila? Čo máte robiť, komu a čomu veriť, aby sa požadovaný výsledok dostavil?

Neexistuje žiadny čarovný prútik, ktorý by vás bez námahy a sebadisciplíny i sebaobetovania zbavil vašich nadbytočných kilogramov a tukových vankúšov na problémových partiách. Všetko sa to začína v hlave. Uvedomiť si, že je najvyšší čas skoncovať s nezdravým životným štýlom, je prvým krokom k dosiahnutiu cieľa. Ale iba to nestačí, lebo okrem motivácie treba mať pevnú vôľu a vydržať. Meniť zlé návyky na dobré je totiž oveľa ťažšie ako naopak, ale ak sa s tým úspešne popasujete a tento súboj vyhráte, výsledok bude stáť za to.

Ak teraz rozmýšľate, že aj vy chcete niečo so sebou urobiť, tak potom sa pripravte na to, že aktívny pohyb a zdravé stravovanie sa musia stať každodennou súčasťou vášho života, lebo postavu si najlepšie vyformujete pravidelným a systematickým cvičením, najlepšie pod vedením odborného trénera, aby ste cviky robili správne, dosiahli ten efekt, ktorý čakáte a neublížili si. Ruka v ruke s tým ide racionálna strava. Radšej si nechajte vypracovať jedálniček na mieru u odborného trénera.

Svoje o tom vie napríklad Gabika Štrbová, ktorá za jeden rok schudla neuveriteľných 52 kg a z počiatočnej hmotnosti 122,2 kg sa dostala na 70,2 kg. „Začiatky boli ťažké, stále som mala chuť na čerstvé pečivo a pocukrované buchty, ale musela som si tie dobroty odpustiť. Keby som nezmenila životný štýl, nezačala cvičiť, radikálne nezmenila jedálniček, možno by som dnes vážila až 150 kg a bola by som mrzutá ako medveď. Schudnúť toľko kilogramov nebolo ľahké, musela som prekonať niekoľko kríz, ale som veľmi šťastná, že sa mi to podarilo. Vďaka cvičeniu som sa zbavila niektorých zdravotných problémov. Predtým mi tŕpli ruky, fučala som ako lokomotíva a keď som išla po schodoch, lapala som po dychu...“

Trénovať s osobným trénerom je efektívnejšie, on vás donúti ísť naplno, ale zároveň musí byť aj dobrý psychológ, aby vás vedel správne motivovať. Chudnutie je náročný proces, ale ešte ťažšie je si udržať hmotnosť. „Už nikdy v živote nechcem mať takú postavu ako kedysi. To je veľká motivácia.“

Treba si uvedomiť, že aby bola redukcia hmotnosti efektívna a neuškodilo vám to, musí to byť postupné, primerané a kontrolované. Je potrebné stanoviť si reálne ciele, zvoliť vhodný jedálny režim, pripraviť správny cvičebný plán a upraviť životný štýl. Zbytočne neexperimentujte, špeciálne programy ušité na mieru sú vyskúšaným modelom, ako sa zbaviť nadváhy, ako si vyformovať postavu, ako si zlepšiť kondíciu a upevniť zdravie. Gabiku Štrbovú v chudnutí naštartoval práve redukčno-formovací kurz Easy Body v Mozolani Fitness.

 

Špeciálne programy

V Mozolani Fitness sú stále v ponuke cenovo dostupné redukčno-formovacie kurzy Easy Body (pre ženy) a Best body (pre mužov), vďaka ktorým schudnete, vyformujete si postavu a zlepšíte si kondíciu i zdravie. Na základe úvodnej diagnostiky (zisťuje sa, aké stravovacie návyky ste mali doteraz, taktiež základné vstupné miery ako hmotnosť, výška, % tuku, obvody... ) vám osobný tréner vypracuje jedálny lístok a individuálny cvičebný plán. Špeciálne zostavené cvičenie na celé telo sa uskutočňuje pod dohľadom osobného trénera a je určené pre mužov i ženy bez ohľadu na vek, výkonnosť a hmotnosť. Jeden tréning pod odborným dohľadom trvá 60 minút vrátane rozcvičenia a strečingu, pričom osobný tréner vám upraví cvičenie podľa vašej aktuálnej výkonnosti a zdravotného stavu. Oslovte takých odborníkov, ktorí sa špecializujú na trénerskú a poradenskú činnosť a ktorí sú vám ochotní pomôcť pri vykročení za krajšou postavou, lepším zdravím a životnou pohodou. Oplatí sa vám vyskúšať špeciálny program!

EASY BODY

- diagnostika s konzultáciou

- jedálny lístok

- tréningový plán

- 8 hodín s osobným trénerom

- 8x vlastný vstup na kardio do Mozolani Fitness

BEST BODY

- diagnostika s konzultáciou

- jedálny lístok

- tréningový plán

- 10 hodín s osobným trénerom

- mesačná permanentka do Mozolani Fitness

Ďalšie informácie o možnostiach využitia týchto kurzov získate na www.mozolani.com alebo prostredníctvom infolinky 0911 511 880 či osobne na recepcii Mozolani Fitness ZOC Max Žilina.

Autor: Ľubomír Chochula