Magazín
Víťazom 1. kola SP silných mužov sa stal Štefaňák!
dátum: 11.05.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
Nový ročník Slovenskej asociácie silných mužov, rok 2017, je plný návratov. Tak ako sa najsilnejší muži Slovenska vrátili do roka a do dňa do Púchova (video), tak sa siláci vrátili na deň presne aj na východ, do mesta Prešov.

A presne tak ako v minulom roku, aj v tomto išlo o otvorenie nového, jedenásteho, ročníka Slovenského pohára silných mužov. Ten dostal toho roku názov ALLnutrition cup, nakoľko práve doplnky výživy tejto spoločnosti dostávajú ako ceny naši pretekári. O 14-tej hodine sa tak mohol začať pretek, ktorý bol pod záštitou primátorky mesta.

Jedenásť pretekárov sa postavilo proti piatim náročným testom sily, aby si uchmatli najvyšší bodový zisk do tabuľky, z ktorej na konci pohára vzíde nový profesionál. Železná, 115-kilogramov vážiaca klada potrápila v úvode preteku všetkých zúčastnených. Najviac Jurkoviča s Kollárom, ktorý bohužiaľ nedokázali predviesť ani jeden platný pokus. Na ich správnosť dohliadal medzinárodný rozhodca, Pavol Guga, ktorý spoločne s Milanom Gabrhelom a našim technickým tímom pripravil skvelé podmienky pre súťažiacich. Úvod opanoval s piatimi zdvihmi Fuska /aktuálny majster Slovenska v danej disciplíne/ pred Pirosom /4x/ a trojici Dzivjak – Hanák – Očovay /zhodne 3x/.

Nasledovalo nosenie páru 120 kilogramových kufrov. V zdvojenej disciplíne sa ako pomocný rozhodca predviedol Lukáš Klimeš, člen technického tímu, ktorý počas siláckeho semináru úspešne zvládol skúšky na rozhodcu strongman podujatí. Najsilnejší úchop z našich borcov predviedol Štefaňák, ktorý za sebou nechal Supáka a Hanáka.

V strede podujatia siláci dvíhali zadnú nápravu auta od spoločnosti HS-Plus, ktorá bola partnerom podujatia druhý rok po sebe, za čo veľmi pekne ďakujeme! Už druhú víťaznu disciplínu si pripísal Štefaňák /11x/ pred Dzivjakom /10x/ a duom Supák – Hanák /zhodne 8x/.

Predposlednou skúškou bolo prenesenie 160 kilogramového erbu a následne pritiahnutie do cieľa v kovových saniach. Víťazný hattrick v disciplínach vybojoval Štefaňák, ktorý tak postupne doťahoval stratené body z úvodu preteku. Nasledoval ho majster SR v kategórii do 105kg Horňák a tretie miesto získal opäť Hanák. Práve Denis Hanák bol sviežim prekvapením priebehu podujatia.

Záver patril priťahovaniu automobilu naloženom ženami z Prešova. I tu bol rovnaký víťaz, Maroš Štefaňák, ktorý z piatich testov vyhral 4 a získal tým i víťazstvo v úvodnom kole Slovenského pohára silných mužov. Po minulom roku, keď dokázal prísť a zvíťaziť v Banskej Bystrici, sa tak raduje z druhej výhry zo série podujatí Slovenského pohára silných mužov.

Druhé miesto pripadlo Denisovi Hanákovi, ktorý sa perfektne pripravil na sezónu. Predivedol vyrovnaný výkon počas celého priebehu podujatia a právom získal striebro. Išlo tak o jeho vôbec prvé medailové umiestnenie! Tretí skončil Peter Supák. Tradičný účastník Slovenského pohára sa tak po zranení utrhnutého bicepsu skvele zotavil a druhé miesto v kategórii do 105 kilogramov potvrdil medailou i v open kategórii.

Výsledky 1.kola: 1.Maroš Štefaňák 49,5b, 2.Denis Hanák 43,5b, 3.Peter Supák 33b, 4.Peter Očovay 33b, 5.Tomáš Piros 32b, 6.Michal Dzivjak 32b, 7.Pavol Horňák 29,5b, 8.Mário Fuska 29b, 9.Tomáš Mašlonka 22,5b, 10.Radovan Kollár 11b, 11.Tomáš Jurkovič 7b

Ďakujeme všetkým, ktorí napomohli k zdarnému úvodnému kolu Slovenského pohára silných mužov, pani primátorke za záštitu, ochotným partnerom a v neposlednom rade pánovi Vlčekovi, bez ktorého pomoci by toto podujatie nemohlo dopadnúť tak dobre ako dopadlo. Snáď sa v Prešove siláci objavia i v budúcom roku! Najbližšie sa vidíme 20. mája na druhom kole SP organizovanom Tomášom Pirosom v Kajali! Veľa sily priatelia!

Autor: Pavol Guga, generálny manažér SASIM