Magazín
Slovenský pohár silných mužov sa začne 8. mája v Prešove!
dátum: 04.05.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
Po úspešne zvládnutých podujatiach ako boli majstrovstvá Slovenska v dvíhaní klady, silných žien, silných mužov do 90kg a do 105kg a hlavne po majstrovstvách Slovenska silných mužov v Púchove, sa nám už 8. mája 2017 v meste Prešov rozbehne v poradí už jedenásty ročník Slovenského pohára silných mužov! Prvé zo siedmych kôl sa tak odohrá na východe Slovenska!

Ten toho roku zastrešila spoločnosť ALLNUTRITION a preto sa séria podujatí volá ALLNUTRITION CUP. Práve doplnky tejto značky obdržia pretekári vo forme vecných cien. Na východ, do Prešova, sa tak siláci vracajú po roku a po dni /v minulom roku sa podujatie organizovalo 7.mája/ hlavne i za pomoci odborného referenta športu v meste Prešov, pána Miroslava Vlčeka. 

Vieme, že preteku sa nezúčastní minuloročný víťaz prvého kola, Milan Šuľan, ktorý si v jubilejnom desiatom ročníku SP vybojoval profi kartu. I napriek jeho absencii bude ale účasť bohatá na skvelých silákov.

Mená ako Tomáš Piros /vicemajster SR v dvíhaní klady/, Mário Fuska /majster SR v dvíhaní klady/, Maroš Štefaňák, Pavol Horňák /majster SR do 105kg/, Martin Šulej, či iní strongmani predvedú súboj, v ktorom si budú chcieť vybojovať prvé dôležité body do tabuľky, z ktorej na konci vzíde nový profesionálny strongman Slovenska.

V centre mesta Prešov od 14-tej hodiny môžu diváci a fanúšikovia silových športov vidieť najskôr dvíhanie 115 kilogramovej klady do jednej minúty, nosenie 120 kilogramových kufrov, mrtvé ťahy s automobilom KIA od spoločnosti HS-Plus s.r.o., nosenie 160 kilogramového kameňa + priťahovanie saní a následne vo finále budú silní chlapi priťahovať automobil naložený Prešovskými dievčatami! Nad regulárnosťou podujatia bude dohliadať spoluorganizátor preteku Pavol Guga! Generálnym partnerom preteku je spoločnosť EKOPRIM group!

Príďte aj vy pozrieť úvodné kolo Slovenského pohára silných  mužov už v pondelok, 8. mája o 14:00 do centra mesta Prešov. Predstavia sa Vám najsilnejší siláci Slovenska v piatich náročných disciplínach! Záštitu nad podujatím prvého kola Slovenského pohára - Allnutrition cup, prevzala primátorka mesta, Andra Turčanová! Rozhodne sa máte na čo tešiť! Pre aktuálne info neprestávajte lajkovať, zdieľať a sledovať ---> FANPAGE SLOVAKSTRONGMAN na facebooku!

Autor: Pavol Guga, generálny manažér SASIM