Magazín
Marčišovská chce na EVL´S byť vo finále
dátum: 10.10.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Pred tromi týždňami absolvovala pretekárka SAKFST Valéria Marčišovská premiéru na významnom podujatí. Štartovala na IFBB majstrovstvách sveta v Kyjeve, na ktorých sa v kategórii bikiny fitness nad 168 cm umiestnila na 13. mieste.

"Som spokojná s tým, ako som skončila. Na šampionáte bola veľmi silná konkurencii, získala som cenné skúsenosti. Tieto preteky mi ukázali, že najviac musím pridať v prezentácii. Celkovo by som mala zmeniť visáž, plavky, skrátka treba byť iná ako ostatné baby. V mojej kategórii bola aj Denisa Lipovská, ktorá bola napokon štvrtá."

Marčišovská pokračuje v jesennej časti sezóny. Na čo sa pri tréningu zameriava? "Na spodok, nohy a zadok cvičím ako v objemovke a sťahujem len brucho. Od tohto pondelka (30. 9.) už diétujem. Som dosť štíhla. Keby som robila kardio a mala rysovací tréning, tak by asi zo mňa nič neostalo.Trénujem jednofázovo. Až týždeň pred súťažou zaradím do tréningu desaťminútové kardio (bicykel). Môj tréningový split je 2 + 1. S trénerkou nacvičujeme aj tú moju prezentáciu, nácvik jednotlivých póz, v ktorých najlepšie vyzerám, úsmev, aby to bolo elegantné a dalo sa na to pozerať. "

Na akej súťaži chce najbližšie štartovať? "Prihlásila som sa na amatérsku Olympiu v bikinách na EVL´S v Prahe, kde by som chcela postúpiť do finálovej šestky. Mám v pláne zúčastniť sa aj Tatranského pohára. Potom ešte uvidím, kde čo bude, aká súťaž a možno by som si ešte nejaké preteky vyskúšala. Tento šport ma baví a chcem sa venovať aj naďalej."

Ľubomír Chochula