Magazín
Kto bude reprezentovať na ME v Santa Susanne z mužov a juniorov?
dátum: 30.04.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Chcete vedieť, kto z mužov a juniorov bude reprezentovať Slovensko na Majstrovstvách Európy v Santa Susanne (š. – 8. 5).? Po slovenskom šampionáte v Starej Ľubovni sme sa na to spýtali štátneho reprezentačného trénera mužov a juniorov Jozefa Píryho.

 

Jozef Píry: „Som veľmi spokojný s chlapcami, ktorých sme vybrali do reprezentácie na Majstrovstvá Európy v Santa Susanne (3. – 8. 5), ale samozrejme, ešte všetci neboli pripravení naplno, lebo ME sú o týždeň a všetci budú časovať formu tak, aby vyvrcholila v Španielsku. Napriek tomu si myslím, že to bolo veľmi dobré. Z juniorov sú v nomináciu: Aľušík, Ďurovič, Hospodár (všetci mens physique), Vechter, David Cap, Sklenčár (všetci kulturistika). Z mužov sú v nominácii Palovič, Bella (obaja klasická kulturistika), Engler, Škadra (obaja kulturistika), Spodniak (mens physique) a ešte máme troch pretekárov v kategórii masters: Leder, Antal, Vajda. Zo starých sme vybrali Bellu a Škadru, keďže nastáva výmena generácii, stavili sme na mladú krv, a tak uvidíme, ako dopadneme. Nechcem dopredu hovoriť, ale myslím si, že niekto z nich príjemne prekvapí.“

 

Nomináciu žien a junioriek na ME v Santa Susanne vám prinesieme  už čoskoro. Slovenská výprava by mala do Španielska odletieť v stredu 3. 5. koro ráno a zraz by mal byť v Bratislave o deň skôr.

Autor: Ľubomír Chochula