Magazín
Na M-SR žien vás pozýva majsterka sveta Eva Bániková + zoznam pretekárok
dátum: 20.04.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
V sobotu 22. apríla sa v Kultúrnom dome v Žiari nad Hronom uskutočnia Majstrovstvá Slovenska 2017 žien v bikiny fitnes, bodyfitnes, fitnes, welnes fitnes a womens physique. Podujatie z poverenia VV SAFKST organizuje Fitness Tabo Zuzana Nová Baňa. Bude to nominačná súťaž na majstrovstvá Európy. Na slovenský šampionát sa prihlásilo vyše 120 pretekárok a nebude na ňom chýbať ani úradujúca majsterka sveta vo fitnes Eva Bániková.

Najlepší športovec SAFKST za rok 2016 a najúspešnejší športovec v rámci neolympijských športov za rok 2016, úradujúca majsterka sveta vo fitnes žien a junioriek EVA BÁNIKOVÁ bude jednou z najväčších hviezd majstrovstiev Slovenska, ktoré sa tentoraz uskutočnia v Žiari nad Hronom a nie v Nitre, kde to bolo v ostatných rokoch. Bániková skončila vlani na ženskom slovenskom šampionáte na treťom mieste za víťaznou Tatianou Kožuchovou a striebornou Kristínou Juricovou, ale v roku 2015 vyhrala M-SR žien. Lenže, svoj triumf pred dvomi rokmi si nemohla vychutnať plnými dúškami, nakoľko najväčšia favoritka Barbora Sečkárová-Bunčáková sa pri páde vo svojej voľnej zostave zranila, dokončila ju so sebazaprením a to sa prejavilo v celkovom hodnotení. Mimochodom, Baša je trénerkou Bánikovej a má svoj podiel na napredovaní tejto žilinskej fitnesky. Teraz bude najväčšou favoritkou na zlato Eva Bániková: „Bola by som rada, keby som zvíťazila, ale dopredu nemá nikto nič isté. Získať nejakú medailu a nominovať sa na 'Európu', to je môj hlavný cieľ, ale ako to dopadne, to už nechám na rozhodcov. Toto je po prvý raz, čo som nebola počas prípravy chorá, takže ma nič neobmedzovalo. Aktuálna forma sa páči mne i Baške, čo je povzbudivé. Teším sa aj na svoju novú voľnú zostavu, ktorú som si už exhibične vyskúšala na nedávnej súťaži vo fitnes detí. Verím, že diváci nás prídu povzbudiť, pozývam ich do hľadiska.“

 

Prezentácia pretekárok je na programe od 11.30 do 13.00 h

Štart súťaže bude o 14.00 h

PROPOZÍCIE M-SR žien

 

ZOZNAM PRIHLÁSENÝCH PRETEKÁROK NA M-SR ŽIEN (niektoré sa prihlásili až po termíne, preto v tomto zozname nefigurujú ako napríklad Eva Bániková, ale štartovať budú):

Autor: Ľubomír Chochula