Magazín
EXTRIFITSLOVAKIA CUP nesklamal, práve naopak!
dátum: 10.04.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V sobotu 8. apríla sa v Michalovciach uskutočnila úvodná súťaž aktuálnej sezóny pod názvom EXTRIFITSLOVAKIA CUP, ktorý z poverenia VV SAKFST zorganizoval VTJ Technika Liptovský Mikuláš v spolupráci s Extrifitslovakiou. Ako to dopadlo? Lepší štart do súťažnej sezóny na jar 2017 sme si nemohli ani želať.

Organizačne to bolo výborne zvládnuté, súťažilo sa vo vyhovujúcich priestoroch Mestskej športovej haly, v ktorej bolo zaplnené hľadisko, pričom diváci vytvorili správnu atmosféru. Treba tiež vyzdvihnúť to, že na pretekoch štartovalo 142 športovcov!

Ľubo Hečko a Gabo Dobranský spolu so svojimi spolupracovníkmi (samozrejme, že s podporou partnerov, bez ktorých by sa v súčasnosti ťažko dalo niečo zorganizovať) namiešali chutný a veľmi výživný koktejl. Malo to dobré tempo, akurát, že súťaž trvala trochu dlhšie, ale pri tak vysokom počte pretekárov je to pochopiteľné, lebo viac sa to už urýchliť nedalo. Moderátor Dalibor Biro bol opäť pohotový, čo je už štandard. Bolo to vydarené podujatie po organizačnej, ale aj po športovej stránke.

KULTURISTIKA DO 80 KG

1. Adam Sentinek, 2. Tomáš Ondík, 3. Tomáš Hegli

 

KULTURISTIKA DO 90 KG

Tomáš Grib zaslúžene zvíťazil a zdolal strieborného Dávida Capa, Peter Zembjak si odniesol bronz.

 

KULTURISTIKA NAD 90 KG

Na pódiu sa predstavilo 12 kulturistov. Víťazný Michal Križánek potvrdil dobrú formu, Erik Malatin (2. miesto) a Dominik Pogonyi (3. miesto) získali zvyšné medaily.

KULTURISTIKA ABSOLUTKA

1. MICHAL KRIŽÁNEK

 

KLASICKÁ KULTURISTIKA OPEN

O prvenstvo zvádzali súboj Boris Palovič a Peter Bella, keďže pretekár na 3. mieste Patrik Bucko za nimi zaostával. O niekoľko bodov zvíťazil Palovič, Bella obsadil 2. miesto.

 

MENS PHYSIQUE DO 173 CM

O víťazstve Henricha Mrúza nebolo pochýb, strieborný Patrik Spodniak zdolal bronzového Tomáša Velebíra veľmi tesne, obaja mali rovnaký počet bodov.

 

MENS PHYSIQUE DO 179 CM

Aj v tejto kategórii víťaz vyčnieval nad ostatnými. Zo zlatej medaily sa tešil Peter Košarko, druhý skončil Mohamad Atamne a 3. miesto obsadil Jakub Fabušík.

 

MENS PHYSIQUE NAD 179 CM

Toto bola najpočetnejšia kategória physikov (20 pretekárov) a vyhral v nej Dominik Antoš, na medailových priečkach skončili aj Marko Aľušík (striebro) a Filip Filkorn (bronz).

MENS PHYSIQUE ABSOLUTKA

1. PETER KOŠARKO

 

FITNES OPEN

V tejto kategórii pri neúčasti Evy Bánikovej, Tatiany Kožuchovej a Kristíny Juricovej bol boj o prvé miesto veľmi vyrovnaný, napokon zvíťazila o jeden bod Michaela Pavleová, ktorá sympaticky napreduje, na striebornom stupni skončila Alexandra Kovalská a bronz patrí Vanese Luptákovej.

 

BODYFITNES DO 163 CM

Spomedzi štyroch pretekárok bola najlepšia Viktória Jedlovcová, druhá skončila Zdenka Dobiášová a tretia Lenka Petrovská.

 

BODYFITNES NAD 163 CM

Zaslúžený triumf Andrey Jószayovej pred druhou Silviou Fialkovou, bronz si veľmi tesne vybojovala Lucia Marcinová pred Katarínou Kotrasovou.

BODYFITNES ABSOLUTKA

1. ANDREA JÓSZAYOVÁ.

 

BIKINY FITNES DO 160 CM

Erika Tarkuličová zvládla úlohu favoritky a jej forma bola jednoducho víťazná, Veronika Turčanová si vybojovala striebornú medailu a bronzový kov zdobil na vyhlásení hruď Lucie Kodadovej.

 

BIKINY FITNESS DO 164 CM

1. Valéria Rondzíková, 2. Lucia Dorniaková, 3. Nikola Zemanovičová. Za zmienku určite stojí, že fitneska Vanesa Luptáková, ktorá získala vo fitness open bronz, nastúpila aj medzi bikárkami a v tejto kategórii veľa nechýbalo, aby si znovu siahla na medailu, ale ani 4. miesto pri svojej súťažanej premiére v bikinách nie je zlé... 

 

BIKINY FITNES DO 169 CM
Olívia Čambalová bola v tejto kategórii najlepšia, Viktória Kijovská obsadila striebornú priečku a Janka Medunová skončila tretia.

 

BIKINY FITNES NAD 169 CM

Triumf Heleny Antalovej bol zaslúžený, striebro získala Sandra Horňáková a bronz iba o jeden bod horším skóre Zuzana Habarková.

BIKINY FITNES ABSOLUTKA

1. ERIKA TARKULIČOVÁ

Autor: Ľubomír Chochula