Magazín
Aké ambície má Zuzka Schneiderová pred Extrifitslovakia Cupom?
dátum: 04.04.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Na Extrifitslovakia Cup 2017 sa prihlásili traja pretekári Mozolani Trainings. Na súťažnom pódiu v Michalovciach sa predstaví aj 20-ročná bikiny fitneska zo Žiliny Zuzana Schneiderová.

Zuzana Schneiderová sa po prvý raz na súťaži objavila v máji 2016, keď v rámci Diamond Cpu v Žiline štartovala medzi neregistrovanými. Vtedy obsadila 4. miesto a rovnako štvrtá, opäť medzi neregistrovanými, bola aj na Mozolani Fitness Cupe v Žiline v októbri 2016. Prvú medailu získala na Veľkej cene Dubnice minulý rok v novembri, keď medzi neregistrovanými bikinárkami skončila na 2. mieste. Svoj debut medzi registrovanými pretekárkami v bikiny fitness absolvovala na Športfestivale v Trenčíne (december 2016), na ktorom ju rozhodcovia v kategórii bikiny fitness nad 166 cm zaradili znovu na nepopulárne 4. miesto.

Na Extrifitslovakia Cupe bude štartovať v kategórii bikiny fitness nad 169 cm. „Chcela by som na súťaži v Michalovciach uspieť, medaila by určite potešila, ale budem súťažiť medzi ženami, a preto nelietam v oblakoch a stojím pevne na zemi. Urobím však všetko pre to, aby to dopadlo pre mňa v rámci možností čo najlepšie. Iba nedávno som začala spolupracovať s Luciou Košeckou, úradujúcou majsterkou sveta v bodyfitnes, ktorá už prestúpila do PRO tábora. Lucka je empatická, dosiahla vo svojom športe veľa a verím, že mi môže veľmi pomôcť. Má veľa skúseností a veľmi múdro mi vie poradiť,“ podotkla Zuzana Schneiderová, ktorá by v jarnej sezóne 2017 mala štartovať nielen na Extrifitslovakia Cupe, ale aj na Majstrovstvách Slovenska juniorov v Starej Ľubovni (29. 4.) a Amix Patriot Cupe vo Vranove n. T. (30. 4.).

Ako trénuje a ako je na tom so stravou?

„Trénujem jednofázovo 5x týždenne, oddychujem cez víkendy, v pondelok cvičím predné nohy a lýtka, v utorok ramená, v stredu chrbát, vo štvrtok zadné stehná a zadok, v piatok ruky s jemnejšímu ramenami, pričom brucho sa snažím namáhať po každom tréningu. Kardio vôbec nerobím. Čo sa týka stravy, sacharidy čerpám z ryže, vločiek a ovocia, zdrojom bielkovín sú mäso, tuniak, tvaroh, proteín, vajcia. Tento šport ma baví, ale som iba na začiatku športovej kariéry. Mojím dlhodobým cieľom je dostať sa do reprezentácie, čo sa nestane hneď, preto budem pracovať naďalej na tom, aby som sa zlepšovala. Najviac mi treba zlepšiť ramená a nohy, na ktoré musím nabrať ešte nejakú svalovú hmotu....“ dodala Zuzana Schneiderová, pretekárka klubu Mozolani Trainings.

Autor: Ľubomír Chochula