Magazín
Veľká cena Dubnice - juniorská nominačka
dátum: 10.10.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
V sobotu 5. októbra sa v Dome kultúry v Dubnici nad Váhom uskutoční pohárová súťaž v kulturistike i klasickej kulturistike juniorov a fitness, bodyfitnes i bikiny fitness junioriek. Preteky majú názov Veľká cena Dubnice. Bude to zároveň nominačná súťaž na juniorské majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v Mongolsku.

Súťaž z poverenia VV SAKFST zorganizuje Olympic fitness Dubnica nad Váhom. Súťažnými kategóriami sú: fitness juniorky - open, bodyfitness juniorky - open, bikiny fitness juniorky - open, klasická kulturistika juniori - open, kulturistika juniori do 80 kg, kulturistika juniori nad 80 kg.

Na pretekoch môžu štartovať športovci, ktorí v roku 2013 dosiahli vek 23 rokov a mladší. Na tomto juniorskom podujatí sa na pódiu predstavia tri aktuálne majsterky sveta v ženskej kategórii, ktoré vekom ešte spadajú do juniorskej kategórie. Konkrétne Dominika Multáňová, ktorá nedávno v Kyjeve získala zlato vo fitness do 163 cm, Adela Ondrejovičová, ktorá na MS vyhrala svoju súťaž v bodyfitness nad 163 cm a Sabína Pleváková, ktorá triumfovala na ženskom "svete" v bikiny fitness do 163 cm. Okrem týchto troch slovenských reprezentantiek majú veľkú šancu nominovať sa na juniorský svetový šampionát ešte aj bodyfitneska Tatiana Piačková a kulturisti Erik Halaška (úradujúci juniorský majster Európy v klasickej kulturistike) i Tomáš Grip.

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs