Magazín
Rozhovor s Luciou Košeckou, profíčkou kategórie Figure
dátum: 28.03.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Lucia Košecká je už definitívne profesionálkou kategórie Figure. Čo prežívala, keď jej prišla PRO karta, z čoho pozostáva jej aktuálny tréning a strava, aké si dáva ciele v PRO tábore?

Konečne si dostala PRO kartu. Aké boli tvoje prvé pocity?

Samozrejme som sa veľmi tešila, asi ako každý, kto ju dostal. Keď viete, že na Slovensku sa do profi ligy podarilo dostať len pár ľuďom, ktorých ste ešte donedávna len z veľkej diaľky obdivovali, príde vám to miestami až ťažko uveriteľné. Zároveň si však uvedomujem, že je to „len“ kus papiera, ktorý zatiaľ nič neznamená. Pre mňa sa jej zmysel naplní až cestou v ďalšom napredovaní, 100%-nou prípravou na môj prvý PRO debut a celkovo aktívnym súťažením medzi profesionálmi. Isteže len do tej miery, pokiaľ mi to dovolí zdravie a pokiaľ bude chuť.

Ako momentálne trénuješ, rozpíš svoj tréningový plán v objemovej príprave, koľkokrát týždenne a na čo sa najviac zameriavaš?

V mimosúťažnej sezóne trénujem v priemere 6x týždenne, nikdy som netrénovala menej. Výnimkou sú dni, keď sa cítim extrémne unavená a viem, že telo musí regenerovať, príp. ak ochoriem. Som so sebou večne nespokojná, takže sa zameriavam asi na všetko: nohy, ktorých objem je asi moja najväčšia slabina, samotný gluteus, ktorý trápim viackrát týždenne, musím tiež rozšíriť chrbát, skvalitniť ramená... V rámci kardia som začala 2-3x týždenne zaraďovať HIIT, regenerujem dobrým spánkom, saunou, pravidelnými masážami a návštevami u fyzioterapeuta... Čaká ma ešte dlhá cesta, ale snažím sa.

Ak vyzerá tvoj jedálniček? Koľko gramov sacharidov, bielkovín a tukov denne prijímaš a z čoho ich čerpáš?

Momentálne prijímam denne asi 350 g sacharidov, ktoré čerpám len z vločiek, ovocia a ryže. Množstvo bielkovín denne je približne 200 - 220 g, prijímam ich predovšetkým z kuracieho a hovädzieho mäsa, vajec a tvarohu, plus výživové doplnky. Tuky čerpám najnovšie už len z vajec, príp. hovädzieho mäsa, cca 40 g denne. Doposiaľ som ich čerpala aj z orechov, resp. arašidového masla, no keďže sa v tomto smere neviem kontrolovať, obmedzila som maslo na 1x týždenne vo forme refeedu, čo zároveň hovorí aj za to, že som definitívne zrušila akékoľvek „cheatovanie“.

Viem, že tvoj tréner je zároveň aj životný partner. Ako to funguje?

Stále rovnako, čiže stále skvele. Trávime spolu 24 hodín denne a aj napriek tomu vieme oddeľovať prácu od súkromia, či pozíciu trénera od partnera. Ako tréner je nekompromisný a veľmi tvrdý, je to vlastne to jediné, čo na mňa platí, keby ma chválil a fúkal by mi rany, vyzerala by som strašne. Ako partner je pravý opak, čo je opäť jediný spôsob, akým sa dá so mnou fungovať, za čo si ho nesmierne vážim.

Ako sa ti darí v práci, máš teraz viac klientov ako profíčka?

Musím povedať, že som nikdy nemala núdzu o klientov, ba naopak. Máme mnoho klientov, ktorí s nami spolupracujú už viac ako rok, stali sa našimi priateľmi a prešli obrovskými duševnými i fyzickými zmenami, no ako oni sami vravia, ešte nie je čas na zverejnenie premeny, mínus 15 - 20kg je im málo... Takže nezverejňujeme, len v tichosti usilovne pracujeme. V čom skôr vidím rozdiel po odchode z amatérskej pôdy, je zvýšený záujem o moje hodiny pózovania u dievčat, ktoré pretekajú v kategórii bodyfitness, či už v SAKFST alebo SANK, čomu sa úprimne teším.

Prihlásil sa nejaký nový sponzor?

Potvrdím a budem menovať, až to bude 100%-ne isté, zatiaľ sa nechcem k tomu zbytočne vyjadrovať a ani sa predčasne tešiť. Pevne však verím, že sa spolupráca vyvinie k obojstrannej spokojnosti tým správnym smerom.

Už vieš, kde chceš absolvovať svoj PRO debut v kategórii Figure?

Nič iné ako Ameriku na výber nemám. Kedy, kde a ako si povieme inokedy...

Jeden cieľ máš splnený (PRO karta), ale bude tvojím ďalším cieľom napr. zisk nejakej medaily na PRO súťaži?

Myslím si, že kto sa aspoň trošku vyzná ako to chodí na PRO súťažiach v Amerike vie, že o medailových pozíciách sa môžeme baviť len v rovine snívania a fantazírovania. Na druhej strane, snívanie a poctivé tréningy je moje obľúbené 'kombo', ktoré má doviedlo k titulu majsterky sveta. Späť k realite, mojím ďalším cieľom bude spraviť výrazný progres a v rámci môjho PRO debutu priniesť na stage formu, za ktorú sa nebudem musieť hanbiť, v opačnom prípade nebudem baliť ani kufre...

Autor: Ľubomír Chochula

Zobraziť galériu (4)