Magazín
Možno budúca bikiny fitneska Martina Mihálová robí veľké pokroky
dátum: 20.03.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Tridsaťtriročná zverenkyňa osobného trénera Mozolani Fitness Tomáša Haferu, MARTINA MIHÁLOVÁ za tých 13 týždňov spolupráce zaznamenala veľký progres a je na najlepšej ceste splniť si svoj súťažný cieľ.

AKCIOVÉ CENY: EASY BODY A BEST BODY

 

Príbeh Martiny Mihálovej z Lietavskej Lúčky, ktorá je matkou sedemročnej Kataríny, je obdivuhodný v tom, že aj napriek určitým zdravotným obmedzeniam si ide za svojím snom. Pred deviatimi rokmi vážila 80 kg, čo pri jej výške 164 cm bolo dosť, a preto začala experimentovať s rôznymi diétami, ktorými si však akurát spôsobila žalúdočné problémy. „Doteraz mám z toho zlé trávenie, alergiu na mliečnu bielkovinu a intoleranciu laktózy. Nič sa nedá urýchliť, dôležitá je vyvážená strava so všetkými potrebnými živinami.“ Vlani v novembri oslovila Martina (vtedy vážila 70 kg) osobného trénera Mozolani Fitness Tomáša Haferu, pod ktorého vedením začala cvičiť pravidelne niekoľkokrát týždenne plus absolvovala aj individuálnu aeróbnu aktivitu. „Tréner ma naštartoval, Tomáš má profesionálny prístup, rozumie tomu, čo robí a vidieť to na výsledkoch. Je to najlepší tréner, akého poznám.“

Článok: Martina napreduje pod trénerským vedením Tomáša Haferu

Martina pred dvomi mesiacmi vážila 63 kg a vtedy hovorila, že neprestane cvičiť, kým nebude mať kocky na bruchu a nohy ako z betónu. Dnes je to skutočnosťou, ale v tréningoch je naďalej rovnako usilovná, lebo chce si splniť ďalší cieľ. „Chcem sa zúčastniť pretekov v bikiny fitness,“ dodala Martina Mihálová.

Tréner Tomáš Hafera svoju zverenkyňu v jej ambicióznom pláne podporuje. „Veľmi si želám, aby jej to vyšlo a na krku jej visela nejaká medaila, ale hneď to nebude. Martina je veľká bojovníčka, je pedantná, stravu dodržiava príkladne, nikdy nič neporušila a som milo prekvapený, aký progres urobila. Vzhľadom na jej zdravotný stav a silnú alergiu na väčšinu živočíšnych bielkovín, nemôže jesť bravčové ani hovädzie mäso, len kuracie a aj to iba občas. V ostatnom období sme zmenili tréningový systém tak, že jeden deň sme trénovali vrchnú časť tela a na ďalší deň spodnú časť. Pochopiteľne medzi cvikmi nemohli chýbať „obľúbené“ drepy a výpady. Na každom tréningu cvičila aj brucho. Spolu s kardiom celkovo cvičila päťkrát týždenne. Inak, brucho sa veľmi ťažko formuje, každý človek má na bruchu tehličky, len ich nevidieť vďaka tuku, ktorý ich zahaľuje. Veľa ľudí si myslí, že stačí precvičovať brušné svaly do bezvedomia, ale to je omyl. Najskôr sa treba zbaviť tuku a zapojiť do činnosti najväčšie svaly na tele (nohy a chrbát),“ upresnil Tomáš Hafera.

Martina na začiatku bola nespokojná so svojou postavou, chcela iba schudnúť, čo sa jej dlhé roky nedarilo, ale keď videla výsledky po pár týždňoch spolupráce s trénerom Tomášom Haferom, začala pomýšľať na súťažnú dráhu. „Vtedy to bolo ešte odvážne, ale dnes je to už reálnejšie. Uvidíme, ako sa rozhodneme, či skúsime nejaké preteky už v tomto roku. V každom prípade naša spolupráca pokračuje a verím, že Martina bude raz úspešnou bikiny fitneskou. Výsledky mojich klientov sú pre mňa motiváciou ešte viac sa snažiť, pracovať a venovať sa im. Som nadšený a šťastný z toho, ako Martina napreduje,“ poznamenal osobný tréner Tomáš Hafera, ktorého skúsenosti a vedomosti sú neoceniteľné.

Autor: Ľubomír Chochula