Magazín
Prítrská vyhrala vo Viedni, prvý triumf
dátum: 10.10.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Reprezentantka SAKFST Stanislava Prítrská zvíťazila 28. 9. na medzinárodnej pohárovej súťaži IFBB Austria Cup vo Viedni vo svojej kategórii bikiny fitness do 163 cm. Čo hovorí o týchto pretekoch, aký má ďalší program a ako hodnotí svoje vystúpenie na IFBB majstrovstvách sveta v Kyjeve?

Ak sa nemýlime, tak vo Viedni ste dosiahli svoje prvé víťazstvo v športovej kariére...
Nie, nemýlite sa, zvíťazila som po prvý raz a veľmi si toho vážim. V mojej kategórii štartovalo vyše desať pretekárok. Súperila som s Rakúšankami, Slovinkami, Maďarkami. Konkurencia bola dosť silná, ale myslím si, že slovenské baby sú vždy number one (úsmev)...

Hovorí sa, že s jedlom rastie chuť...
Je to tak. Toto víťazstvo pre mňa znamená vzpruhu a motiváciu do ďalšej kariéry. Keď sa človek neumiestňuje na súťažiach na popredných miestach, keď nič nevyhráva, začína byť skeptický, či na to vôbec má. Ak vás vyhlásia za víťaza, tak človek vidí, že je to možné a povzbudí ho to. Ale stále treba na sebe pracovať.

Na čom musíte popracovať najviac vy?
Naozaj nie je to všetko len o postave a svaloch, ale aj o prezentácii, na ktorej sa dá veľmi rýchlo skončiť. Svetová konkurencia je obrovská. Bikiny fitness sú atraktívnou kategóriou, počet štartujúcich sa zväčšuje, je sa na čo pozerať, krásnych báb je na celom svete veľa. Stále treba na sebe pracovať a posúvať sa ďalej. Svalovú hmotu už nejakú mám a ďalším cvičením bude lepšia a lepšia. Najviac musím popracovať na prezentácii, ktorú mám menej výraznú. V minulosti som nerobila taký šport, kde by som sa pohybovala na pódiu a musela sa prezentovať. Toto mi chýba, potrebujem sa na pódiu cítiť ako doma. Správne pózovať, správne sa tváriť a tieto veci. Aj preto chcem ísť na ďalšie súťaže, aby som sa na pódiu oťukala.

Kde všade chcete v tomto roku ešte štartovať?
Prihlásila som sa do Prahy na súťaž Amateur Bikini Olympia v rámci EVL´S Prague (19. 10.). Určite chcem štartovať na Tatranskom pohári v Poprade (26. 10.) a uvidím, či sa mi ujde miestenka na Svetový pohár v bikiny fitness do St. Pőltenu (15. – 18. 11.). Reprezentačný tréner mi povedal, že zvažuje aj moju účasť na tomto podujatí, ale o všetkom sa rozhodne na Tatranskom pohári podľa aktuálnej formy.

Váš tréningový režim v najbližších dňoch?
Trochu som teraz pridala sacharidy, aby som mala silu ďalej trénovať a nezačala zbytočne páliť svalovú hmotu. Ale tých sacharidov som pridala v rozumnej miere, keďže mojím cieľom nie je nabrať svalovú hmotu, ale si ju udržať. Keby mi však išli kilá hore, pridala by som trochu aeróbnej aktivity.

Nedávno ste zažili krst ohňom na IFBB majstrovstvách sveta v Kyjeve. Ako s odstupom času hodnotíte svoju účasť na týchto pretekoch?
V Kyjeve sa mi nedarilo tak, ako by som chcela. Hoci som neočakávala nejaký extra dobrý výsledok, na svetovom šampionáte bola totiž obrovská konkurencia, v kútiku duše som verila v postup do finále, čo mi nevyšlo a bola som z toho trochu sklamaná. Štartovala som v kategórii do 168 cm, kde som sa trochu stratila, lebo ja som bola na tej spodnej výškovej hranici 163 cm. V mojej kategórii sa predstavila aj Denisa Lipovská, ktorá nakoniec obsadila štvrté miesto. V Pohári národov vyhrala Ukrajina pred Ruskom, Slovensko obsadilo tretiu pozíciu. Domáce prostredie teda zohralo svoju úlohu. Zo „sveta“ som si odniesla cenné skúsenosti – bola to moja premiéra na MS – a tie by som chcela zúročiť v ďalšej kariére.

Ľubomír Chochula

Foto zo súťaže: Silvia Schober - ďalšie fotografie zo súťaže nájdete TU

Foto z prípravy: Róbert Prítrský (www.apr.sk)

Súvisiace články

Prítrská si dáva jasný cieľ, ale konkurencia je silná

Prítrská chce štartovať na šampionáte