Magazín
Blahoželanie k jubileu: 7 krížikov na chrbte Petra Uríčka!
dátum: 14.03.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Bývalý skvelý kulturista, tréner a v súčasnosti medzinárodný rozhodca Peter Uríček oslávil 9. 3. svoje 70. narodeniny. Dodatočne mu želáme hlavne veľa zdravia, veľa životnej energie a úsmevu.

Peter Uríček založil v sedemdesiatom treťom roku agilný oddiel Fortuny Trnava a dodnes odovzdáva bohaté skúsenosti svojim nasledovníkom

Športová Trnava má veľa osobností svetového formátu. Kulturista Peter Uríček patrí medzi nich. Rodák z Martina (* 9. 3. 1947), pôvodným povolaním inžinier architekt, sa na dlhé roky upísal kultúre tela. Jeho zásluhou vznikol pod strechou TJ SZM Fortuna rovnomenný oddiel kulturistiky (1973). Čoskoro sa stal baštou tohto odvetvia aj z československého pohľadu, keď tento trnavský subjekt dlhé roky na diaľku súperil o federálny primát s najlepším českým klubom Sandow Mariánské Lázně. P. Uríček si z majstrovstiev ČSSR priniesol desať zlatých medailí, jednu zo súťaže juniorov (1968) a deväť z vrcholných konfrontácií mužov (naposledy r. 1984). V európskom šampionáte skončil postupne tretí (1979, Bruggy), prvý (1980, opäť Bruggy) a piaty (1984, Haag). Hlbokú brázdu vyoral Uríček aj na organizátorskom, trénerskom, rozhodcovskom či funkcionárskom poli. Výpočet jeho aktivít by zabral široký priestor. Stal sa príkladom pre ďalších trnavských borcov. Peter Uríček vošiel do povedomia športovej verejnosti ako generálny sekretár Slovenskej asociácie fitnes, kulturistiky a silového trojboja (1993 – 2010). Dlhšie obdobie pôsobil na postoch reprezentačného kouča či asistenta štátneho trénera.

Ešte raz veľké živió pán športovec!

-r- (použitý zdroj: http://nzr.trnava.sk a sakst.sk)