Magazín
Pozvánka: 1. ročník Extrifitslovakia Cupu v Michalovciach
dátum: 14.03.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Pozývame vás na medzinárodnú súťaž v kulturistike, fitnes, bodyfitnes, bikiny fitnes žien a physique mužov, na 1. ročník EXTRIFITSLOVAKIA CUPU, ktorý sa uskutoční v sobotu 8. apríla v Mestskej športovej hale v Michalovciach. S riaditeľom pretekov Gabrielom Dobranským sme sa porozprávali o prípravách na toto podujatie.

 

PROPOZÍCIE: Extrifitslovakia Cup v Michalovciach 8. 4.

 

Čo od týchto pretekov očakávaš?

Chceli sme začať spolupracovať so asociáciou SAKFST už vlani, ale vtedy to nevyšlo. Som rád, že sme v roku 2017 dostali dôveru od nového vedenia SAKFST a môžeme zorganizovať 1. ročník súťaže teraz na jar. Musím podotknúť, že organizovať preteky nie je jednoduché, ale snažíme sa a verím, že to dobre dopadne. Momentálne máme už 90 percent všetkých príprav ukončených, všetko je pripravené, poháre sú objednané, medaily sa vyrábajú a súťažiaci sa registrujú na mailovej adrese, uvedenej v propozíciách. Extrifitslovakia Cup robíme spolu s VTJ Technika L. Mikuláš, pretože my nemáme žiadne skúsenosti s organizovaním takýchto súťaží a pán Hečko ako predseda VTJ Technika LM nás oslovil s tým, že nám môže pomôcť. Dohodli sme sa, že to budeme riešiť cez jeho klub. Čo očakávam? Verím, že to bude úspešná súťaž po organizačnej i športovec stránke, že dobre spopagujeme značku Extrifit a urobíme reklamu kulturistike a fitnes aj na východe našej krajiny, nakoľko v predošlom období sa preteky v kulturistike a fitnes konali predovšetkým na Západnom či Strednom Slovensku.

Je v Michalovciach potenciál na to, aby súťažiacich prišlo podporiť dosť fanúšikov?

Budem rád, keď fanúšikovia prídu povzbudiť pretekárov v čo najväčšom počte. Preteky sa uskutočnia v zrekonštruovanej Mestskej športovej hale s kapacitou 800 miest na sedenie, ale v prípade veľkého záujmu pripravíme pre fanúšikov aj sedenie na ploche. Hala má dobré zázemie, je v nej päť šatní plus priestor na rozcvičenie a som rád, že aj ľudia z asociácie skonštatovali, že tento športový stánok je nadpriemerne vyhovujúci na túto súťaž. Vstupenky si fanúšikovia budú môcť kúpiť v sieti ticketportal (v sektore na sedenie je vstupné 10 €), v ponuke je 20 VIP stolov pre štyri osoby aj s občerstvením (jeden stojí 150 €), pričom ten, kto si nekúpi vstupenky v predpredaji, môže tak urobiť aj v deň konania súťaže od 10.00 h v hale. Samotná súťaž sa začne o 14.00 h, najskôr bude semifinále, potom finále a súboje o absolútnych víťazov v kulturistike mužov, bodyfitnes a bikiny fitnes žien, ako aj physique mužov. Verím, že diváci sa majú na čo tešiť a bude to pre nich pekný športový zážitok. Urobíme všetko pre to, aby kapacita bola naplnená. Propagujeme to na facebooku Extrifitslovakia, články vyšli na sakst.sk, eastlabs.sk a teraz aj na mozolani.com.

O aké ceny budú súperiť pretekári a kto z hviezd Extrifit Teamu sa zúčastní podujatia v pozícii hosťa?

Pretekári na prvom až šiestom mieste dostanú poháre a diplomy, prví traja si domov odnesú aj medaily a vecné ceny od Extrifitslovakie a ďalších partnerov, absolútni víťazi získajú ďalší pohár. Verím, že na našom podujatí bude štartovať čo najviac športovcov, ktorí využijú možnosť otestovať si svoju formu, veď toto bude generálka na slovenský šampionát mužov i žien. Čo sa týka hviezd Extrifitu, žiaľ, presne v termíne našej súťaže sa v Nemecku koná prestížna športová výstava Fibo, takže v Michalovciach sa nepredstavia českí profesionáli Vojto Koritenský, Tomáš Kašpar alebo slovenská profesionálna bikinárka Sabína Pleváková, ale určite u nás nebude chýbať slovenský profesionálny kulturista do 212 libier Tomáš Tabačiar, ktorý bude mať autogramiádu na našom stánku.

Autor: Ľubomír Chochula