Magazín
Aj bikiny fitneska Sabína Pleváková chce mať PRO premiéru v Chicagu
dátum: 10.03.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Medzi amatérkami mega úspešná bikiny fitneska Sabína Pleváková (členka Extrifit Teamu) sa nedávno zúčastnila seminára v MM Fitness v Banskej Bystrici, na ktorom sa fanúšikovia mohli okrem iného dozvedieť aj niečo z jej prípravy. Po skončení seminára sme Sabču pozvali na pár otázok.

!!! Kupuj športové oblečenie: GORILLA WEAR V MOZOLANI FITNESS E-SHOP

 

Za svoj PRO debut si si zvolila súťaž Chicago PRO, rovnako ako kulturista Tomáš Tabačiar. Prečo práve tieto preteky?

Spočiatku som plánovala štartovať na New York PRO, lebo ja potrebujem výzvy a toto je prestížna súťaž, ktorá ma vie namotivovať, ale keďže som prípravu nebola schopná začať hneď po Vianociach a stále som to posúvala, už by som sa nestihla tak kvalitne pripraviť, ako chcem. Preto som sa rozhodla skúsiť súťaž Chicago PRO (30. 6.), ktorú považujem tiež za prestížne podujatie. Určite by som si chcela vyberať a absolvovať len tie súťaže, ktoré sa mi páčia a motivujú ma.

Ako napreduješ v príprave?

Ešte v decembri 2016 som štartovala na juniorských majstrovstvách sveta v Dominikánskej republike (absolútny titul v bikiny fitness – pozn. red.) a prvý mesiac po súťaži som si po dlhšej dobe dopriala väčšiu pauzu. Boli to skôr kardio tréningy, ale v nasledujúcom mesiaci som už začala prípravu. Som oddýchnutá, moje telo celkom dobre reaguje a teraz by som chcela držať diétu a sústrediť sa na prípravu na konkrétne preteky.

Bude s tebou v Chicagu štartovať aj tvoja kamarátka Olívia Pohanková, ktorá takisto získala PRO kartu?

Olívia nebude štartovať v Chicagu....

Na akej ďalšej súťaži sa predstavíš?

Ešte neviem, možno skúsim po Chicagu aj preteky na Floride alebo ďalšiu súťaž absolvujem až na jeseň 2017.

Bol by to zážitok postaviť sa na jeden stage s tvojím vzorom s Ashley Kaltwasser, nie?

Ona zvykla absolvoval už na jar prestížne súťaže ako Arnold Classic a New York PRO, ale myslím si, že tohto roku zatiaľ nie je v príprave a neviem, aké má plány. Ale určite by bolo pre mňa veľkým zážitkom sa postaviť raz s ňou na súťažné pódium.

Zmenila si niečo v príprave, čo sa týka tréningu a stravy?

Tréningy nebudem nejako meniť, už necvičím s ťažkými váhami, myslím si, že spodná časť je adekvátna z hľadiska svalovej hmoty. Budem sa snažiť tvarovať svaly, aby boli tvrdšie, ale určite by som nechcela zväčšovať objem svalov. Čo sa týka stravy, chcem pokračovať v tom, ako som zvyknutá. Väčšinou na začiatku musím stravu uťať, aby som sa prinútila, ale potom to už ide samé a nemám problém vydržať v diéte niekoľko mesiacov.

Čo hovoríš na novú kategóriu wellness fitness?

Podľa mňa táto kategória nemá v Európe príliš veľký význam, ale naopak pre pretekárky z Latinskej Ameriky, kde ženy majú na to genetické predpoklady, t. j. svalnatejšiu spodnú časť tela, to môže byť výhodou. Význam to má najmä u nižších žien s kratšími nohami, ale chcem upozorniť dievčatá, aby si túto kategóriu nemýlili s tým, že ak sa nestihnú pripraviť do bikín, potom presedlajú na túto kategóriu, ktorú určite nevytvorili preto, aby dievčatá ukazovali celulitídu...

Vráťme sa do tvojej kategórie. Je tvojím cieľom postup na Bikini Olympia 2017 v Las Vegas?

Môj aktuálny cieľ nie je až tak postup na Olympiu, hoci by som sa tomu potešila, ale veľmi rada by som sa dostala na Arnold Classic v Columbuse, ktorý je taktiež na pozvánku (ten najbližší sa uskutoční v marci 2018 – pozn. red.). Túto súťaž som absolvovala už ako amatérka (1. miesto v roku 2015 a 3. miesto v roku 2016 – pozn. red.) a znovu si chcem vychutnať tú skvelú atmosféru a ten pocit stáť na tom stage. Samozrejme, cieľom je predstaviť sa v PRO lige v čo najlepšej forme. Túžim sa medzi profesionálkami predviesť v dobrom svetle, na Chicago PRO mi ani tak nepôjde o výsledok, ale o to, byť lepšie pripravená ako na ME 2016, kde som mala svoju najlepšiu formu. Chcem sa pódiu dobre cítiť a celú súťaž si naplno užiť...

Výhradným dovozcom výrobkov značky EXTRIFIT ® na Slovensko je spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach. Doplnky výživy značky EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness. Všetky výrobky značky EXTRIFIT ® vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie.

Autor: Ľubomír Chochula