Magazín
Škadra sa pripravuje na Arnold Classic Columbus 2017
dátum: 16.02.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Slovenský reprezentant v kulturistike Miroslav Škadra sa po roku vráti na súťaž Arnold Classsic Columbus(2. - 5. 3.), na ktorej vlani v kategórii do 70 kg obsadil 9. miesto. O necelé dva týždne odletí do Ameriky. S akými ambíciami?

!!! Kupuj športové oblečenie: GORILLA WEAR V MOZOLANI FITNESS E-SHOP

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max Žilina

 

„Teším sa, že znovu budem na tejto súťaži štartovať. Dovolenku mám podpísanú, letenky sú kúpené, ale štve ma, že príprava nejde tak, ako som si predstavoval. Nie som spokojný, lebo sa vyskytli také služobné aktivity (Miro Škadra pracuje ako profesionálny vojak – pozn. red.), ktoré mi počas pracovného týždňa nedovoľujú cvičiť dvojfázovo. Plánoval som posledné dva týždne úplne zabrať na maximum a vypáliť to, ale som rád, že o 20.00 h môžem absolvovať aspoň jeden tréning za deň. Ešteže cez víkend mám dvojfázové tréningy. Som z toho trochu demotivovaný, lebo tých pracovných povinností je teraz viac, ako som čakal. Je to náročné, vstávam skoro ráno a chodím spať neskoro večer, štyri až päť hodín spánku je dosť málo a začína to byť kontraproduktívne,“ povzdychol si Miroslav Škadra, ktorý si v súvislosti s vlaňajším účinkovaním na Arnold Classic v Columbuse spomenul na jednu príhodu z tamojšej posilňovne. „Akurát v ten deň, keď som v tom Gyme cvičil, som dobre vyzeral, bol som napumpovaný, ukázali sa na tele žily a chalani si ma doberali, že som ako Terminátor. Robili sme si srandu a ja som im povedal, že keď už naznačili toho Terminátora, že sa do Columbusu vrátim v roku 2017. Túto príhodu som vytesnil z hlavy, ale nedávno som si na ňu spomenul a potom sme sa s manželkou na tom doma bavili. Niekedy človek povie niečo čomu nepripisuje až taký význam a život to zariadi tak, ako by to malo byť...“

Miroslav Škadra počas exhibičného vystúpenia v Žiari n. Hr. 21. 1. 2017.

 

Miroslav Škadra obsadil na Arnold Classic Columbus 2016 deviate miesto v kategórii kulturistika do 70 kg, pričom v jeho kategórii štartovalo 16 pretekárov. Aké ciele si dáva teraz? „Sám neviem, čo môžem očakávať. Každý rok je iný, aj súperi budú iní, takže ťažko dopredu hovoriť o umiestnení. Nezaťažujem sa tým, ale mojím cieľom je skončiť lepšie ako vlani. Napriek tým prekážkam, ktoré sa mi postavili do cesty, robím maximum, čo sa dá. Absolvujem silové tréningy a do tréningového procesu som zaradil aj kardio. Čo sa týka stravy, idem na vlnách 100, 150, 200 g sacharidov denne a denný príjem bielkovín je 2 g/ 1 kg telesnej hmotnosti. Sacharidy čerpám z ryže a ovsených vločiek, bielkoviny z hovädziny, kuraciny, rýb a tuky, ktorých si teraz dávam o niečo viac ako v minulých prípravách, čerpám z orieškov a olivového oleja. Podľa propozícii bude prezentácia súťažiacich v stredu 1. 3. a v piatok 3. 3. popoludní by som mal súťažiť. Letíme v utorok 28. 2. z Budapešti do Londýna a odtiaľ do Columbusu. Držte mi palce!“ dodal Miroslav Škadra.

Autor: Ľubomír Chochula