Magazín
Aké plány má NAJLEPŠÍ športovec SAKFST 2016 Eva Bániková?
dátum: 24.01.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Úradujúcu majsterku sveta medzi ženami i juniorkami (v oboch prípadoch kategória fitness nad 163 cm) a víťazku ankety Najlepší športovec neolympijských športov za minulý rok EVU BÁNIKOVÚ zaslúžene vyhlásili za Najlepšieho športovca SAKFST za rok 2016.

V pondelok 23. januára 2017 sme pokračovali v tradícii stretnutí s aktuálnou fitness hviezdou Evou Bánikovou v Mozolani Fitness ZOC Max Žilina po každom jej veľkom úspechu. V úvode sa vrátila k slávnostnému vyhláseniu ŠPORTOVEC SAKFST za rok 2016, ktoré sa konalo 21. januára v Dome kultúry v Žiari n. H. „Nečakala som to, skôr som si myslela, že ma vyhlásia v rámci juniorskej kategórie, ale napokon je z toho celkové prvenstvo, z čoho sa teším. Všetky tituly a ocenenia si veľmi vážim. Jesenná sezóna 2016 bola perfektná, ale celý minulý rok bol pre mňa veľmi úspešný,“ poznamenala Eva Bániková, ktorá si zároveň uvedomuje, že teraz bude aj tlak na ňu väčší, tak ako to býva u úspešných športovcov. „Zopakovať to nebude jednoduché, ale urobím všetko pre to, aby som dosiahla dobré výsledky aj v roku 2017. Bola by som šťastná, keby sa mi podarilo získať európsky titul, ktorý mi v zbierke chýba. Je to veľká výzva, ale nezaťažujem sa tým nejako moc, čo má prísť, to príde. Na 'Európe' chcem štartovať v ženskej i juniorskej kategórii a skončiť v Santa Susanne lepšie ako pred rokom (vlani striebro medzi juniorkami a 4. miesto medzi ženami – pozn. red.). Konkurencia je silná, po jesennej pauze sa vrátila Táňa Kožuchová (1. miesto na ME 2016 vo fitness ženy nad 163 cm a absolútny titul vo fitness juniorky – pozn. red.), ale som rada, že nás bude viac s ambíciou nominovať sa a potom aj uspieť na ME. Veru, bude o čo bojovať... V jarnej sezóne sa určite predstavím s novou zostavou. Ešte neviem, na aký motív to bude, ale rozmýšľam, že sa vrátim do svojich starých čias v detskom fitness. Mne totiž nepristanú zostavy takého štýlu ako umierajúca labuť, pomalé hudby mi nesedia, potrebujem niečo energické,“ podotkla Eva Bániková.

Po juniorských MS 2016 (9. - 12. decembra) si Eva Bániková dopriala päť týždňov relaxu a oddychu. „Ale už pomaličky začnem s prípravou na novú sezónu. Mojou trénerkou je Baška (Barbora Sečkárová-Bunčáková – pozn. red.), som spokojná s našou spoluprácou, ktorá pokračuje. Ďakujem jej za veľa, aj teraz mi napíše tréningový plán i jedálniček a podľa toho pôjdem. Baška sa stále snaží niečo meniť, v jesennej príprave to bolo inak ako v jarnej a fungovalo to dobre. Som rada, že si na mňa nájde čas a vymýšľa rôzne princípy,“ pousmiala sa Eva Bániková, ktorej sponzorom je Fit Plus.

Na snímke je Eva Bániková so svojimi rodičmi.

 

Okrem súťažných cieľov má Eva Bániková aj iné plány. „Chcem si otvoriť klub zameraný na fitness detí. S jeho založením mi pomôže môj krstný otec, ktorý je podnikateľ a vyzná sa v tom. Som rada, že máme v rodine niekoho takého. Zopár detí už mám, ale budem aj organizovať nejaké stretnutia, na ktorých si vyberiem ďalšie. Túžim sa realizovať v tejto oblasti, lebo práca vo fitness detí, podieľať sa na výchove a napredovaní talentov, to ma napĺňa. Musím si ešte urobiť trénerský kurz, pedagogické minimum na túto činnosť nepotrebujem, ale do budúcna to budem chcieť získať. Želám si, aby deti pod hlavičkou môjho klubu mohli štartovať už na súťažiach jarnej sezóny 2017. Ja som bola vo fitness detí od svojich siedmich rokov, viem, ako to kedysi bolo, čo sme dokázali, veď Žilina bola na vrchole, ale upadlo to a z toho som smutná. Chcem to zmeniť. Čo sa týka fitness detí ako takého, myslím si, že Gabika Mlsnová dá šancu štartovať na MS a ME väčšiemu počtu detí v porovnaní s minulými rokmi, lebo napríklad u nás sa dievča porotcom nemusí páčiť, ale príde von a motyka vystrelí, ako to bolo u mňa...,“ dodala Eva Bániková, ktorá veľmi ďakuje svojim rodičom za veľkú podporu, pochopenie a lásku....

Súvisiace články:

Eva Bániková vyhlásená za najlepšieho športovca SAKFST za rok 2016

Na fitness nebi žiari majsterka sveta Eva Bániková

MS juniorov a masters: Bániková svetová šampiónka vo fitness junioriek

Rozhovor s majsterskou sveta vo fitness žien Evou Bánikovou

Autor: Ľubomír Chochula