Magazín
Dominik Balga by rád dosiahol ďalší progres
dátum: 13.01.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Dvadsaťtriročný kulturista Dominik Balga (pochádza z Veľkého Krtíša) si v stredu 11. 1. prišiel do Mozolani Fitness ZOC Max Žilina po cenu (oblečenie značky Gorilla Wear v hodnote 200 eur) za svoj triumf na Veľkej cene Dubnice, ktorá sa konala ešte vlani koncom novembra. Pri tej príležitosti sme s ním urobili rozhovor.

!!! Kupuj športové oblečenie: GORILLA WEAR V MOZOLANI FITNESS E-SHOP

 

Odkedy sa venuješ kulturistike a prečo si si vybral práve tento šport?

Kulturistiku som si vybral z viacerých dôvodov. Jedným z nich bolo vypracovať si takú postavu, ktorá by u ostatných budila rešpekt. Trochu som sa bál toho prechodu zo základnej školy na strednú školu, kde hrozilo, že silnejší chlapci budú mať nado mnou prevahu, a tak som doma začal sám pre seba cvičiť. Až po troch rokoch som po prvý raz navštívil fitnescentrum a potom to už išlo. Svoju prvú súťaž som absolvoval v roku 2013 ako naturálny kulturista a zhodou okolností sa mi ju podarilo vyhrať, čo bol pre mňa výborný štartér do budúcnosti. Tento úspech ma nakopol, potom som sa začal viac zaujímať o to, ako trénujem, čo prijímam, hlavne akú stravu...

Do asociácie SAKFST si prestúpil v polovici minulého roku, ako hodnotíš svoje účinkovanie v jesennej sezóne 2016?

Z hľadiska formy to bolo niečo iné ako v naturálnej federácii. Ako naturál som v roku 2014 na majstrovstvách sveta mal súťažnú formu 84 kg, ale za jeden a pol roka som dosiahol značný progres a koncom novembra 2016 som na Veľkej cene Dubnice vážil 100,3 kg. Veľa vecí som v príprave zmenil, čo sa týka hlavne stravy, ktorá je pre mňa kľúčová a myslím si, že sa to odzrkadlilo na tej forme. Dlho som trénoval bez akejkoľvek pomoci, nemal som trénera, ale zmenilo sa to práve pred tými dubnickými pretekmi. Začal som spolupracovať s pánom Jozefom Pírym, prvé spoločné stretnutie sme absolvovali len dva mesiace pred súťažou, takže už nebol čas na nejaké veľké zmeny, ale vyladili sme to, ako to najlepšie išlo a na Veľkej cene Dubnice, kde som štartoval v kategórii kulturistika juniori nad 80 kg, som mal životnú formu. Štyri týždne predtým som sa zúčastnil Tatranského pohára v Prešove, kde som tiež nesklamal, ale zámerne to bola len 80-percentná forma, keďže sme to časovali práve na juniorskú nominačku. Napriek tomu som na Tatranskom skončil na 3. mieste v kategórii kulturistika muži nad 85 kg. S týmto umiestnením som bol nadmieru spokojný, bol to príjemný šok a aj preto si viac cením 3. miesto medzi muži v Prešove ako víťazstvo v Dubnici n. V. medzi juniormi.

V akej fáze sa teraz nachádzaš?

Momentálne som v objemovke a ešte neviem, dokedy v nej zostanem. Určite však jarnú sezónu 2017 vypustím, lebo sa chcem trochu viac venovať rodine a mám dosť povinností, ktoré musím spraviť. Myslím si, že po tých 4-5 rokoch, keď som sa neustále pripravoval a súťažil, nastal čas aspoň jednu sezónu vynechať. Snáď na jeseň 2017 by som sa mohol vrátiť na súťažné pódium, ale už v kategórii mužov.

Ako vyzerá tvoj aktuálny tréning a ako si na tom so stravou?

Je to klasický objemový tréning, taká stará škola. Trénujem každý druhý deň – v jeden deň odcvičím tri partie, nasleduje deň voľna, potom odcvičím iné tri partie, na ďalší deň mám voľno atď. Snažím sa urobiť ďalší progres, cvičím s čo najväčšími váhami. Stravu si takisto držím ako len viem. Som skôr bielkovinový typ, môj denný príjem bielkovín je 3-3,5 g na 1 kg hmotnosti a denný príjem sacharidov je teraz zhruba 3-4 g na 1 kg hmotnosti. Aktuálne vážim 115 kg. Niekedy je to dosť náročné všetko zjesť. Mojím zdrojom bielkovín sú vajíčka, mäso, hlavne hovädzie, ďalej morčacie a králičie mäso, kuracinu jem len výnimočne. Sacharidy čerpám hlavne z ryže a vločiek, sam-tam si dám aj zemiaky.

Ktoré svalové partie potrebuješ najviac zlepšiť?

Prsia, tie mám zaostalé a to sa so mnou ťahá už dávno. Dovolím si tvrdiť, že som urobil veľkú chybu, keď som tri roky na začiatku úplného tréningu prsia vôbec necvičil. Zameral som sa skôr na ruky, s ktorými som nikdy nemal problém, ale zvyšok tela zaostával. Pomaličky sa snažím hrudník zlepšovať, ale potrebujem skvalitniť aj nohy, aby pri tej mojej postave, nakoľko som dosť vysoký, viac vynikli. Potrebujem ešte na nohy nabrať kúsok svalovej hmoty.

Máš vzor?

Hlavný vzor je úradujúci Mr. Olympia Phil Heath a potom zo starej školy môj tréner Jozef Píry...

Aké sú tvoje ciele do budúcnosti?

Láka ma štartovať na prestížnych súťažiach, ako je napríklad amatérska Olympia či EVLS a z dlhodobejšieho hľadiska je mojím cieľom prestup do profesionálnej divízie.

Autor: Ľubomír Chochula