Magazín
Čerstvá profesionálka Sabína Pleváková očakáva interesantný rok 2017
dátum: 12.01.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Svetová a európska šampiónka v bikiny fitness Sabína Pleváková, ktorá na amatérskej scéne vyhrala takmer všetko, čo sa dalo, je dnes už profesionálkou. Urobili sme s ňou rozhovor, v ktorom sa okrem iného dozviete, aké ciele si dáva, čo chce v PRO tábore dosiahnuť, čo musí v príprave zmeniť a pod.

Tvoja viacročná snaha o PRO kartu má šťastný koniec. Čo to pre teba znamená, je to výzva, motivácia, splnený sen...?

V tejto chvíli je to obrovská výzva. Samozrejme aj motivácia, nový svet súťaží, nové skúsenosti a ja sa na to veľmi teším. Určite sú súťaže, ktoré som vždy sledovala, obdivovala a na tých by som sa aj rada zúčastnila.

Aké ciele si dávaš, čo budeš chcieť dosiahnuť vo svojej prvej profesionálnej sezóne, resp. v roku 2017?

V roku 2017 si chcem vybrať súťaže, hlavne sa ich zúčastniť a dostaviť sa v čo najlepšej forme, ako to pôjde. Celkovo nechcem meniť vizáž, potrebujem viacej zapracovať na kvalite zadku i brucha a trochu pozmeniť pózing. Hlavne celkovo chcem spraviť kvalitnejšiu a dlhšiu prípravu, niečo ako na jar 2016. Tú prípravu som začala veľmi skoro a vyslovene som si ju užívala. V podstate sa dá povedať, že som začala už teraz, plán je nastavený, jedna súťaž je už aj vybratá a účasť na nej záleží len na tom, ako to pôjde. Nechcem to hrotiť, takže – ak to nepôjde podľa mojich predstáv, tak svoj prvý štart trošku odložím. Pravdou je, že za posledné dva roky si nepamätám obdobie, kde by som pol roka nesúťažila, takže je to teraz také zvláštne, ale celkom si to užívam.

Na akej súťaži plánuješ zažiť svoj PRO debut?

Plán je, ale ešte si ho chcem nechať pre seba. Uvidím, či to pôjde ako má a nerada by som klamala mojich fanúšikov a oznamovala kam pôjdem, kým to nie je isté.

Budeš niečo meniť vo svojej príprave, čo sa týka tréningov a stravy? A zmeníš aj prezentáciu?

Čo sa týka stravy, tak určite som si zvolila taký režim, aby som mala viac času na diétu a nemusela to v konečnej fázy tak škrtiť. Zameriavam sa na naozaj zdravú a výživnú stravu, zaradila som do jedálnička viac tučných rýb, viacero druhov sacharidov, ktoré bežne v diéte pravidelne nejem a čo najdlhšie by som to chcela udržať. Všetko však závisí od toho, ako sa bude telo správať. Tréningy sa snažím zamerať na rozvoj kvality a symetriu tela.

Si členkou Extrifit tímu, v ktorom je niekoľko profesionálov, čo je výhoda. Podpora sponzora (sponzorov) je dôležitá aj na amatérskej scéne, ale na profesionálnej úrovni je to už nevyhnutnosť. Čo ty na to?

Myslím si , že u mňa sa nič nemení. Tých súťaží som vždy absolvovala možno ešte väčší počet, ako pôjdem teraz. Takže podpora EXTRIFITU je a bola určite obrovskou pomocou pre mňa či medzi amatérmi alebo profesionálmi. Skôr by som kládla dôraz na to, že podpora od sponzora pre pretekára by mala byť aj naozaj podporou, čo Extrifit spĺňa na výbornú vo všetkých smeroch. A to je pre mňa ako pre pretekára najdôležitejšie. Môžem sa spoľahnúť nie len na kvalitu výrobkov, za možnosť výberu doplnkov, ktoré potrebujem, ale aj na ich profesionálne konanie. Za čo im samozrejme veľmi ďakujem a uvedomujem si, že ani jedna z týchto vecí dnes nie je samozrejmosťou.

Vlaňajšok bol pre teba naozaj štedrý, ale na druhej strane, čo ti rok 2016 vzal...? Boli tie mega úspechy na úkor niečoho?

Rok 2016 bol naozaj úžasný. Určite hlavne prvý polrok, ktorý som si nesmierne užívala a dala si záležať. Jeseň však už nebola vôbec taká jednoduchá. Po veľmi dobrej a vydarenej sezóne si telo žiada oddych. Myslím si, že to bol aj môj prípad. A aj keď som v jesennej sezóne získala striebro a zlato z majstrovstiev sveta žien a juniorov, s formou som nebola tak spokojná ako na jar. A v tomto momente to stráca pre mňa takú vnútornú hodnotu. Vždy sa snažím dosiahnuť svoje maximum. Nie vždy to však ide. A čo mi minulý rok vzal ? Možno kus normálneho života. Nie možno, ale určite. Nie je jednoduché byť stále v príprave, keď ste skoro neustále hladný a unavený a deň sústreďujete na tréning a to, čo zjete. Určite sa to dá zvládať, ale chce to menšie pauzy a trochu toho normálneho bežného života a na to netreba zabúdať.

Keby neexistoval tvoj šport, čomu by si sa venovala?

Podľa mňa by som sa ďalej venovala hudbe. Dúfam, že niekedy sa k nej zase vrátim, aj keď možno trochu inak.

 

O žiadnej inej bikinárke neviem, že by dokázala hrať na priečnej flaute...

:D asi nie. Celkovo klasická hudba a šport nejdú moc k sebe a tak ako je minimum športovcov hudobníkmi, je minimum hudobníkov aspoň trochu športovcami. Skôr by som povedala, že tam, kde im boh pridal v talente na hudbu, niektorým ubral v talente na šport (a naopak) a skôr by sa to dalo nazvať antitalent... 

 

Ty si veľmi fotogenická, práca modelky by ťa nelákala?

Lákala, na strednej škole som si sem privyrábala ako fotomodelka, ale u mňa je veľmi limitujúca výška, tá však v športovom modelingu až tak neprekáža.

Ako tvoji rodičia kedysi prijali, že si sa stala bikinárkou a ako teraz vnímajú tvoje výsledky?

S otcom sa nestretávam, takže v podstate ani nepoznám jeho názor na toto moje pôsobenie. A mamina ma vždy podporovala, viem, že je hrdá na každý jeden môj výsledok.

So svojím priateľom tvoríš pár už zopár rokov, svadbu nechystáte?

Zatiaľ nie, aj keď už sme spolu naozaj pomerne dlho, 8 rokov. Je pravda, že sa uberáme od tých „predpísaných“ a zaužívaných „pravidiel“...

Veľmi nás teší, že dodržiavaš tradíciu a s partiou na prvý sviatok vianočný cvičíš v Mozolani Fitness v Žiline. Naozaj dobrá voľba po tom štedrovečernom prejedaní sa, nie?

Fúúú, tak to určite áno. Hlavne je to veľmi milá tradícia, keďže naozaj počas sezóny nikdy nemáme na seba čas. A takto po Vianociach sa zídeme vždy skoro v stopercentnej zostave, nikto sa nikam neponáhľa a nič nám nebráni nielen si dobre zatrénovať, porozprávať sa, ale aj sadnúť si na dobré jedlo, čo bežne v sezóne nehrozí. Dúfam, že sa nám tento náš zvyk podarí udržať a o rok sa zase všetci stretneme v Mozolani Fitness v Žiline.

Ako si sa rozlúčila so starým rokom a ako si privítala ten nový?

So starým rokom sme sa rozlúčili doma s našimi známymi a s našou LILI (pes). Hlavne kvôli nej ostávame každý rok na Silvestra doma. Každopádne oslavy nového roku sa viedli v duchu plného stola, varenia a pečenia, ktoré som si konečne dokonale užila a o vychutnávaní si už hotového jedla ani nehovoriac.

Aký by teda mal byť rok 2017 z tvojho pohľadu?

Dúfam, že pracovný, dúfam, že sa rozbehnú veci, ktoré už dlhšiu dobu plánujeme a dúfam, že tento rok naozaj nastúpim na PRO scénu tak, ako si to predstavujem. Uvedomujem si, že nebude vôbec ľahký, ale to, čo je ľahké ma dlho nebaví. Takže tento rok určite bude zaujímavý vo všetkých smeroch. Samozrejme, prajem Vám a všetkým čitateľom veľa zdravia, šťastia, lásky a splnených cieľov. Hlavne treba nejaké mať, aby mal človek nejaký zmysel života, ktorý ho napĺňa a robí šťastným.

Autor: Ľubomír Chochula