Magazín
Ako si splniť novoročné predsavzatie? S nami to dokážete a schudnete!
dátum: 03.01.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Ak ste si na Nový rok dali predsavzatie, že budete žiť zdravšie, budete cvičiť a zmeníte jedálniček, aby sa vaša hmotnosť znížila, potom vám radi poradíme a pomôžeme!

 

DARČEK – stiahni si VIP vstup a budeš cvičiť zadarmo!

 

Vyskúšali ste už všemožné diéty, cviky, „zázračné“ prípravky a ručička na váhe vás ešte stále nepotešila? Čo máte robiť, komu a čomu veriť, aby sa požadovaný výsledok dostavil? Neexistuje žiadny čarovný prútik, ktorý by vás bez námahy a sebadisciplíny i sebaobetovania zbavil vašich nadbytočných kilogramov a tukových vankúšov na problémových partiách.

Všetko sa to začína v hlave. Uvedomiť si, že je najvyšší čas skoncovať s nezdravým životným štýlom, je prvým krokom k dosiahnutiu cieľa. Ale iba to nestačí, lebo okrem motivácie treba mať pevnú vôľu a vydržať. Meniť zlé návyky na dobré je totiž oveľa ťažšie ako naopak, ale ak sa s tým úspešne popasujete a tento súboj vyhráte, výsledok bude stáť za to.

Ak teraz rozmýšľate, že aj vy chcete niečo so sebou urobiť, tak potom sa pripravte na to, že aktívny pohyb a zdravé stravovanie sa musia stať každodennou súčasťou vášho života, lebo postavu si najlepšie vyformujete pravidelným a systematickým cvičením, najlepšie pod vedením odborného trénera, aby ste cviky robili správne, dosiahli ten efekt, ktorý čakáte a neublížili si. Ruka v ruke s tým ide racionálna strava. Radšej si nechajte vypracovať jedálniček na mieru u odborného trénera.

BEST BODY

EASY BODY

O tom, že všetko sa dá, keď sa chce, svedčí príbeh Gabiky Štrbovej, ktorá za jeden rok schudla neuveriteľných 52 kg a z počiatočnej hmotnosti 122,2 kg sa dostala na 70,2 kg. „Začiatky boli ťažké, stále som mala chuť na čerstvé pečivo a pocukrované buchty, ale musela som si tie dobroty odpustiť. Keby som nezmenila životný štýl, nezačala cvičiť, radikálne nezmenila jedálniček, možno by som dnes vážila až 150 kg a bola by som mrzutá ako medveď. Schudnúť toľko kilogramov nebolo ľahké, musela som prekonať niekoľko kríz, ale som veľmi šťastná, že sa mi to podarilo. Vďaka cvičeniu som sa zbavila niektorých zdravotných problémov. Predtým mi tŕpli ruky, fučala som ako lokomotíva a keď som išla po schodoch, lapala som po dychu...“

Trénovať s osobným trénerom je efektívnejšie, on vás donúti ísť naplno, ale zároveň musí byť aj dobrý psychológ, aby vás vedel správne motivovať. Chudnutie je náročný proces, ale ešte ťažšie je si udržať hmotnosť. Gabika Štrbová, ktorej trénerom bol Tomáš Hafera, to zvládla. „Už nikdy v živote nechcem mať takú postavu ako kedysi. To je veľká motivácia.“

Treba si uvedomiť, že aby bola redukcia hmotnosti efektívna a neuškodilo vám to, musí to byť postupné, primerané a kontrolované. Je potrebné stanoviť si reálne ciele, zvoliť vhodný jedálny režim, pripraviť správny cvičebný plán a upraviť životný štýl. Zbytočne neexperimentujte, špeciálne programy ušité na mieru sú vyskúšaným modelom, ako sa zbaviť nadváhy, ako si vyformovať postavu, ako si zlepšiť kondíciu a upevniť zdravie. Gabiku Štrbovú v chudnutí naštartoval práve redukčno-formovací kurz Easy Body v Mozolani Fitness.

Autor: Ľubomír Chochula