Magazín
KRONIKA ROKA 2016 (4.) – jún, júl, august
dátum: 29.12.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Andrej Mozoláni v letných mesiacoch okorenil svoj súťažný comeback po 10-tich rokoch postupom na Mr. Olympia 2016, čo dokázal vo svojej prvej profesionálnej sezóne. Marián Čambal bojoval tiež o účasť na Mr. Olympia, ale jemu sa to nepodarilo.

!!! Kupuj športové oblečenie: GORILLA WEAR V MOZOLANI FITNESS E-SHOP

 

JÚN

11. 6. » Po desaťročnej súťažnej pauze absolvoval Žilinčan Andrej Mozoláni (amatérsky majster sveta 2005, 2x majster Európy 2004 a 2006) úspešný návrat na pódium ako pretekár a premiéru medzi profesionálnymi kulturistami v kategórii do 212 libier. Bol to bronzový debut. Na súťaži Artic Pro v Anchorage (USA, Aljaška) obsadil v kategórii Pro Men's Bodybuilding do 212 lbs 3. miesto, čím si do kvalifikačného rebríčka o postup na Mr. Olympia pripísal prvé tri body.

11. 6. » Norbert Zajac získal na Olympia Amateur Spain 2016 v Marbelle striebornú medailu v kulturistike do 85 kg. V bikiny fitness do 172 cm zvíťazila Saskia Cakoci, ktorá sa potom stala aj absolútnou víťazkou medzi bikinárkami.

18. 6. » Andrej Mozoláni si v Dallase na svojej druhej profesionálnej súťaži v kategórii Pro Men's Bodybuilding 212 lbs vybojoval ďalšiu bronzovú medailu, rovnako ako pred týždňom na Aljaške, ale tentoraz sa predstavil v ešte lepšej forme. Prekvapením bolo víťazstvo Čecha Vojtu Koritenského (priamy postup na Mr. Olympia). Mozoláni si znovu do kvalifikačného rebríčka o postup na Mr. Olympia pripísal tri body a celkovo už ich mal šesť.

20. 6. » Slovenská výprava pod vedením štátnej reprezentačnej trénerky Anky Mozoláni dosiahla na IFBB Majstrovstvách sveta 2016 v detskom fitness v srbskom Novom Sade výborne výsledky. Slovensko obhájilo prvenstvo v Pohári národov so ziskom 9 medailí, z toho dvoch zlatých, dvoch strieborných a piatich bronzových. Na MS štartovalo spolu 131 pretekárov (zo Slovenska 21) a 11 národov. Zlatú medailu získali Katarína Kuzmová a Nelli Novodomská, pre ktorú to bol už piaty svetový titul za sebou. Striebornú medailu si vybojovali Rebeka Némethová a Tatiana Ondrušková, na bronzovej priečke skončili Katarína Dvorská, Daniela Korečková, Emma Čábyová, Anna Hepnerová a Damian Korečko.

 

JÚL

1. 7. » Profesionálny kulturista Marián Čambal si na súťaži Wings of Strength Chicago vybojoval v kategórii Pro Men's Bodybuilding 212 lbs striebornú medailu a do kvalifikačného rebríčka o postup na Mr. Olympia si pripísal prvé štyri body.

9. 7. » Andrej Mozoláni získal v kategórii Pro Men's Bodybuilding 212 lbs na pretekoch Europa Charlotte Pro, ktoré sa konali v Severnej Karolíne, striebornú medailu, čím si do kvalifikačného rebríčka o postup na Mr. Olympia zapísal ďalšie štyri body a celkovo už ich mal desať.

9. 7. » Marián Čambal získal na pretekoch Vancouver Pro v kategórii Pro Men's Bodybuilding 212 lbs bronzovú medailu, čím si do kvalifikačného rebríčka o postup na Mr. Olympia pripísal ďalšie tri body a celkovo už ich mal sedem.

23. 7. » V priestoroch Fitness Bánovce sa uskutočnil prvý reprezentačný zraz pretekárov SAKFST smerom k jesennej sezóne, ktorého sa zúčastnilo celkovo 38 športovcov, prezident SAKFST Milan Čížek a obaja štátni reprezentační tréneri – Natália Lenártová (ženy a juniorky) a Ľuboš Matejíčka (muži a juniori). Na tomto zraze vybrali širší reprezentačný káder.

 

AUGUST

5. 8. » Na súťaži Tampa Pro sa rozhodlo o tom, že v kategórii Pro Men's Bodybuilding 212 lbs bude Slovensko na Mr. Olympia 2016 v Las Vegas reprezentovať Andrej Mozoláni, ktorý v Tampe neštartoval, ale postúpil z kvalifikačného rebríčka so ziskom 10 bodov ako tretí najlepší. O svoju účasť na Mr. Olympia bojoval do poslednej chvíle Marián Čambal, ale v Tampe obsadila až 8. miesto, a tak sa so ziskom 7 bodov do postupovej päťky v rebríčku nedostal.

20. 8. » V priestoroch InPulse Fitness v Košiciach sa konal ďalší reprezentačný zraz pretekárov SAKFST v jesennej sezóne, ktorého hlavnou náplňou bola kontrola formy pretekárov širšieho reprezentačného kádra. Tento zraz bol pre pozvaných pretekárov. Prezidentovi SAKFST Milanovi Čížekovi a štátnym reprezentačným trénerom – Natália Lenártová (ženy a juniorky) a Ľuboš Matejíčka (muži a juniori) – sa predstavilo celkovo 23 športovcov.

23. 8. » Andrej Mozoláni a Tomáš Tabačiar nadviazali spoluprácu na platforme spoločných tréningov, ktoré im mali pomôcť v príprave na Mr. Olympia (Mozolani) a Arnold Classic Europe (Tabačiar).

Súvisiace články:

KRONIKA ROKA 2016 (1.) - január, február, marec

KRONIKA ROKA 2016 (2.) - apríl

KRONIKA ROKA 2016 (3.) - máj

Autor: Ľubomír Chochula