Magazín
KRONIKA ROKA 2016 (3.) – máj
dátum: 28.12.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V máji dominovali Majstrovstvá Európy 2016 v Santa Susanne, na ktorých slovenskí reprezentanti excelovali. Bilancia 2 absolútne tituly a 17 medailí v jednotlivých kategóriách (7 zlatých, 4 strieborných a 6 bronzových) hovorí za všetko. Udalosťami mája boli aj ďalšie dve významné súťaže – IFBB Diamond Cup 2016 a Mozolani Pro Classic 2016 (obe počas jedného víkendu v Žiline).

!!! Kupuj športové oblečenie: GORILLA WEAR V MOZOLANI FITNESS E-SHOP

MÁJ

5. 5. » Prvú medailu pre Slovensko na Majstrovstvá Európy 2016 juniorov, junioriek, mužov, žien, masters v Santa Susanne (kulturistika, klasická kulturistika, men's physique, fitness, bodyfitness, bikiny fitness women's physique) vybojoval Patrik Štiglic, ktorý v klasickej kulturistike muži do 175 cm obsadil 2. miesto. Do bojov zasiali aj juniorskí klasici v open kategórii, Michal Zaukolec skončil štvrtý a Tomáš Marton bol šiesty.

6. 5. » Majstrom Európy v kulturistike muži do 70 kg sa stal Igor Kočiš, bronz získali Miroslav Škadra (kulturistika muži do 70 kg) a Tomáš Tabačiar (kulturistika muži do 90 kg). Ďalšie výsledky Slovákov: 5. miesto Ján Soták (kulturistika muži do 80 kg), 8. miesto Miroslav Lelko (kulturistika muži do 75 kg), 16. miesto Ján Kráľ (kulturistika muži nad 100 kg), 7. miesto Roland Brosman (kulturistika masters od 40 do 50 rokov nad 90 kg), 7. miesto Patrik Valach (kulturistika juniori nad 75 kg).

7. 5. » Striebornú medailu na ME 2016 v Santa Susanne získala v bodyfitness juniorky open Klaudia Pisarčíková a bronz si v bodyfitness ženy do 168 cm vybojovala Lucia Košecká. Ďalšie umiestnenia: 5. miesto Adriana Sojková (bodyfitness open juniorky), 7. miesto Alžbeta Peťková (bodyfitness ženy do 158 cm), 12. miesto Elena Masaryková (bodyfitness ženy do 163 cm), 16. miesto Eva Kvasničková (bodyfitness ženy nad 168 cm).

7. 5. » V kategórii fitness juniorky nad 163 cm bolo na ME 2016 v Santa Susanne toto medailové poradie: 1. miesto Tatiana Kožuchová, 2. miesto Eva Baníková, 3. miesto Kristína Juricová, takže komplet slovenský medailový zásah a potom Kožuchová vyhrala aj absolutku! V kategórii fitness juniorky do 163 cm získala Alexandra Kovalská bronz. Vo fitness ženy nad 163 cm sa zo zlatej medaily tešila Tatiana Kožuchová a Eva Bániková skončila štvrtá.

8. 5. » Sabína Pleváková získala zlato na ME 2016 v Santa Susanne v bikiny fitness juniorky do 160 cm a potom obhájila absolútny titul v bikiny fitness juniorky. Michaela Kanuščáková získala striebro (do 160 cm). V bikiny fitness juniorky do 166 cm obhájila prvenstvo Timea Trajteľová. Ďalšie umiestnenia: 3. miesto Erika Kandráčová (bikiny fitness juniorky nad 166 cm), 4. miesto Monika Šteflovičová (bikiny fitness juniorky nad 166 cm), 5. miesto Stanislava Prítrská (bikiny fitness masters).

8. 5. » Sabína Pleváková triumfovala na ME 2016 v Santa Susanne aj v bikiny fitness ženy do 160 cm a zlatú medailu ešte získala Saskia Cakoci v bikiny fitness ženy do 172 cm. Ďalšie umiestnenia: 5. miesto Erika Tarkuličová (bikiny fitness ženy do 160 cm), 7. miesto Timea Trajteľová (bikiny fitness do 166 cm), 7. miesto Valéria Marčišovská (bikiny fitness do 169 cm), 7. miesto Veronika Guľášová (bikiny fitness do 172 cm), 7. miesto Helena Antalová (bikiny fitness nad 172 cm), 12. Stanislava Prítrská (bikiny fitness do 163 cm), 14. miesto Erika Kandráčová (bikiny fitness do 169 cm).

8. 5. » Medailové zhrnutie Slovenska na ME 2016 v Santa Susanne – 2 absolútne tituly a 17 medailí v jednotlivých kategóriách, z toho 7 zlatých, 4 strieborných a 6 bronzových medailí. MUŽI – kulturistika do 70 kg: Igor Kočiš 1. miesto, Miroslav Škadra 3. miesto, kulturistika do 90 kg: Tomáš Tabačiar 3. miesto, klasická kulturistika do 175 cm: Patrik Štiglic 2. miesto. ŽENY – fitness nad 163 cm: Tatiana Kožuchová 1. miesto, bodyfitness do 168 cm: Lucia Košecká 3. miesto, bikiny fitness do 160 cm: Sabína Pleváková 1. miesto, bikiny fitness do 172 cm: Saskia Cakoci 1. miesto. JUNIORKY – fitness do 163 cm: Alexandra Kovalská 3. miesto, fitness nad 163 cm: Tatiana Kožuchová 1. miesto + absolútny titul, Eva Bániková 2. miesto, Kristína Juricová 3. miesto, bodyfitness open: Klaudia Pisarčíková 2. miesto, bikiny fitness do 160 cm: Sabína Pleváková 1. miesto + absolútny titul, Michaela Kanuščáková 2. miesto, bikiny fitness do 166 cm: Timea Trajteľová 1. miesto, bikiny fitness nad 166 cm: Erika Kandráčová 3. miesto.

21. 5. » V prvý súťažný deň medzinárodného prestížneho podujatia IFBB Diamond Cup v Žiline (Doxxbet aréna), ktorú zorganizoval Mozolani Trainings a na ktorom bolo hlavnou výhrou celkovo až 5 PRO kariet, zvíťazili vo svojich kategóriách: 1. Shepol Lopehs (ČR –  men's physique do 170 cm), 1. Alexander Timofeev (Rusko – men's physique do 174 cm), 1. Maxime Parisi (Francúzsko – men's physique do 178 cm), 1. Ondřej Kmošťák (ČR – men's physique nad 178 cm), ktorý získal absolútny titul v men's physique a PRO kartu.

1. Nikolett Szabó (Maďarsko – fitness ženy open), 1. Patrik Valach (Slovensko – kulturistika juniori open), 1. Nikol Raszyková (ČR – bikiny fitness nad 35 rokov), 1. Petra Štruncová (ČR – bodyfitness do 163 cm), 1. Nikolett Vasvári (Maďarsko – bodyfitness nad 163 cm), ktorá získala absolútny titul v bodyfitness a PRO kartu.

1. Jacek Ratusznik (Poľsko – klasická kulturistika open), 1. Arvydas Mickus (Litva – kulturistika masters 40-49 rokov), 1. Wolfgang Schober (Rakúsko – kulturistika masters nad 50 rokov).

22. 5. » Víťazi IFBB Diamond Cup 2016 v Žiline v jednotlivých kategóriách v druhý súťažný deň: 1. Sabína Pleváková (SR – bikiny fitness do 160 cm), 1. Yana Kuznetsová (Rusko – bikiny fitness do 163 cm), 1. Federica Gobbetti (Taliansko – bikiny fitness do 166 cm), 1. Veronika Guľášová (SR – bikiny fitness do 169 cm), 1. Saskia Cakoci (SR – bikiny fitness nad 169 cm), ktorá získala absolútny titul v bikiny fitness a PRO kartu, pričom PRO kartu získala aj Yana Kuznetsová (druhá v absolutke).

1. miesto Michal Kertés (SR – kulturistika do 75 kg), 1. miesto Norbert Zajac (SR – kulturistika do 85 kg), 1. miesto Tomáš Tabačiar (SR – kulturistika do 90 kg), 1. miesto Roman Vavrečan (SR – kulturistika do 95 kg), 1. miesto Karol Stuglik (Írsko – kulturistika do 100 kg), 1. miesto Jan Turek (ČR – kulturistika nad 100 kg). Absolútny titul v kulturistike a PRO kartu získal Karol Stuglik.

22. 5. » Na profesionálnej súťaži Mozolani Pro Classic 2016 v Žiline (Doxxbet aréna), ktorú zorganizoval Mozolani Trainings a na ktorej bol hlavnou výhrou priamy postup na Olympia Weekend v Las Vegas, sa víťazmi v jednotlivých kategóriách stali: 1. Sami Al Haddad (Bahrajn – Pro Men's Bodybuilding 212 lbs), 1. Branka Njegovec (Chorvátsko – Pro Women's Physique), 1. Nina Ross (Veľká Británia – Pro Bikini). Slovenská pretekárka Jana Majerníková-Dobos obsadila 3. miesto v Pro Bikini. Čerstvá profíčka Yana Kuznetsová využila možnosť a okamžite nastúpila na pódium v kategórii Pro Bikini, kde skončila piata. Pôvodne chcel Andrej Mozoláni uskutočniť svoj súťažný comeback po 10 rokoch práve na pretekoch Mozolani Pro Classic 2016, ale zišlo z toho približne dva mesiace pred konaním podujatia, nakoľko IFBB Pro League má striktné pravidlá a na svojej súťaži ako pretekár nemohol vystúpiť...