Magazín
KRONIKA ROKA 2016 (1.) – január, február, marec
dátum: 26.12.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Teraz je vhodné obdobie na rekapituláciu toho, čo podstatné sa z nášho pohľadu udialo v roku 2016. Kroniku sme rozdelili do 6 častí. Začíname prvou časťou a postupne budeme zverejňovať tie ďalšie.

!!! Kupuj športové oblečenie: GORILLA WEAR V MOZOLANI FITNESS E-SHOP

 

JANUÁR

9. 1. » V Dome armády v Trenčíne sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie najúspešnejších športovcov SAKFST za rok 2015. Za celkovo najlepšieho športovca SAKFST vyhlásili bikiny fitnesku Ľubicu Bérešovú, za najlepšiu juniorku Timeu Trajteľovú a za najlepších v detskom fitness Nelli Novodomskú, Tatianu Ondruškovú a Denisa Ambruša. Ďalší ocenení – klasický kulturista Andrej Varga, kulturisti Peter Kováč i Igor Kočiš, bikiny fitnesky Olívia Pohanková, Stanislava Prítrská, Valéria Marčišovská, Sabína Pleváková a Denisa Hargašová, siloví trojbojári Tomáš Haršány, Adrián Perháč, Ivana Horná, Matúš Dúcky a Robert Valach, samostatné ocenenie dostala profesionálka kategórie Figure Adela Ondrejovičová.

10. 1. » V Bánovciach n. B. sa konal prvý reprezentačný zraz smerom k jarnej sezóne 2016, na ktorom štátni reprezentační tréneri (Natália Lenártová, Ľuboš Matejíčka) spolu s prezidentom SAKFST (Milan Čížek) vybrali širší reprezentačný káder mužov, žien, juniorov a junioriek.

19. 1. » Andrej Mozoláni ako promotér zverejnil prvé informácie ohľadne prestížnej súťaže IFBB Diamond Cup 2016 v Žiline (20. - 22. 5.) s možnosťou zisku jednej zo šiestich PRO kariet pre pretekárov. Zároveň oficiálne ohlásil svoj súťažný comeback po 10 rokoch, ale už medzi profesionálmi. Novou métou bývalého amatérskeho majstra sveta (2005) a dvojnásobného majstra Európy (2004, 2006) v kulturistike sa stala kategória Pro Men's Bodybuilding 212 lbs.

 

FEBRUÁR

3. 2. » Andrej Mozoláni uviedol, že súťaž Mozolani Pro Classic 2016 v Žiline (22. 5.) príde ako VIP hosť podporiť aj v súčasnosti najlepší profesionálny kulturista Phil Heath.

6. 2. » V Bánovciach n. B. sa uskutočnil druhý reprezentačný zraz smerom k jarnej sezóne 2016, ktorého sa zúčastnilo vyše 30 športovcov.

7. 2. » Mozolani The Fitness Authority ako organizátor odštartoval nový ročník projektu Zmeň svoje telo, zmeníš svoj život v rámci jedinečnej celoslovenskej súťaže v chudnutí Mozolani Fit Body 2016 so štvoricou vybraných finalistov (Helena Koťková, Zdenka Macangová, Marta Paľuchová a Peter Herák), ku ktorým boli pridelení osobní tréneri (Martin Chachula, Michal Ostrochovský, Tomáš Hafera a Norbert Zajac).

 

MAREC

3. - 6. 3. » Na Arnolds Sport Festivale v Columbuse (USA, štát Ohio) sa predstavili aj slovenskí reprezentanti – Norbert Zajac (Mozolani Trainings) v kulturistike do 90 kg obsadil 7. miesto, Miroslav Škadra skončil v kulturistike do 70 kg na 9. mieste, Sabína Pleváková získala v bikiny fitness do 163 cm bronzovú medailu, Jana Milová (Mozolani Trainings) bola v bikiny fitness do 170 cm na 5. mieste, v kategórii Figure obsadila profesionálka Adela Ondrejovičová 10. miesto.

7. 3. » Mesto Žilina opäť ocenilo najúspešnejších športovcov mesta za rok 2015. Slávnostné vyhlásenie sa konalo v Mestskom divadle Žilina a medzi ocenenými boli aj bikiny fitneska Vanessa Hrubovčáková a kulturista Tomáš Tabačiar. Pretekárka klubu Mozolani Trainings Hrubovčáková obsadila v kategórii mládežník 10. miesto a žilinský bodybuilder Tabačiar skončil v kategórii dospelý na 7. priečke.

Autor: Ľubomír Chochula

Foto: Marek Bučko a Igor Kopček (Eastlabs)