Magazín
Splnený sen a darček pod stromček, Tabačiar v roku 2017 ako profík
dátum: 19.12.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Žilinčan a kulturista TOMÁŠ TABAČIAR sa dočkal. Na zasadnutí VV SAKFST mu schválili prestup do PRO tábora. Je to športovec, ktorý medzi amatérmi dosiahol niekoľko pekných úspechov. V roku 2016 sa stal absolútnym majstrom Slovenska v kulturistike, získal bronzovú medailu na Majstrovstvách Európy v Santa Susanne (do 90 kg), vyhral Diamond Cup v Žiline (do 95 kg), skončil na 2. mieste na Arnold Classic Europe (do 95 kg) i na EVLS Prague (do 90 kg), vyhral Diamond Cup v Aténach (do 95 kg), v roku 2015 vyhral Olympia Amateur (do 90 kg). Predtým súťažil v klasickej kulturistike, v ktorej sa v roku 2010 stal absolútnym majstrom Európy a na ME 2012 získal bronzovú medailu. Pre portál mozolani.com povedal, čo to pre neho znamená prestúpiť medzi profesionálov, ako sa chce pripravovať, na akej prvej PRO súťaži v kategórii kulturistika do 212 libier plánuje štartovať a aké bude mať ciele.

Takto vyzerá budúci profesionál – Tomáš Tabačiar! 

 

Lepší vianočný darček si si ani nemohol želať, už si to oslávil?

Máme dosť frmol, ešte nebolo poriadne kedy, ale včera sme si s rodinkou a mojou ženou otvorili šampanské a aspoň takto symbolicky sme si na to štrngli. Skutočne, dostal som krásny darček pod stromček, nakoľko vzhľadom na moje výsledky asociácia (SAKFST) akceptovala a schválila moju žiadosť o PRO kartu, za čo jej ďakujem. Je to splnený sen, moja PRO kariéra sa tak môže začať. Začnem úplne od začiatku a to ma bude motivovať k tomu, aby som sa posúval stále dopredu, byť lepší a lepší.

Kedy začneš prípravu na svoju prvú profesionálnu sezónu?

Prípravu začnem po sviatkoch. Pre mňa sa diéta skončila v sobotu večer 17. 12., teda až do mojej exhibície na Večere hviezd, čo boli tri týždne po Diamond Cupe Atény. Bolo nevyhnutné držať nejaký režim, lebo keby som sa začal normálne stravovať, telo by malo tendenciu nesmierne pribrať, potiahlo by ma to vodou a  potom by to na exhibícii nevyzeralo dobre. Ale formu som udržal a myslím si, že som nesklamal. Teraz si chcem fakt užiť koniec roka 2016 a svojmu telu doprajem všetko, čo bude potrebovať a na čo bude mať chuť. Súťažil som štyri sezóny za sebou a ani v roku 2017 nebudem mať veľa oddychu, preto si chcem v tomto období užiť toho čo najviac a užiť si svoju rodinu. Chceme si spraviť krásne Vianoce, aby atmosféra bola domáca, rodinná a nie, aby sa to stále točilo okolo športu, lebo rok 2017 bude zasa v znamení súťažnej prípravy a všetkého, čo sa toho týka.

Ty si sa dokázal presadiť na amatérskej scéne, ale v PRO lige bude silnejšia konkurencia. Čo musíš zlepšiť?

PRO liga je úplne o niečo inom, je to vlastne výber tých najlepších pretekárov z amatérov, borci sú tam veľmi kvalitní a výhodu majú tí, ktorí tam pôsobia už dlhšie, dajme-tomu päť až desať rokov. Ten čas nemáš ako dobehnúť. Na čom chcem zapracovať? Pribrať svalovú hmotu a zároveň byť čo najlepšie pripravený, čiže byť väčší, ale aj maximálne tvrdý a vyrysovaný.

Tomáš Tabačiar - víťaz Diamond Cupu Atény 2016.

 

Budeš niečo meniť v tréningu?

Určite budeme s trénerom riešiť tieto veci, nakoľko ja som vôbec nerobil objemovú prípravu asi tri roky, takže teraz bude na to nejaký čas dva až tri mesiace. Urobíme prípravu ad A po Z. Sadneme si s trénerom, keď sa do toho pustíme, to by malo byť koncom januára.

Je to obrovská výzva. Máš už predstavu, na akej súťaži absolvuješ svoj PRO debut?

Medzi profíkmi začnem súťažiť v roku 2017, konzultoval som to s mojím trénerom Jožkom Pírym, akurát si ešte musíme počkať na kompletný kalendár pretekov. Najradšej by som svoju súťažnú PRO premiéru zažil na európskych podujatiach, neviem či Andrej Mozoláni bude robiť nejakú súťaž alebo či bude EVLS Prague Pro, prípadne či sa budú konať nejaké iné preteky na starom kontinente. Štartovať budem v kategórii do 212 libier, váhu mám skoro hotovú, mám tam nejaký limit dva kilogramy, čo je tiež ešte slušné. Všetko budem konzultovať s mojím trénerom, uvidíme, ako budem vyzerať, ako to pôjde, podľa toho sa rozhodneme, kedy a kde bude moja prvá súťaž medzi profesionálmi, ale nebudem sa vyhýbať žiadnemu pretekárovi. Mojím cieľom je mať čo najlepšiu formu, súperi ma nezaujímajú, budem sa sústrediť len sám na seba. Netreba to siliť, určite nechcem prísť na súťaž  a byť len jeden do počtu. Naopak chcem prísť na preteky kvalitne pripravený tak, aby ma nikto neprehliadol a aj keď by som ako nováčik nedopadol dobre, aby videli, že na to mám a patrím medzi nich.

!!!TOMÁŠ TABAČIAR je člen Extrifit Teamu a Gorilla Wear Teamu!!!

!!! Kupuj športové oblečenie: GORILLA WEAR V MOZOLANI FITNESS E-SHOP

Výhradným dovozcom výrobkov značky EXTRIFIT ® na Slovensko je spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach. Doplnky výživy značky EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness. Všetky výrobky značky EXTRIFIT ® vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie.

Autor: Ľubomír Chochula