Magazín
VEČER HVIEZD 2016 – najúspešnejším športovcom Bániková, Kočiš 7. miesto!
dátum: 18.12.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
V ankete o najúspešnejšieho športovca neolympijských zväzov za rok 2016, slávnostné vyhlásenie Večer hviezd sa konalo v sobotu 17. 12. na výstavisku Expo Center v Trenčíne, uspeli pretekári SAKFST. V hlavnej ankete desiatich najlepších športovcov zvíťazila majsterka sveta vo fitness žien Eva Bániková, silový trojbojár Róbert Valach skončil na 6. mieste, majster Európy v kulturistike Igor Kočiš obsadil 7. miesto, pričom medzi juniormi ocenili aj Michala Zaukoleca.

Najúspešnejší športovci za rok 2016 v neolympijských športoch:

Eva Bániková i Michal Zaukolec sa nemohli zúčastniť slávnostného vyhlásenia, nakoľko vtedy boli ešte v Dominikánskej republike, kde niekoľko dní predtým úspešne reprezentovali Slovensko na majstrovstvách sveta juniorov a masters. Cenu za Bánikovú prevzal jej otec a za Zaukoleca viceprezident SAKFST za kulturistiku Peter Antal.

Výsledky:

1. EVA BÁNIKOVÁ (fitness) – majsterka sveta vo fitness ženy nad 163 cm, majsterka sveta vo fitness juniorky nad 163 cm

2. Zuzana Vráblová (vodné lyžovanie) – majsterka sveta vo wakestate za vlekom, kategória open, víťazka wakestate tour

3. Barbora Miková (lyžovanie na tráve) – majsterka sveta a 2. miesto vo Svetovom pohári

4. Ladislav Stupák (nohejbal) – majster sveta ako člen víťazného družstva

5. Ján Furucz (orientačné športy) – majster sveta v presnej orientácii (člen víťazného družstva), víťaz Európskeho pohára ECTO

6. RÓBERT VALACH (silový trojboj) – 6. miesto na majstrovstvách sveta v silovom trojboji, najlepší výkon dosiahnutý v ére samostatnosti Slovenska 1 037,5 kg a strieborná medaila za mrtvy ťah na majstrovstvách sveta

7. IGOR KOČIŠ (kulturistika)  – majster Európy v kategórii do 70 kg

8. Monika Chochlíková (kickbox) – majsterka Európy K1, ženy do 52 kg

9. Alexander Vaško (vodné lyžovanie za vlekom) – majster Európy v disciplíne skoky, 2. miesto v disciplíne kombinácia, 3. miesto figurálna jazda

10. Peter Horňák (športové rybárstvo) – majster sveta v love udicou na prívlač

Juniori:

MICHAL ZAUKOLEC (klasická kulturistika) – majster sveta v kategórii klasická kulturistika juniori open

Rebeka Martinkovičová (pretláčanie rukou) – juniorská majsterka sveta do 70 kg

Adam Búkor (plávanie plutvami) – juniorský majster sveta na 400 m, 800 m a 1500 m