Magazín
Už túto sobotu Športfestival na výstavisku v Trenčíne!
dátum: 15.12.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Už túto sobotu 17. 12. sa môžu fanúšikovia športu tešiť na výnimočné podujatie. V Trenčíne na výstavisku Expo center sa o 10.00 h začne už šiesty ročník festivalu neolympijských športov – Šprotfestival. Od jeho vzniku stojí za ním trojica Michal Čapla, Milan Gabrhel a Pavol Guga.
Nebude tomu inak ani tento rok. Sviatok športu si pomaly tvorí svoju úspešnú históriu. Každoročne stúpa počet návštevníkov a organizátori vždy pripravia zaujímavý program. Po slávnostnom otvorení, ktoré bude ako zvyčajne, v pavilóne 1 na poschodí o 10.00 h začne svoju športovú časť pohárovou súťažou vo fitness detí, bikiny fitness žien a men's physique.

PROPOZÍCIE: Športfestival Slovakia a Cena Trenčína

V tom istom pavilóne na prízemí bude prebiehať Vianočná cena v silovom trojboji a tlaku na lavici, či tlaku na lavici telesne postihnutých. Bude tam prítomný aj stánok biliardu alebo doplny výživy od Kompavy. Autogram budete môcť získať od vicemajstra sveta v mŕtvom ťahu Róberta Valacha.

V priestoroch okolia reštaurácie budú vystavené stroje od pána Klapala a jeho firmy Orionfit. V pavilóne 7 si na svoje prídu fanúšikovia silových športov, kde si budú môcť pozrieť súboj o najsilnejšiu ženu Strednej Európy alebo Česko-Slovenský pohár silákov do 90 kilogramov. Povedľa bude prebiehať turnaj v taekwonde, pre divákov bude pripravená horolezecká stena, strieľanie z luku v stánku lukostreľby alebo bicykle Liberty, na ktorých sa budete môcť povoziť.

Pavilón 5 a 6 bude patriť vystavovateľom, doplnkom výživy, ochranných bandáží, ukážky športov ako pretláčanie rukov, karate, vodné lyže, šípky alebo lyžovanie na tráve. Čakať môžete na množstvo osobností, ktoré budú prítomné v stánkoch vystavovateľov. Stánok Extrifit ozdobí momentálne najmasívnejší kulturista Slovenska Tomáš Tabačiar alebo Norbert Zajac, stánok Allnutrition bude prezentovať víťaz Arnold Classic Jozef Furin, stánok Muscleking bude promovať krásna Lucia Kristová a Dominika Multáňová bude v stánku Biotech USA. Svoje ochutnávky pripraví taktiež aj Aone nutrition, Maxport nutrition alebo Self nutrtiton a Šmakoun.

Vyvrcholením športovej časti bude gala show v zápasoch K-1, ktorú pripraví domáci Victory gym pod vedením Tomáša Tadlánka. Zápasy sa začnú o 15.30 h v pavilóne 5 a rozhodne sa bude na čo pozerať. Celé podujatie sa organizuje s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, pod záštitou predsedu TSK, Jaroslava Bašku a za podpory Trenčianskeho samosprávneho kraja. Hlavným organizátorom je Slovenská asociácia silných mužov a Slovenská asociácia kulturistiky, fitness a silového trojboja (SAKFST) a za pomoci Konfederácie športových zväzov. 

Na podujatie prijal pozvanie aj poslanec NR SR, Jaroslav Ridoško, primátor mesta Nemšová František Bagín, primátor Dubnice nad Váhom Jozef Gašparík alebo nový prezident SOV Anton Siekel. 

Naozaj na vás čaká bohatá ponuka šiesteho ročníka podujatia Športfestival. Príďte aj vy už túto sobotu 17. 12. na výstavisko Expo center do Trenčína a zažite atmosféru multišportovej akcie, festivalu neolympijských športov. Vyvrcholením bude vyhlásenie najúspešnejších športovcov v neolympijských športoch, spev Dary Rolins alebo exhibičné vystúpenia fitnesiek a kulturistov. Moderovať Večer hviezd bude Matej „Sajfa“ Cifra. Večerný program bude prebiehať v pavilóne 1 na poschodí so začiatkom o 19.00 h. Na Vás všetkých sa tešíme! Športfestival 2016 – tu nemôžeš chýbať! Viac informácií na www.sportfestival.sk

Autor: Pavol Guga, generálny manažér SASIM