Magazín
Účastníci Olympie boli na tlačovke v pohode
dátum: 27.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Účastníci IFBB PRO Olympia Weekend 2013 absolvovali vo štvrtok 26. 9. tlačovú konferenciu. Pretekári kategórie do 212 libier sa museli vážiť, aby splnili váhový limit. Túto podmienku zvládli všetci. Najväčší záujem prirodzene vzbudzovali ťažkotonážnici v profesionálnej kulturistike open.


V kulturistike open bez váhových obmedzení bude titul Mr. Olympia obhajovať ďalšia megastar, ktorá sa v apríli tohto roka predstavila v pozícii VIP hosťa na Mozolani Classic 2013 v Žiline. Reč je o Philovi Heathovi. Ten má zálusk po tretí raz za sebou držať v rukách víťaznú sošku Sandowa a podľa aktuálnej formy, je to dosť reálne. "Mojím cieľom je dosiahnuť víťazný hetrik na Olympii. Snažil som sa pripraviť čo najlepšie," poznamenal Phil Heath. Kto mu môže prekaziť jeho úmysel? Niečo naznačili organizátori, ktorí na tlačovke dali do prvej rady, kde zväčša sedia favoriti, týchto ťažkotonážnikov: Victor Martinez, Dennis Wolf, Dexter Jackson, Jay Cutler, Phil Heath, Kai Greene, Branch Warren.

V kategórii do 212 libier je najväčším favoritom na zlato obhajca trofeje Flex Lewis, ktorý bol VIP hosťom Mozolani Classic 2013. Vtedy zaplnenému publiku sľúbil, že do Žiliny, kde sa cítil veľmi dobre, sa raz vráti. Najlepšie znovu ako víťaz Olympie Showdown. Jeho recept na úspech je tento: "Je veľmi dôležité byť silný po mentálnej stránke. Treba mať k dispozícii aj pozitívne mysliaci tím ľudí," podotkol Flex Lewis, ktorému by najviac mali na súťaži v Las Vegas dýchať na chrbát David Henry a Kevin English.

PRIZE MONEY
Na IFBB Olympia Weekende v Las Vegas sa budú rozdávať rekordné odmeny. Celková dotácia je 1 milión amerických dolárov.
Finančné odmeny pre jednotlivé kategórie:
Mr. Olympia: 675 000 USD
212 Showdown: 65 000 USD
Ms. Olympia: 60 000 USD
Fitness Olympia: 60 000 USD
Figure Olympia: 60 000 USD
Bikini Olympia: 40 000 USD
Men’s Physique Showdown: 20 000 USD
Women’s Physique Showdown:  20 000 USD

PRIAMY PRENOS
Pripomíname, že na stránke bodybuilding.com je možné sledovať priamy prenos z Olympie. Program internetového vysielania:
- piatok 27. 9. – finále Fitness Olympia, Ms. Olympia a Bikini Olympia + semifinále Mr. Olympia – začiatok o 18:30 h tamojšieho času (t. j. v sobotu o 3:30 h nášho času)
- sobota 28. 9. – finále Olympia 212 Showdown, Figure Olympia a Mr. Olympia; začiatok o 18:30 h tamojšieho času (t. j. v nedeľu o 3:30 h nášho času).

OLYMPIA EXPO

Organizátori Mozolani Weekendu majú na Expe, ktoré je súčasťou podujatia Olympia Weekend, samostatný prezentačný stánok. Na tomto stánku bude v sobotu 28. 9. v čase od 10.00 do 12.00 h svojim fanúšikom k dispozícii aj účastník Mr. Olympia 2013, nemecký profesionálny kulturista Dennis Wolf.

Olympia Expo je výstavou športových potrieb, doplnkov výživy a ďalších výrobkov, spojených s kulturistikou a fitness. Andrej Mozoláni ako promotér pripravovaného Mozolani Weekendu 2014 na margo toho povedal: „V rámci našich promo aktivít tam máme svoje zastúpenie a samostatný prezentačný stánok, čo je veľký úspech. Doteraz žiaden slovenský vystavovateľ alebo promotér nemal na Expe v Las Vegas samostatný prezentačný stánok, ale nám sa to podarilo. Málokto si to uvedomuje, ale dostať sa na Olympiu, to je veľká vec. Ten istý stánok budeme mať potom aj na EVL´S Expo v Prahe. Na oboch podujatiach budeme propagovať našu akciu a pozývať pretekárov na našu súťaž.”

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs

Súvisiace články

Sami Al Haddad bude štartovať v Žiline

Andrej láka v Las Vegas hviezdy na svoju súťaž

Účastníci a favoriti Olympia Weekendu

Andrej bude obedovať s promotérom Olympie

Mozolani Team vás pozdravuje z Las Vegas

Gladiátori na Olympii, Heath vs. Greene

Prenos z Olympie, Beyeke príde do Prahy

Wolf na stánku Mozolani Pro Classic v Las Vegas

Elssbiay chce poraziť Martineza aj na Olympii

Kai Greene sa prihlásil na EVL´S Prague

Budeme mať stánok na Olympii a EVL´S

Víťaz z Lahti Abbaspour bude v Las Vegas

Neohrozené legendy Haney a Coleman
Miliónová dotácia IFBB Olympia weekend 2013
Heath chce do tretice zvíťaziť na Mr. Olympia

Wolf príde obhajovať titul na EVL´S Prague Pro

Mozolani Classic a Mozolani Pro Classic