Magazín
MS juniorov a masters sa uskutočnia tento víkend v Dominikánskej republike
dátum: 07.12.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Ohľadne blížiacich sa IFBB Majstrovstiev sveta juniorov a masters, ktoré sa uskutočnia tento víkend v Dominikánskej republike (Santo Domingo), očakávame, že slovenskí reprezentanti sa s rokom 2016 rozlúčia čo najlepšie. Budeme im držať palce, aby sa na stage predstavili v optimálnej forme a zároveň budeme dúfať, že rozhodcovia budú mať oči na stopkách.

 

Na snímke je Eva Bániková.

 

 Nominácia Slovenska na MS 2016 juniorov a masters v Dominikánskej republike (9. - 11. 12.):

Fitness juniorky do 163 cm: Alexandra Kovalská

Fitness juniorky nad 163 cm: Eva Bániková, Kristína Juricová

Bodyfitness juniorky open: Viera Božíková

Bikiny fitness juniorky do 160 cm: Sabína Pleváková, Michaela Kanuščáková, Jana Kleinová

Bikiny fitness juniorky do 166 cm: Timea Trajteľová

Klasická kulturistika juniori open: Michal Zaukolec

Bikiny fitness masters nad 35 rokov: Jana Medunová, Diana Kulichová

Kulturistika masters 40-49 rokov nad 90 kg: Roland Brosman

 

Vo fitness je najväčším slovenským želiezkom Eva Bániková, ktorá pred necelým mesiacom vyhrala Majstrovstvá sveta žien v Bialystoku v kategórii nad 163 cm, ale úspešná bola už na jar, keď na Majstrovstvách Európy v Santa Susanne získala striebornú medailu v juniorskej kategórii a medzi ženami bola štvrtá.

Eva Bániková: „Dlho som bojovala o reprezentačný dres, v podstate už od detského fitness, medzi juniorkami som šesť rokov od svojich 15-tich a do reprezentácie som sa dostala až v roku 2016, ale trpezlivosť ruže prináša... Byť čo najlepšia a dokázať ľuďom, že na to mám, to je pre mňa výzva. Čo sa týka MSJ, úspechom bude už dostať sa do finále. Nespolieham sa na to, že mám svetový ženský titul, lebo neviem, aké súperky tam budú štartovať. V mojej kategórii bude aj moja kamarátka a reprezentačná kolegyňa Kristína Juricová, ktorá má vynikajúcu zostavu a aj v postave napreduje, takže sama som zvedavá, ako to dopadne. Je povzbudzujúce, keď mi ľudia píšu, ako mi držia palce, ale zároveň cítim aj určitý tlak. Keď som vyhrala ženský 'svet', neznamená to, že vyhrám aj juniorský 'svet', o absolutke ani nehovoriac. Rada by som znovu mala na krku medailu, robím pre to maximum, ale veľa bude záležať na rozhodcoch. Samozrejme, že ako ženská majsterka sveta si nemôžem dovoliť prísť na juniorský svetový šampionát nepripravená a urobiť si tam hanbu. Snažím sa udržať si formu, s Bašou sme stále v kontakte a robíme všetko pre to, aby to v Dominikánskej republike vyzeralo ešte lepšie ako na ženskom 'svete'. Keby sa to podarilo, bolo by to úžasné, ale v tomto športe nikdy nevieš, čo sa môže stať. Môžem mať vynikajúcu formu, ale keď pokazím zostavu, tak mi nepomôžu ani svätí. Na MSJ predvediem novú zostavu, ktorú sme pred pár dňami vymysleli s mamou. V tomto týždni som ju otestovala tréningu, či to má hlavu a pätu, a vyzerá to dobre, ale ak do toho na súťaži nevložím všetko, mohlo by ma to aj potopiť. Verím, že to dobre dopadne! Na Dominikánsku republiku sa veľmi teším, zostaneme tam ešte šesť dní po skončení šampionátu, bude to super regenerácia na telo a domov sa vrátime 18. 12.“

V bodyfitness absolvuje premiéru na medzinárodnej scéne talentovaná Viera Božíková. A bude to krst ohňom... Dúfame, že to zvládne a príjemne prekvapí.

V bikiny fitness cestuje do Karibiku kvalitné kvarteto. Pre Sabínu Pleváková by to mala byť posledná súťaž na amatérskej scéne, a tak si to bude chcieť poriadne užiť. S amatérskou kariérou, keďže v roku 2017 by už (ak jej SAKFST scháli žiadosť o PRO kartu, čo by nemal byť problém) mala štartovať medzi profesionálkami, sa chce rozlúčiť čo najlepším výsledkom a nadviazať tak na tohtoročné úspechy – na jeseň striebro na MS žien, na jar zlato na ME žien a absolútny titul medzi juniorkami na ME, ako aj triumf na Diamond Cupe Žilina. Potenciál na veľký úspech má aj Timea Trajteľová, ktorá bude v Santo Domingo obhajovať absolútny titul medzi juniorkami, pričom v roku 2016 sa oproti vlaňajšku ešte dokázala zlepšiť, o čom svedčí napríklad to, že v novembri na MS žien získala striebro, na jeseň triumfovala na EVLS Prague i v Lahti, ale zlato má aj z májových ME v juniorskej kategórii.

V klasickej kulturistike sa Michal Zaukolec pokúsi napodobniť jarné ME, na ktorých sa v juniorskej kategórii dostal do finále a skončil štvrtý.

V kategórii masters bude mať Slovensko zastúpenie v bikiny fitness a kulturistike. Roland Brosman (na ME v Santa Susanne vo svojej kategórii masters skončil siedmy) pred pár dňami na Olympia Amateur San Marino (6. miesto) naznačil, že v Dominikánskej republike len tak ľahko kožu nepredá.

Registrácia pretekárov MS juniorov a masters v Santo Domingo bude v piatok 9. 12., súťažnými dňami budú sobota 10. 12. a nedeľa 11. 12.

Autor: Ľubomír Chochula