Magazín
Adela Ondrejovičová 4 dni pred San Marino Pro
dátum: 30.11.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
V nedeľu 4. 12. bude slovenská profesionálka kategórie Figure Adela Ondrejovičová obhajovať zlatú medailu na súťaži San Marino Pro. Ako dvojnásobná účastníčka Olympia Weekendu (v roku 2015 obsadila 14. miesto, v roku 2016 skončila na 12. mieste) bude jednou z favoritiek na prvenstvo a tým aj na priamy postup na Figure Olympia 2017. Štyri dni pred pretekmi sme sa jej spýtali, ako sa aktuálne cíti, čo hovorí na svoju formu a súperky, aké ciele si dáva?

Adela Ondrejovičová na Figure Olympia 2016 obsadila 12. miesto.

 

„Myslím si, že formu mám celkom dobrú a bude porovnateľná s tou, aká bola v Amerike. Budem mať o 1,5 kg viac, budem trochu plnšia a nie tak stiahnutá ako na Olympii. Na San Marino Pro som sa začala pripravovať po návrate z Ameriky, je to zhruba dva mesiace, ale diétu už ťahám šiesty mesiac. Je to náročné, cítim sa unavená, telo je vyčerpané, ale vydržala som a hádam to na pódiu v San Marine bude dobré. Toto je v tejto kategórii v tomto roku jediná súťaž v Európe, a preto je štartová listina (aktuálne je v nej 20 pretekárok – pozn. red.) veľmi nabitá. Budeme tam tri účastníčky tohtoročnej Olympie, okrem mňa ešte Kati Alander (Fínsko, na Olympii nepostúpila do top 15) a Jessica Reyes Padilla (Portoriko, na Olympii nepostúpila do top 15). Práve tieto dve pretekárky považujem za svoje najvážnejšie súperky, ale zaujala ma ešte aj Renata Benigno-Wisskirchen (Nemecko), ktorá má veľmi peknú symetriu a vyzerá veľmi dobre, len neviem odhadnúť, kde ju dajú, lebo podľa mňa je trochu chudšia od nás všetkých. Netreba zabudnúť ani na dve Američanky (Kim Clark a Leah Dolan), ktoré, myslím si, že budú dobre pripravené. Uvidíme, kto sa bude najviac páčiť rozhodcom. Inak, včera sme s mojím trénerom zisťovali, kto bude hlavným rozhodcom San Marino Pro, aby sme tomu prispôsobili pózovanie, či na európsky štýl alebo americký. No a zistili sme, že je to hlavný rozhodca z Mr. Olympia v Las Vegas – Steve Weinberger. Dúfam, že si ma pamätá z mojej prvej i druhej Olympie, prípadne z tohtoročného Arnold Classic v Columbuse. Do San Marina cestujeme autom, nakoľko letecky sa tam teraz nedá dostať. Dnes o polnoci by sme mali vyraziť, bude to dlhá 10-11 hodinová cesta, ale snáď to na moju formu nebude mať negatívny dopad. V každom prípade, keby sa niečo stalo, tak to v nasledujúcich dňoch do nedeľňajšej súťaže môžem dať do poriadku, budem mať čas na oddych i na záverečný tréning. Cieľ? Bolo by najideálnejšie vyhrať a zabezpečiť si priamy postup na Olympiu, ale nebude to jednoduché. Ak sa mi to nepodarí, potom musíme vymyslieť nejaký záchranný plán, ale to budeme riešiť až potom, teraz sa sústredím na San Marino Pro. Budem bojovať, držte mi palce!“ dodala Adela Ondrejovičová.

Registrácia profesionálov súťaže San Marino Pro bude v sobotu 3. 12. o 18.00 h, preteky profesionálov San Marino Pro (kategórie Pro Men's Bodybuilding Open, Pro Men's Physique, Pro Figure s Adelou Ondrejovičovou, Pro Bikini) odštartujú v nedeľu 4. 12. o 17.00 h.

Súvisiaci článok

Adela bude v San Marine chcieť potvrdiť povesť najlepšej Európanky

 

!!! Kupuj športové oblečenie: GORILLA WEAR V MOZOLANI FITNESS E-SHOP

Autor: Ľubomír Chochula