Magazín
Tabačiar, životná forma, 1. vo svojej kategórii, Diamond Cup Atény
dátum: 27.11.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Slovenský reprezentant v kulturistike Tomáš Tabačiar bol dnes blízko k tomu, aby sa stal absolútnym víťazom prestížnej súťaže IFBB Diamond Cup 2016 Atény, najskôr triumfoval vo svojej kategórii kulturistika do 95 kg a potom bojoval o PRO kartu v absolutke, v ktorej napokon rozhodcovia uprednostnili domáceho Gréka Chrisa Pistolasa.

Na snímke je Tomáš Tabačiar, víťaz kategórie kulturistika do 95 kg.

 

„S prehľadom som vyhral svoju kategóriu, ktorá bola veľmi silná. Potom nasledovala absolutka a už pred jej začiatkom som bol v očiach niektorých rozhodcov, pretekárov a trénerov, čo mi povedali, favoritom na absolútne prvenstvo. Slová o tom, že vyzerám fantasticky, že mám najnižší obsah tuku a najlepšie nohy na súťaži, ma povzbudili ešte viac, ale nakoniec to dali domácemu Grékovi, z čoho som naozaj sklamaný, hoci on vyzeral veľmi dobre. V backstage prišli za mnou dvaja rozhodcovia i pretekári kývajúci hlavou a povedali, že som mal vyhrať ja. U nich i u divákov som bol absolútny víťaz ja, ale nakoniec je absolútnym víťazom Grék. Čo už, taký je šport, je mi to ľúto, cieľ som mal jasný, získať PRO kartu... Podľa môjho názoru som sa v Aténach predstavil v životnej forme. Hodnotenie podľa rozhodcov a divákov bolo od začiatku pozitívne, príjemné boli aj uznanlivé slová od fotografov, ktorí tiež verili,že vyhrám absolutku, ale z PRO karty sa teší Grék. Ja sa však svojho sna nevzdám. Podmienky na PRO kartu spĺňam, je to buď titul absolútneho majstra sveta alebo titul absolútneho majstra Európy alebo víťazstvo vo svojej kategórii  v danom roku na dvoch prestížnych súťažiach, čo som splnil, keďže som triumfoval na Diamond Cupe v Žiline i Diamond Cupe v Aténach. O PRO kartu si požiadam a uvidím, ako sa asociácia k tomu postaví, lebo ja do PRO kategórie chcem prestúpiť. Chcem sa poďakovať svojmu trénerovi Jožkovi Pírymu, s ktorým som konzultoval celú prípravu, stále sme boli na telefóne a opäť ma dokázal dostať do životnej formy. Spolupráca Píry a Tabačiar je na Top úrovni a verím, že toto je len začiatok nášho pôsobenia,“ povedal exkluzívne pre www.mozolani.com pár minút po svojom triumfe v Aténach Tomáš Tabačiar, ktorý v roku 2016 dosiahol úspechy na jar i jeseň.

Na snímke sú Tomáš Tabačiar a jeho tréner Jozef Píry (vľavo).

 

Tomáš Tabačiar na jar 2016 : Absolútny majster Slovenska v Dubnici n. V., bronz na Majstrovstvách Európy v Santa Susanne v kulturistike do 90 kg, 1. miesto na Diamond Cupe v Žiline v kulturistike do 95 kg.

Tomáš Tabačiar na jeseň 2016 : 2. miesto v kulturistike do 95 kg na Arnold Classic Europe v Barcelone, 2. miesto v kulturistike do 90 kg na EVLS Prague, 1. miesto v kulturistike do 95 kg na Diamond Cupe v Aténach.

 

!!!TOMÁŠ TABAČIAR je člen Extrifit Teamu a Gorilla Wear Teamu!!!

!!! Kupuj športové oblečenie: GORILLA WEAR V MOZOLANI FITNESS E-SHOP

Výhradným dovozcom výrobkov značky EXTRIFIT ® na Slovensko je spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach. Doplnky výživy značky EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness. Všetky výrobky značky EXTRIFIT ® vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie.

Autor: Ľubomír Chochula