Magazín
Tomáš Tabačiar deň pred odletom na súťaž do Atén, kde zabojuje o PRO kartu
dátum: 24.11.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Slovenský reprezentant v kulturistike Tomáš Tabačiar bude počas tohto víkendu štartovať na súťaži IFBB Diamond Cup 2016 v Aténach. Podarí sa mu v meste pod Akropolou splniť si svoj sen a získať PRO kartu, na čo by musel vyhrať nielen svoju kategóriu kulturistika do 95 kg, ale aj absolutku v kulturistike?

Na snímkach je Tomáš Tabačiar v aktuálnej forme (24. 11. 2016), je to prvotná fáza postavy na začiatku odvodnenia.

 

Tomáš Tabačiar zatiaľ zvláda posledné dni pred súťažou, ktoré sú vždy najťažšie, s prehľadom tak ako už niekoľkokrát. „Na pocit únavy som si zvykol. Proste idem si za svojím cieľom, či som unavený, hladný alebo smädný. Úplne záverečný režim začal od nedele (20. 11.), pil som 9 litrov vody denne a to trvalo do včera (23. 11.) do polnoci. Vzápätí som začal redukovať vodu. Záver odvodnenia je najdôležitejší. Ako sa telo odvodní, tak to na stage bude vyzerať, nakoľko už nemám žiaden tuk. Moja forma dnes po poslednom tréningu vyzerala relatívne slušne. A do súťaže je ešte dosť času to vyladiť, čo sa týka manipulácie s vodou a pod. Do Grécka odlietam zajtra (25. 11.) z Budapešti (o 10.00 h) a v ten istý deň absolvujem prezentáciu. Po prílete do Atén ma taxík dovezie rovno do haly, kde sa odprezentujem. Potom sa už začnem sústrediť iba na samotnú súťaž. Beriem si so sebou svoju ženu Zdenku, ktorá je ako môj talizman. Ona mi všetko vybavuje a manažuje, pomáha mi pri natieraní a rozcvičovaní, je to moja veľká opora a ďakujem jej za podporu. Tiež ďakujem svojmu trénerovi Jožkovi Pírymu, pod ktorého vedením som sa zlepšil, o čom hovoria moje výsledky (v roku 2016 – na jar: Absolútny majster Slovenska v Dubnici n. V., bronz na Majstrovstvách Európy v Santa Susanne v kulturistike do 90 kg, 1. miesto na Diamond Cupe v Žiline v kulturistike do 95 kg, na jeseň: 2. miesto v kulturistike do 95 kg na Arnold Classic Europe v Barcelone, 2. miesto v kulturistike do 90 kg na EVLS Prague). On zostane na Slovensku, ale budeme veci konzultovať telefonicky, čo sa týka jedla, stravy, doplnkov výživy a pod. Viem, že sa môžem na neho spoľahnúť tak ako na predošlých súťažiach v zahraničí.“

Tomáš Tabačiar videl predbežnú štartovnú listinu, ale absolútne sa nepozastavuje nad tým, akých bude mať na Diamond Cupe v Aténach súperov. „Už som niekoľkokrát povedal, že kulturistika nie je šport, kde sa vieš pripraviť na daného pretekára. Musíš byť najlepší v danú hodinu, musíš mať tých pár minút na stage takú formu, aby si všetkých porazil. Do Grécka pôjdem s cieľom zvíťaziť a získať PRO kartu. Preto sa pripravujem a tomuto cieľu podriaďujem celú prípravu. Samozrejme, nemôžem tvrdiť, že určite vyhrám, lebo aj moji konkurenti sa takisto tvrdú pripravujú ako ja. Toto je subjektívny šport a kto sa nakoniec bude rozhodcom páčiť najviac, to sa ešte len uvidí, ale urobil som a robím maximum pre to, aby to pre mňa dobre dopadlo,“ podotkol slovenský reprezentant v kulturistike Tomáš Tabačiar.

Súvisiaci článok:

Tomáš Tabačiar 10 dní pred súťažou IFBB Diamond Cup Atény

 

!!!TOMÁŠ TABAČIAR je člen Extrifit Teamu a Gorilla Wear Teamu!!!

!!! Kupuj športové oblečenie: GORILLA WEAR V MOZOLANI FITNESS E-SHOP

Výhradným dovozcom výrobkov značky EXTRIFIT ® na Slovensko je spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach. Doplnky výživy značky EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness. Všetky výrobky značky EXTRIFIT ® vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie.

Autor: Ľubomír Chochula